Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


دانشگاه کرنل پس از اینکه پروفسور زیست شناسی دانشگاه کرنل، رندی وین، ناپدید شدن ناگهانی مجسمه نیم تنه رئیس جمهور آبراهام لینکلن را در مقابل یک پلاک برنزی آدرس گتیسبورگ در یک نمایشگاه کتابخانه بلند کرد، سکوت کرده است. وین گفت رفع کالج او شنیده بود که نمایشگر پس از شکایت برداشته شده است، اما دلیل آن تایید نشده است زیرا دانشگاه به او یا سوالات رسانه ها پاسخ نداده است. وین همان سوالی را می پرسد که دیک هولر در آهنگ 1968 خود “آبراهام، مارتین و جان“:

کسی اینجاست، دوست قدیمی من ابراهیم را دیده است؟

میشه بگی کجا رفته؟

او افراد زیادی را آزاد کرد، اما به نظر خوب است، آنها جوان می میرند

میدونی من فقط به اطراف نگاه کردم و اون رفت

پروفسور وین به سادگی شنید: “یکی شکایت کرد و از بین رفت.”

بنا به گزارش ها، مجسمه و پلاک در کتابخانه به نمایش گذاشته شده است از آنجا که حداقل 2013. بر این اساس، پروفسور وین ایمیل فرستاد مارتا پولاک، رئیس دانشگاه کرنل در 23 ژوئن:

رئیس جمهور محترم پولاک،

نمی‌دانم که آیا می‌دانید مجسمه نیم تنه آبراهام لینکلن خریداری شده توسط ازرا کورنل و پلاک برنزی آدرس گتیزبورگ که در کنار آن بود، از RMC در کتابخانه کروچ حذف شده و چیزی جایگزین آن نشده است. اگه اطلاع داری میشه بگی چرا؟ با تشکر.

رئیس جمهور پولاک پاسخی نداده است.

کرنل دلیل خاصی برای نمایش دارد زیرا دریافت کننده یک نسخه دست نویس در دست لینکلن است که به نام کپی بانکروفت. همچنین دارای یک پاکت با امضای لینکلن و نامه ای به بنکرافت است.

اخیرا شاهد حملاتی به مجسمه های لینکلن، از جمله توسط اعضای هیئت علمی بوده ایم. همچنین تلاش هایی برای حذف نام لینکلن از مدارس و حذف مجسمه ها از دانشگاه ها انجام شد.

یکی از مسائلی که مطرح شد این بود که لینکلن دستور اعدام 38 مرد داکوتا را صادر کرد و قانون Homestead را امضا کرد که به مهاجران زمین هایی را که به زور از بومیان آمریکایی گرفته بودند، می داد.

نقش لینکلن در اعدام های داکوتا کاملاً بحث برانگیز است، اما بدون برخی حقایق متضاد ارائه شده است. قیام سیوکس یا داکوتا اندکی پس از تبدیل شدن مینه سوتا به ایالت و کشته شدن صدها شهرک نشین رخ داد. ارتش سیوها را درهم شکست و صدها نفر را اسیر کرد. یک دادگاه نظامی 303 نفر را به اتهام جنایت علیه غیرنظامیان و سایر جنایات به اعدام محکوم کرد. محاکمه به خودی خود یک بازی مسخره بود که هیچ نمایندگی واقعی یا شواهد قابل اعتمادی نداشت. لینکلن رونوشت های 303 را بررسی کرد و به سنا گفت:

«با نگرانی از این که از یک طرف آنقدر با مهربانی رفتار نکنم که از یک طرف شیوع دیگری را تشویق کند و از طرف دیگر با آنقدر شدید که ظلم واقعی باشد، دستور دادم با توجه به ابتدا دستور اعدام کسانی را صادر کرد که مجرمیت آنها به جرم تجاوز به زنان ثابت شده بود.»

با این حال، تنها دو مرد به تجاوز جنسی و لینکلن بعداً این معیارها را گسترش داد تا شامل کسانی شود که در “قتل عام” غیرنظامیان شرکت داشتند برخلاف نبرد با ارتش.

لینکلن، اما، حکم 264 نفر از 303 محکوم را کاهش داد.

من به شدت از لینکلن به دلیل تعلیق غیرقانونی habeas corpus و از دست دادن حقوق آزادی بیان و همچنین تصمیمات دیگر انتقاد کرده ام. با این حال، شخصیت‌های تاریخی اغلب دارای چنین عناصر متضادی هستند که می‌توان آن‌ها را در چارچوب مورد بحث و درک قرار داد، همانطور که اخیراً با یک قهرمان پیش از انقلاب انجام دادیم.

کرنل باید به این پرسش‌های اساتید و رسانه‌ها پاسخ دهد. اگر این به دلیل شکایت نبود، می تواند به سادگی بیان کند و دلیل آن را توضیح دهد. در حال حاضر، به نظر می رسد که کورنل راضی است که موضوع را رها کند که هولر اشعار خود را در سال 1968 ترک کرد: “می دانید که من فقط به اطراف نگاه کردم و او رفت.”Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer