Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


ما در حال بحث بر سر بیانیه‌های «اعتراف زمین» در دانشگاه‌ها، از جمله اخیراً در دانشگاه واشنگتن، بوده‌ایم. چنین جنجال جدیدی در کالج جورج براون در تورنتو به وجود آمده است، جایی که برای پیوستن به فراخوان زوم، هم اساتید و هم دانشجویان باید با بیانیه‌ای موافقت می‌کردند که شامل اذعان به اینکه آنها از استعمار سود می‌بردند.

رسانه های اجتماعی و سایت های محافظه کار بعد از جلسه روشن می شود که در آن شرکت کنندگان باید کادری را علامت می زنند که عبارت «موافقم» را با عبارت زیر علامت بزنید:

این مکان از زمان های بسیار قدیم محل فعالیت بشر بوده است. این سرزمین قلمرو Huron-Wendat، Mississaugas، Anishinaabe و Haudenosaunee است.

این قلمرو موضوع عهدنامه Dish With One Spoon Wampum Belt است، توافق‌نامه‌ای بین کنفدراسیون Haudenosaunee و کنفدراسیون Anishinabek و ملل متحد برای مراقبت صلح‌آمیز و اشتراک‌گذاری منابع اطراف دریاچه‌های بزرگ.

ما همچنین همه افراد معاهده – از جمله کسانی که به عنوان مهاجر به اینجا آمده اند – به عنوان مهاجر در این نسل یا در نسل های گذشته – و کسانی از ما که به طور غیرارادی به اینجا آمده اند، به ویژه آفریقایی هایی که به زور از آنجا خارج شده اند، به عنوان یک نتیجه از اقیانوس اطلس به اینجا آمده اند را می پذیریم. تجارت برده و برده داری.

ما به عنوان مهاجر و یا آواره، از استعمار و نسل کشی مردمان بومی این سرزمین سود می بریم. برای مقاومت و همبستگی در برابر بی عدالتی های گذشته و حال که بر مردمان بومی این سرزمین تحمیل شده است، ضروری است که دائماً دست به اقدامات آگاهانه و استعمار زدایی بزنیم.

** با انتخاب «موافقم»، تأیید خود را از این بیانیه نشان می دهید. قصد ما تحمیل توافق نیست، بلکه اطلاع رسانی از طریق تصدیق است. این قدردانی برای ایجاد آگاهی و ارائه فرصت هایی برای تأمل شخصی است. **»

جورج براون اخیراً یک برنامه جدید و گسترده را اعلام کرد.طرح اقدام ضد نژادپرستی

مدرسه بیان می کند که در هر رویدادی در مدرسه باید یک بیانیه تصدیق زمین وجود داشته باشد:

تصدیق سرزمین بومی بیانیه ای است که در آغاز رویدادهای کالج جورج براون برای شناسایی قلمرو سنتی که در آن واقع شده ایم، بیان شد. عبارت فعلی برای تصدیق سرزمینی ما این است:

کالج جورج براون در قلمرو سنتی Mississaugas of the Credit First Nation و سایر مردم بومی که در طول زمان در اینجا زندگی کرده اند واقع شده است. ما سپاسگزاریم که این سرزمین را به عنوان افراد معاهده ای که با یکدیگر یاد می گیرند، کار می کنند و در جامعه زندگی می کنند، به اشتراک می گذاریم.

اولین سخنران در یک رویداد، قبل از خوشامدگویی یا اظهارات مقدماتی طولانی تر، تصدیق زمین را ارائه می کند. اکثر گروه‌های بومی ترجیح می‌دهند که تصدیق سرزمین قبل از آواز خواندن یا نواختن آن باشد. ای کانادا به رسمیت شناختن نظم تاریخی

به نظر می رسد که خواندن این کلمات برای هر گروهی برای برگزاری یک رویداد در محوطه دانشگاه الزامی است، حتی اگر آنها یا برخی از شرکت کنندگان با محتوای بیانیه یا عنصر سخنرانی اجباری مخالف باشند.

دانشگاه کلرادو (دنور) اخیرا تشویق شده است دانش‌آموزان و اساتید «مطالب زیر را با دانشجویان خود از برنامه درسی خود بخوانید»:

«اعتراف به اینکه ما در سرزمین‌های بومی ساکن هستیم، گام مهمی در شناخت تاریخ و مباشران اصلی این سرزمین‌ها است. تصدیق زمین باید بسیار فراتر از کلمات باشد. ایالات متحده سخت تلاش کرده است تا روایت های بومیان را در طول زمان پاک کند. بیانیه های تصدیق زمین می تواند به یادآوری تاریخ، کمک ها و فداکاری هایی که مردم بومی انجام داده اند کمک کند.

ما به این موضوع احترام می گذاریم و تصدیق می کنیم که در سرزمین های سنتی و سرزمین های اجدادی کشورهای شاین، آراپاهو و اوته هستیم. این منطقه، به‌ویژه محل تلاقی رودخانه‌های Platte و Cherry Creek مرکز تجارت، اشتراک‌گذاری اطلاعات، برنامه‌ریزی برای آینده، ساختن اجتماع، خانواده و متحدان، و همچنین برگزاری مراسم شفا برای بیش از 45 کشور بومی از جمله لاکوتا بود. Kiowa، Comanche، Apache، Shoshone، Paiute، Zuni، Hopi در میان دیگران.

ما باید مردم بومی را به عنوان ساکنان اصلی، مباشران و خویشاوندان این سرزمین بشناسیم. همانطور که این کلمات قدردانی گفته می شود و شنیده می شود، پیوندهایی را که این ملت ها هنوز با سرزمین های سنتی خود دارند را به خاطر بسپارید. بیایید تاریخ دردناک نسل کشی و حذف اجباری از این سرزمین را بپذیریم و به مردمان بومی مختلف که هنوز به این سرزمین متصل هستند احترام بگذاریم. از همه اقوام قبیله و نیاکان این مکان نیز تشکر کنیم.»

این تصدیق‌ها معمولاً داوطلبانه هستند، اگرچه ما در دانشگاه واشنگتن دیدیم که تصمیم برای ارائه چنین بیانیه‌ای می‌تواند منجر به پاسخ منفی دولت شود.

مشخص نیست که اگر استاد چنین دعوت‌ها یا پیشنهادهایی را رد کند، یک عضو هیئت علمی غیرمجاز چگونه خواهد بود. یقیناً برای یک فرد غیرمجاز که علناً با چنین سیاست‌هایی مخالفت کند خطرناک است. حتی اگر پیروز شوید، ممکن است زمانی که قراردادتان تمدید نشود، بیکار شوید. ما اخیراً در مورد این نگرانی صحبت کردیم که در آن استاد سنت جان در دعوا بر سر غرامت سؤالی خود پیروز شد، اما بعداً از تمدید قراردادش رد شد. این خاتمه پیامی دلخراش برای همه اعضای هیئت علمی ارسال کرد.

قبلاً صحبت کردیم که چگونه یک رئیس قانون نورث وسترن علناً اعلام کرد: “من جیمز اسپتا هستم و یک نژادپرست هستم.” پس از او امیلی مولین، مدیر اجرایی هدایای بزرگ، اعلام کرد: «من یک نژادپرست و دروازه بان برتری سفیدپوستان هستم. برای بهتر شدن کار خواهم کرد.» من هیچ مشکلی با یک رئیس که بر اساس اعتقادات خود چنین اظهاراتی را بیان می کند ندارم و از حق خود برای انجام این کار بر اساس اصول آزادی بیان و آزادی آکادمیک دفاع می کنم. با این حال، این نگرانی نیز وجود دارد که چنین اظهارات غیرقانونی باعث ایجاد فشار بر دیگران (به ویژه اعضای فاقد حق عضویت) شود تا اظهارات خود را با چنین اظهارات اعتراف آمیزی آغاز کنند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا اساتید یا دانشجویان ممکن است با بیانیه ارائه شده توسط کالج جورج براون مخالف باشند، از جمله مقاومت در برابر فشار برای انطباق با عبارات عمومی یا تلاوت. سوال این است که آیا فشار کالج برای “ابهام زدایی” و “استعمار زدایی” از دانشگاه چنین مخالفتی را تحمل می کند یا دسترسی به برنامه ها یا فرصت ها را برای مخالفان منع می کند؟

Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer