Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


اسکرین شات یوتیوب

ویراستاران ویکی پدیا هستند زیر آتش این هفته برای حذف ورودی برای Rosemont Seneca Partners، شرکت سرمایه گذاری مرتبط با هانتر بایدن و ادعای نفوذ چند میلیون دلاری او بر طرح های دستفروشی. این سایت به طور عجیبی ادعا کرد که این شرکت “قابل توجه نیست”. زمان خود با توجه به این موضوع قابل توجه است افشای جدید که شریک تجاری هانتر بایدن، اریک شورین، بین سال‌های 2009 تا 2015 حداقل 19 بار از کاخ سفید و سایر مکان‌های رسمی بازدید کرده است. این شامل دیدار با معاون رئیس‌جمهور وقت، جو بایدن، علیرغم ادعای مکرر بایدن مبنی بر اینکه هیچ چیز در مورد تجارت پسرش نمی‌داند، بود. معاملات شورین رئیس روزمونت سنکا بود.

ویکی‌پدیا به تعصب خام در حذف مدخل در زمانی که علاقه به شرکت در اوج خود است، از جمله احتمال کیفرخواست علیه هانتر بایدن به خاطر معاملات مالی او متهم شده است. Rosemont Seneca یکی از عبارات جستجو شده برای کسانی است که سعی در درک پیشینه عملیات تجاری بایدن دارند.

با این حال، یکی از ویراستاران «AlexEng» نوشت که این شرکت به سادگی «قابل توجه نیست» – ادعایی پوچ که یادآور ادعای اخیر نویسنده مجله آتلانتیک آن اپلبام است مبنی بر اینکه او این رسوایی را پوشش نداده است زیرا به سادگی «جالب نبود».

الکس نوشت: “این سازمان فقط در رابطه با بنیانگذاران مشهور آن، هانتر بایدن و کریستوفر هاینز ذکر شده است.” این خود یک جمله عجیب است. به عنوان یکی از مجراهای کلیدی نفوذ ادعایی دستفروشی پول ذکر شده است. الکس اضافه کرد که «حفظ آن» این خطر را دارد که این صفحه به «آغناطیس تئوری‌های توطئه درباره هانتر بایدن» تبدیل شود. این آخرین نظری است که من به عنوان بخشی از این تصمیم بیشتر نگران کننده بودم.

هر صفحه ویکی‌پدیا می‌تواند مغناطیسی برای تئوری‌های توطئه باشد، از جمله صفحه مربوط به شخص هانتر بایدن. واقعیت این است که این یک شرکت واقعی با معاملات واقعی است که موضوع تحقیقات جنایی واقعی است. در واقع، اعضای مختلف جمهوری‌خواه قبلاً متعهد شده‌اند در صورتی که پس از انتخابات میان‌دوره‌ای هر کدام از مجلس‌های کنگره را تضمین کنند، درباره این شرکت و سایر شرکت‌ها تحقیقاتی انجام دهند.

بنابراین ویکی‌پدیا آن را نابود کرد درست زمانی که دادستان ایالات متحده در حال بررسی معاملات مالی هانتر بایدن، از جمله پول دریافتی از منابع خارجی از طریق Rosemont Seneca است.

سوگیری در ارجاع به “تئوری های توطئه” آشکار است. در حالی که برخی به وضوح حقایق معاملات هانتر بایدن را اشتباه بیان می کنند (در هر دو طرف بحث)، نقش اصلی شرکت در این معاملات، تئوری توطئه نیست. من مدت‌هاست که از هانتر بایدن و عمویش به دلیل دست‌فروشی خام انتقاد کرده‌ام – رویه‌ای که مدت‌ها با خانواده بایدن مرتبط است.

من همچنین به شدت از اینکه چگونه رسانه ها و شرکت های رسانه های اجتماعی داستان هانتر بایدن را کشتند، انتقاد کرده ام. درست مانند توضیحات ویکی‌پدیا در این هفته، آنها ادعا کردند که داستان لپ‌تاپ هانتر بایدن صرفاً تئوری‌های توطئه و اطلاعات نادرست روسی قبل از انتخابات بود. اکنون به انتخابات میان دوره ای نزدیک می شویم و ناگهان ویکی پدیا صفحه این شرکت کلیدی را از بین می برد.

سناتورهای جمهوری خواه ادعا می کنند که هانتر بایدن در Rosemont Seneca با کریس هاینز، پسرخوانده جان کری، وزیر امور خارجه آینده، و دوست آنها، دوون آرچر، شریک بوده است. آرچر اخیرا به دلیل کلاهبرداری روانه زندان شد در موضوعی که هانتر بایدن در آن دخالتی نداشت.

در سال 2013، Rosemont Seneca وارد یک شراکت تجاری با یک صندوق سرمایه گذاری چینی به نام Bohai Capital شد. ارجاعاتی در این معاملات به Bohai Harvest RST. “RST” مخفف “Rosemont Seneca Thornton”، کنسرسیومی از Rosemont Seneca و Thornton Group، یک شرکت مستقر در ماساچوست است.

وکیل هانتر بایدن اصرار دارد که او در RST سهامی نداشته است. با این حال، Rosemont Seneca و RST تا حد زیادی در معاملات بحث برانگیز با چهره های خارجی حضور دارند. علاوه بر این، وال استریت ژورنال گزارش ها که

این افراد گفتند: «دادستان ها به ویژه بر پرداخت های بوریسما تمرکز کرده اند، که ابتدا به شرکتی به نام Rosemont Seneca Bohai LLC قبل از رفتن به آقای بایدن سرازیر شد. بین 2014 و 2019، هانتر بایدن یک کرسی هیئت مدیره بوریسما داشت بابت آن حدود 50000 دلار در ماه حقوق می گرفت.»

شرکت بوده است به مجموعه ای از پرداخت ها به هانتر بایدن گره خورده است از خرید خودرو گرفته تا انتقال نقدی که در دست بررسی است. ویکی‌پدیا در چنین ادعاهایی جانبداری نمی‌کند (و نباید). در عوض، می تواند به عنوان مجرای برای کسانی که در شرکت به عنوان بخشی از یک بحث عمده و مداوم جستجو می کنند، عمل کند.

با این حال، «الکس» هیچ یک از این موارد را «قابل توجه» نمی‌داند و ارجاعات به شرکت در تحقیقات فدرال را صرفاً «تئوری‌های توطئه» رد می‌کند.

ویکی‌پدیا بر اساس اهداف عالی و حتی انقلابی برای توانمندسازی جهان با دسترسی آزاد به منابع دانش پایه‌گذاری شد. ذهن‌های کلیدی پشت ویکی‌پدیا خطر تعصب در این اثر را دیدند و بر نیاز به بی‌طرفی شدید تأکید کردند.

لری سنگر ویکی‌پدیا یک خط‌مشی مهم دارد: به طور تقریبی، شما باید مقالاتی را بدون تعصب بنویسید و همه دیدگاه‌ها را به طور منصفانه نشان دهید.

به همین ترتیب، جیمی ولز اصرار داشت: «دایره‌المعارف همه‌منظوره مجموعه‌ای از دانش ترکیبی است که از دیدگاهی خنثی ارائه می‌شود. تا حد ممکن، نگارش دایره المعارفی باید از اتخاذ موضع خاصی به غیر از موضع دیدگاه بی طرف خودداری کند.»

من مدتهاست که از طرفداران ویکی پدیا و اهداف عالی آن هستم. به همین دلیل، من از این حرکت که به نظر می رسد تعهد اساسی شرکت را رد می کند، ناراحت هستم. ویراستاران ویکی پدیا به طور فزاینده ای متهم به جانبداری در چنین تصمیماتی شده اند. با این حال، این حرکت به ویژه خام و غیرقابل توضیح است. ویکی‌پدیا اگر مسیر شرکت‌هایی مانند توییتر را طی کند و به کارکنان اجازه دهد از پلتفرم آن برای برنامه‌های سیاسی خود استفاده کنند، اعتماد بسیاری را از دست خواهد داد.

ویکی‌پدیا یا ویکی‌مدیا باید فوراً تصمیم الکس در صفحه روزمونت سنکا را تغییر دهند.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer