Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

ادای احترام به عدالت براییر

جاستیس بریر در سال 2018 نظر خود را از روی نیمکت اعلام می کند. (Art Lien)

این مقاله بخشی از الف است مجموعه ای از ادای احترام در مورد حرفه قاضی استفان بریر.

آیلین مک گراث مشاور ارشد دادگاه عالی و دادگاه استیناف در آکین گامپ اشتراوس هاوئر و فلد است. او در دوره 09-2008 برای بریر کار می کرد.

آنهایی از ما که این امتیاز را داشتیم که منشی قاضی بریر باشیم، خاطرات دوست داشتنی و جذاب زیادی از عدالت، صمیمیت و مهربانی او داریم. یکی از خاطرات مورد علاقه من به نظر می رسد که پس از شنیدن خاطرات قاضی به اشتراک بگذارم اظهارات در کاخ سفید در مورد آزمایش مداوم کشورمان با دموکراسی. برخی از مفسران پیشنهاد کرده اند که سخنرانی عدالت بریر یک سیگنال هشدار دهنده است، که منعکس کننده احساس عذاب در مورد آینده کشور ما در پرتو رویدادهای تفرقه انگیز اخیر است. من دقیقا عکس العملی داشتم.

قاضی بریر چندین دهه است که بر تجربه دموکراتیک تأکید می کند و به جوانان در مورد ارزش های مندرج در قانون اساسی و آدرس گتیزبورگ آموزش می دهد. اگر او 20 سال پیش بازنشسته می شد، احتمالاً سخنرانی بسیار مشابهی را که دیروز ایراد کرد، انجام می داد. در واقع، او یکی از این سخنرانی ها را برای گروهی از دانش آموزان کلاس دهم که در زمانی که من کارمند بودم، از دادگاه بازدید کردند، ایراد کرد. من سخنرانی را به خوبی به خاطر دارم زیرا شرایط منتهی به آن به ویژه خاطره انگیز بود.

یکی از امتیازات کارآموزی این بود که می توانست برای دیدار دوستان و اعضای خانواده، تورهای دربار ترتیب دهد. من چنین توری را برای این گروه ترتیب دادم – از دبیرستان دخترانه ای در نیویورک – زیرا معلم آنها مادر یکی از دوستانشان بود. من قول دادم که بعد از آن در یک اتاق کنفرانس با آنها ملاقات کنم تا به چند سوال در مورد دادگاه و چگونگی گذراندن یک سال کار در آنجا پاسخ دهم.

همانطور که از اتاق خارج می شدم، به معاون قضایی اشاره کردم که برای چند دقیقه در سالن خواهم بود و با تعدادی از دانشجویان ملاقات خواهم کرد. قاضی این حرف را از من شنید، اوراقش را زمین گذاشت، ژاکتش را گرفت و شروع کرد به دنبال من در راهرو طوری که انگار او را احضار کرده بودم. من هرگز قیافه دانشجویان را فراموش نمی کنم – که انتظار داشتند از یک جوان 27 ساله هیچکس بشنوند! – همانطور که من با خود قاضی وارد شدم.

قاضی بریر 30 دقیقه بعدی را صرف ارائه نسخه ای از آنچه کشور دیروز شنیده بود، قانون اساسی جیبی و همه چیز را ارائه کرد. او در مورد نحوه برخوردش با هر مورد صحبت کرد، با ذهنی باز که از باورهای اصلی و پیشینه اش آگاه بود. و او توضیح داد که چگونه نقش دادگاه اساس تجربه و سنت دموکراتیک جاری ما است که بر اساس قانون اساسی و ارزش‌های اساسی ملت ما بنا شده است. به خوبی به یاد دارم که پشت در اتاق نشسته بودم و به صحبت های او گوش می دادم. این لحظه چیزهای زیادی را در مورد عدالت بریر بسیار عالی به تصویر می کشد: اشتیاق و سخاوت او، خوش بینی و اعتقاد او به دادگاه و دموکراسی ما، و احساس امید دائمی او برای نسل بعدی.

برای من، سخنرانی قاضی بریر در کاخ سفید با همان خوش بینی و ایمان به نهادهای دموکراتیک ما طنین انداز شد که 13 سال پیش به آن دانشجویان جوان نشان داد. عدالت بریر همیشه هدفش الهام بخشیدن و ارتقای جوانان و دانشجویان بود. امیدوارم میلیون ها نفر در سراسر جهان که دیروز به سخنرانی او گوش دادند، همین پیام را شنیده باشند.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer