Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اسکاتوس نیوز

کمتر از دو سال پیش، دیوان عالی کشور رای داد مک گیرت مقابل اوکلاهما با رای 5-4، بخش بزرگی از شرق اوکلاهاما، که در قرن نوزدهم برای کشور کریک محفوظ بود، برای اهداف یک قانون فدرال که به دولت فدرال اختیارات انحصاری برای محاکمه برخی جنایات عمده مرتکب شده توسط “هر سرخپوستی” در “کشور هند”. روز جمعه، قضات – با قاضی امی کونی بارت که جایگزین قاضی فقید روث بادر گینزبورگ شد که در دادگاه حضور داشت. مک گیرت اکثریت – موافقت کردند که چقدر گسترده را در نظر بگیرند مک گیرت اعمال می شود، اما آنها از تجدید نظر در خود تصمیم خودداری کردند، که ایالت آن را به عنوان “اثر فوری و بی ثبات کننده تر زندگی در یک ایالت آمریکایی” نسبت به سایر تصمیمات اخیر دادگاه توصیف می کند.

قضات بررسی اعطا شد در مورد ویکتور مانوئل کاسترو-هورتا، که به دلیل بی توجهی به دخترخوانده پنج ساله خود محکوم شد. اگرچه کاسترو-هورتا یک بومی آمریکایی نیست، دختر ناتنی او عضو گروه شرقی سرخپوستان چروکی است و دادگاه تجدیدنظر جنایی اوکلاهما محکومیت او را لغو کرد زیرا جنایت در کشور هند رخ داده است. این تصمیم بر اساس نتیجه دادگاه بود که مک گیرت نه تنها در مورد جنایات عمده ای که بومیان آمریکا مرتکب می شوند بلکه در مورد جنایاتی که توسط دیگران در کشور هند مرتکب شده اند نیز صدق می کند.

اوکلاهاما ثبت شد بیش از 30 دادخواست جداگانه درخواست از قضات برای لغو مک گیرت. به قضات گفت که اثرات این تصمیم “فاجعه بار بوده و روز به روز بدتر می شود.” این ایالت نوشت، هزاران قربانی جنایت اکنون به دنبال عدالت از دادستان‌های فدرال و قبیله‌ای هستند، که این دفاتر و دادگاه‌های منطقه فدرال را تحت تأثیر قرار داده و بسیاری از جنایات را «تحقیق‌نشده و بدون تعقیب» گذاشته‌اند. اوکلاهاما افزود، این تصمیم همچنین “صدها میلیون دلار درآمد مالیاتی ایالت” را تهدید می کند. ایالت استدلال کرد که اگرچه دادگاه ممکن است “بر این باور باشد که سازش یا اقدام کنگره می تواند اختلال در تصمیم خود را محدود کند”، اکنون آشکار است که “هیچکدام از اینها در راه نیست.” دولت تأکید کرد: «تنها دادگاه می‌تواند مشکلاتی را که ایجاد کرده است برطرف کند و این پرونده فرصتی را برای آن فراهم می‌کند تا قبل از اینکه خسارت جبران ناپذیر شود، این کار را انجام دهد».

کاسترو-هورتا از قضات خواست تا بررسی را رد کنند و به آنها گفت که ایالت بارها پذیرفته است که قدرتی برای رسیدگی به پرونده‌هایی – مانند این مورد – علیه بومیان آمریکا در سرزمین‌هایی که کنگره از نظر تاریخی برای بومیان اختصاص داده است، ندارد. دادگاه نباید در تصمیم خود تجدید نظر کند مک گیرت، او مدعی شد. او نوشت: «به ندرت نیاز به گفتن این است که این دادگاه تصمیمات قانونی را که فقط بر اساس تغییرات در کارکنان است رد نمی کند، به ویژه زمانی که کنگره بتواند تغییراتی را که ایالت به دنبال آن است، ایجاد کند.

در یک دستور کوتاه بعد از ظهر جمعه، قضات موافقت کردند که تنها به اولین سوال ارائه شده در دادخواست ایالت، مربوط به اعمال قانون رسیدگی کنند. مک گیرت برای جلوگیری از تعقیب ایالتی متهمان غیربومی که علیه بومیان آمریکایی در “کشور هند” مرتکب جنایت می شوند. دادگاه در جلسه استدلال آوریل 2022 خود پرونده را برای بحث و بررسی قرار داد و تصمیم گرفت تا تابستان پیگیری شود.

انتظار می رود که قضات از کنفرانس روز جمعه در ساعت 9:30 صبح روز دوشنبه دستورات بیشتری را صادر کنند و پس از آن در ساعت 10 صبح در موارد استدلالی اظهار نظر کنند.

این مقاله بود ابتدا در Howe on the Court منتشر شد.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer