Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اسکاتوس نیوز

در دوره ای که در آن قضات قبلاً قرار است بر اختلافات مربوطه رسیدگی کنند بودجه دولتی برای مدارس خصوصی که به آموزش دین می پردازند، نقش مشاوران معنوی در اتاق اعدام، و اهتزاز پرچم مذهبی بر روی میله پرچم شهر، دیوان عالی کشور روز جمعه یک پرونده دینی دیگر را به پرونده خود اضافه کرد. قضات با رسیدگی به پرونده یک مربی فوتبال دبیرستانی که می خواست بعد از بازی ها در میانه میدان نماز بخواند، موافقت کردند. قضات اجازه بررسی در کندی علیه ناحیه مدرسه برمرتون، همراه با چهار مورد دیگر، در لیست سفارش صادر شد پس از کنفرانس خصوصی آنها در روز جمعه.

قضات به چند مورد از دیگر درخواست‌های پرمخاطب دیگر برای بررسی که در روز جمعه رسیدگی کردند، که شامل (از جمله موارد دیگر) بود، عمل نکردند. آیا اقدام مثبت در آموزش عالی نقض قوانین فدرال است، آیا یک طراح وب سایت می تواند از قانون عدم تبعیض انصراف دهد و از ایجاد سایت های سفارشی برای عروسی های همجنس خودداری کند.، و آیا دادگاه باید رد کند یا خیر آن تصمیم 2020 بر این باورند که بخش بزرگی از شرق اوکلاهاما برای اهداف قانون جزایی فدرال به عنوان یک منطقه رزرو باقی مانده است. قضات همچنان می توانند بعداً به این پرونده ها رسیدگی کنند، اما ناکامی آنها در انجام این کار در روز جمعه به این معنی است که حتی اگر این کار را انجام دهند، بعید است که تا دوره 2022-2023 استدلال شفاهی را بشنوند.

با این حال، قضات احتمالاً در این مدت در پنج پرونده جدید که به آنها اعطا شده است، استدلال خواهند کرد. پرونده مربی فوتبال شامل جوزف کندی است، یک مسیحی تمرین‌کننده که اعتقادات مذهبی او از او می‌خواهد «در پایان هر بازی از طریق دعا تشکر کند». هنگامی که او کار خود را به عنوان دستیار مربی در دبیرستان برمرتون، یک مدرسه دولتی در ایالت واشنگتن آغاز کرد، ابتدا بعد از بازی ها به تنهایی دعا می کرد، اما با گذشت زمان برخی از بازیکنانش – و در نهایت اکثریت تیم – به او پیوستند. یکی از والدین شکایت کرد که پسرش، بازیکن تیم، احساس می‌کرد که باید به نماز بپیوندد، حتی اگر خداناباور بود، یا با از دست دادن زمان بازی مواجه شد.

ناحیه مدرسه به کندی دستور داد که نماز را متوقف کند تا منطقه بند تأسیس قانون اساسی را که دولت را از ترجیح یک دین بر دین دیگر منع می کند، نقض نکند. کندی اعلام کرد که از این قانون پیروی نخواهد کرد و باعث شد که جمع زیادی از مردم – از جمله والدین، یک قانونگذار ایالتی و اعضای هر دو تیم – پس از یک بازی در اکتبر 2015 در خط 50 یارد به او بپیوندند تا از او حمایت کنند.

منطقه مدرسه پیشنهاد کرد که برای اسکان کندی، به عنوان مثال، به او یک فضای خصوصی برای دعا دادن یا اجازه دادن به او پس از خروج جمعیت از استادیوم به او اجازه دهد تا نماز بخواند. اما کندی و وکلای او این پیشنهادها را رد کردند و پس از اینکه کندی پس از دو بازی دیگر دوباره در زمین دعا کرد، ناحیه مدرسه کندی را به مرخصی اداری با حقوق قرار داد.

در جریان بررسی عملکرد در آن سال، سرمربی فوتبال توصیه کرد که کندی مجدداً استخدام نشود زیرا (از جمله موارد دیگر) او از سیاست منطقه مدرسه پیروی نکرده بود و کندی برای پست مربیگری درخواست نداد. در عوض، او با این استدلال که ناحیه مدرسه حقوق متمم اول و قوانین حقوق مدنی فدرال را نقض کرده است، شکایتی را در دادگاه منطقه فدرال تنظیم کرد.

کندی در سال 2018 به دادگاه عالی آمد تا شغل خود را پس بگیرد در حالی که دعوا ادامه داشت. دادگاه او را رد کرد، اما قاضی ساموئل آلیتو یک نامه نوشت بیانیه در مورد آن انکار قاضی کلارنس توماس، نیل گورسوش و برت کاوانا به آن پیوستند. آلیتو نوشت که ادعای آزادی بیان کندی مسائل مهمی را مطرح می کند و او پیشنهاد می کند که این پرونده ممکن است در آینده مستلزم بررسی باشد.

دادگاه منطقه علیه کندی حکم داد و معتقد بود که “تنها دلیل” که ناحیه مدرسه کندی را از دعا کردن محدود می کند، جلوگیری از نقض بند تاسیس است. هیئتی از دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه نهم آن تصمیم را تایید کرد. توضیح داد که اگرچه «پرونده‌های نزدیک متعددی در قانون دادگاه عالی و قانون فعلی ما در بند تأسیس وجود دارد، این یکی از آنها نیست». بخش نهم تقسیم شده درخواست کندی را برای بازخوانی پرونده توسط دادگاه کامل رد کرد.

کندی در سپتامبر 2021 به دادگاه عالی بازگشت و به قضات گفت که در حکم حوزه نهم از “نگرانی های فرضی بند تاسیس برای وارد کردن خسارت واقعی به بند تمرین رایگان استفاده شده است.” او گفت: «بیان دینی صدها هزار معلم در حوزه نهم اکنون در آستانه انقراض است. کندی افزود، علاوه بر این، «اثرات دلخراش این حکم در سایر نقاط کشور محسوس است، زیرا مدار نهم اساساً «تلاش‌های کندی برای علنی کردن انکار حقوق قانونی‌اش علیه او» را حفظ کرده است.

مربی اصرار داشت که “دعای کوتاه و آرام” کندی یک سخنرانی خصوصی بود و بخشی از کار او نبود. منطقه مدرسه به هیچ وجه علاقه ای به حذف آن ندارد. او استدلال کرد که منطقه با اجازه دادن به او برای نماز خواندن بعد از بازی ها، بند تاسیس را نقض نمی کرد.

ناحیه مدرسه پاسخ داد که آیا کندی حق دارد «یک دعای کوتاه و آرام به تنهایی در حالی که در مدرسه است» را داشته باشد، «کاملاً بی‌اهمیت است» – به‌ویژه زمانی که، منطقه اصرار داشت، «هر کلمه از آن توصیف اشتباه است». این دادگاه تاکید کرد، اختلاف موجود در دادگاه “درباره اختیارات یک منطقه مدرسه برای محافظت از دانش آموزان است، زمانی که کارمند آن برای یافتن محل اقامت معقول با آن کار نمی کند.” منطقه مدرسه هشدار داد، حکمی برای کندی، دادگاه عالی را ملزم می‌کند که «دهه‌ها قانون ثابت‌شده را تحت هر دو شرط آزادی بیان و تأسیس لغو کند».

قضات روز جمعه با رسیدگی به چهار پرونده دیگر موافقت کردند:

  • جورج در برابر مک دونا، که در آن دادگاه بررسی خواهد کرد که آیا رد ادعای یک جانباز برای مزایایی که متکی بر تفسیر نمایندگی است که بعداً نامعتبر تلقی می شود، نوعی “خطای واضح و غیرقابل انکار” است که به جانباز اجازه می دهد تا یک تصمیم غیر نهایی را به چالش بکشد.
  • Vega v. تکوه، شامل اینکه آیا یک شاکی می تواند یک ادعای حقوق مدنی فدرال علیه یک افسر پلیس را بر اساس عدم ارائه یک میراندا
  • ننس در مقابل وارد، شامل رویه هایی است که توسط آن یک زندانی باید به چالش کشیدن روشی که دولت قصد دارد او را اعدام کند، بپردازد.
  • Shoop v. Twyford، شامل (از جمله موارد دیگر) این است که آیا دادگاه باید تعیین کند که آیا شواهد به زندانی کمک می کند که به دنبال حکم habeas corpus است یا خیر و آیا دادگاه می تواند آن شواهد را قبل از صدور حکمی که به زندانی اجازه می دهد مدارک جدیدی تهیه کند بررسی کند.

پرونده های صادر شده در روز جمعه احتمالاً در جلسه استدلال ماه آوریل دادگاه مورد بحث قرار خواهند گرفت. ما انتظار داریم سفارشات بیشتری از کنفرانس روز جمعه (اگرچه نه لزوما کمک های مالی بیشتر) در روز سه شنبه، 19 ژانویه، ساعت 9:30 صبح انجام شود.

این مقاله بود ابتدا در Howe on the Court منتشر شد.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer