Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


نگی، دانشیار روان‌شناسی در دانشگاه فلوریدا مرکزی، پس از اینکه توییتی درباره آنچه به‌عنوان «امتیاز سیاه‌پوستان» می‌داند، به حفاظت پلیس نیاز داشت. وجود داشت دادخواست با بیش از 30000 امضا خواستار خاتمه او شد و همانطور که در مدارس دیگر دیدیم، همکارانش عملاً سکوت کردند زیرا نگی به دلیل ابراز عقایدش مورد حمله قرار گرفت. در حالی که برخی از منتقدان رفتار نادرست کلاس درس را مطرح کرده اند، بیشتر تلاش (و تمرکز این پست) روی اظهارات او در رسانه های اجتماعی است. آن طومار بر اظهارات نگی در رسانه های اجتماعی به عنوان غیرقابل قبول و دلایل فسخ تمرکز داشت:

ما از دانشگاه فلوریدا مرکزی می‌خواهیم که استاد روانشناسی چارلز نگی را به دلیل اظهارنظرهای نژادپرستانه نفرت انگیزی که در حساب شخصی خود در توییتر مطرح کرده و ادامه می‌دهد، اخراج کند. نگی علاوه بر نژادپرستی، به حساب خود به ترنس هراسی و تبعیض جنسی نیز دست زده است که به همان اندازه مذموم است. در حالی که او حق آزادی بیان دارد، حق ندارد دانش آموزان رنگین پوست و سایر گروه های اقلیت را که یک اتفاق عادی است، از انسانیت خارج کند. [sic] در کلاس درسش UCF با اجازه دادن به او برای ادامه سمت خود، به سادگی یک چرخ دنده دیگر را در ماشین نژادپرستی سیستمیک تقویت می کند.

بر اساس اخبار، نگی در خانه و محوطه دانشگاه با اعتراضاتی مواجه شد گزارش ها پس از آن که او مفهوم “شرم خواری سفید” را به عنوان یک دانشگاهی، از جمله خود، بررسی کرد کتابشرمساری سفید: قلدری بر اساس تعصب، فضیلت- سیگنال دهی، و جهل

کار نگی بسیار بحث برانگیز است و توییت های او منتقدان را برانگیخته است. او در توییتی که اکنون حذف شده است، نوشت: «امتیاز سیاهان واقعی است: علاوه بر تأیید. اقدام، کمک هزینه تحصیلی ویژه و سایر موارد کنار گذاشته شده، مصون ماندن از انتقادات مشروع یک امتیاز است. اما به عنوان یک گروه، آنها بازخورد بسیار مورد نیاز را از دست می دهند.

او همچنین بار دیگر در توییتر نوشته است: «اگر افر. آمریکایی‌ها به‌عنوان یک گروه، مشخصات رفتاری مشابهی با آمریکایی‌های آسیایی داشتند (به‌طور متوسط، بهترین عملکرد تحصیلی، داشتن بالاترین درآمد، ارتکاب کمترین جرم و غیره)، آیا ما همچنان اعلام می‌کردیم که «نژادپرستی سیستماتیک» وجود دارد؟»

مجدداً، مسئله شایستگی یا ارزش چنین نوشته‌هایی نیست، بلکه حق دانشگاهیان برای بیان چنین دیدگاه‌هایی است. هنگامی که استادان نظرات تحریک آمیزی درباره فرهنگ سفیدپوستان یا امتیازات سفیدپوستان می نویسند، اعتراض های قابل مقایسه کمی وجود داشته است.

الکساندر کارترایت، رئیس UCF به دانشجویان گفت که دانشگاه درباره نگی تحقیق خواهد کرد، و او و اداره‌اش «از پست‌های توهین‌آمیز و آزاردهنده توییتری که پروفسور چارلز نگی در صفحه شخصی‌اش به اشتراک گذاشته است، کاملا آگاه هستند. این پست ها ارزش های UCF را منعکس نمی کند و من این پست های نژادپرستانه و نفرت انگیز را به شدت محکوم می کنم.

ما اخیراً در مورد حکم بخش یازدهم علیه کارترایت و دانشگاه در مورد سیاست‌های تیم واکنش تبعیض‌آمیز – آزار و اذیت و جانبداری به عنوان نقض متمم اول بحث کردیم. دایره یازدهم رد یک دستور مقدماتی علیه این سیاست توسط قاضی منطقه را لغو کرد:[I]ضروری است که کالج ها و دانشگاه ها در هنگام نظارت، نظارت و تنظیم بیان دانشجویان از خط قانون اساسی پیروی کنند. علیرغم آنچه که ما فکر می کنیم بهترین نیت است، به نظر ما به طور قابل ملاحظه ای محتمل است که دانشگاه فلوریدا مرکزی در اینجا از این خط عبور کرده است.

در بحث شفاهی، وکیل خود دانشگاه تلاش کرد تا این اصطلاحات را تعریف کند یا بگوید که آیا اظهارات خاصی ممکن است ممنوع تلقی شوند. دادگاه خاطرنشان کرد:

«بی دقتی سیاست تبعیض آمیز آزار و اذیت، تأثیر وحشتناک آن را تشدید می کند. فقط یک مثال را در نظر بگیریم، اینکه سخنان یک دانش آموز «بی دلیل» به چه معناست. . . تجربه تحصیلی دانش آموز دیگری را تغییر دهید؟ هر دو اصطلاح – “غیر معقول” و “تغییر” – بسیار بی شکل هستند، کاربرد آنها احتمالاً از دانشجویی به دانشجوی دیگر متفاوت است، و رویکرد کلیت شرایط شناخته شده دانشگاه برای تعیین اینکه آیا یک سخنرانی خاص از خط عبور می کند یا خیر، فقط اوضاع را بدتر می کند. ”

همانطور که دانشگاه زمان و هزینه زیادی را صرف مبارزه برای این قوانین غیرقانونی کرد، این موضوع را بر سر نگی طرح دعوا کرده است تا او را از شغل و همه مزایای به دلیل استفاده از آزادی بیان محروم کند.

پس از تدریس روانشناسی در مدرسه از سال 1998، نگی، 61 ساله، در ژانویه 2021 اخراج شد. در حالی که کارترایت وزن دانشگاه را علیه خود معطوف کرد، نگی مجبور شد خانه خود را بفروشد تا به وکلایش پرداخت کند.

داور خاطرنشان کرد که در حالی که مدرسه به شیوه تدریس او مخالفت هایی را اضافه کرد، نگی بررسی های آموزشی برجسته ای دریافت کرد. علاوه بر این، او خاطرنشان کرد که نگی «میل به ایجاد تغییراتی در سبک آموزشی خود را نشان داد. با این حال، سوابق فاقد هر گونه شواهد روشنی است که نشان دهد یکی از اعضای مدیریت او چنین تلاشی را درخواست کرده است.

چاد بینت، دستیار معاون ارتباطات UCF، نشان داد که دانشگاه از این ضررها ناامید است. او بیان کرد که «UCF از اقدامات انجام شده در پی یک تحقیق کامل که نشان داد رفتارهای نادرست مکرر در کلاس درس پروفسور نگی، از جمله تحمیل دیدگاه‌های وی در مورد مذهب، جنس و نژاد، انجام شده است، می‌ایستد. اما ما موظف به اجرای حکم داور هستیم.»

چیزی که برای من روشن نیست این است که چگونه کارترایت پس از چنین سابقه ای در حملات به آزادی بیان و آزادی آکادمیک، موقعیت خود را به عنوان رئیس دانشگاه دولتی فلوریدا حفظ می کند. او نه تنها به دنبال تحمیل شرایط ضد آزادی بیان بر اساتید بوده است، بلکه مبالغ هنگفتی را برای حفظ این قوانین و حمایت از آن اقدامات صرف کرده است. این اصول جوهره هر دانشگاهی هستند و کنار گذاشتن آنها به منزله رد تعهد کارترایت به عنوان رئیس دانشگاه است. من از پایان کار او به عنوان یک دانشگاه حمایت نمی کنم، اما، به عنوان یک مدیر، او در دفاع از اعضای هیئت علمی و آزادی بیان خود شکستی سریالی نشان داده است. تا زمانی که رؤسای دانشگاه ها به دلیل کوتاهی در دفاع از آزادی بیان پاسخگو نباشند، به تسلیم شدن در برابر هر فلش موبی که در محوطه دانشگاه شکل می گیرد، ادامه خواهند داد.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer