Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

به دنبال حمله باج افزار که سیستم های IT آن را برای مدت یک ماه مختل کرد ، اکنون Scripps Health با چهار پرونده قضایی از سوی بیماران روبرو شده است که گفته می شود آنها در محافظت از اطلاعات بهداشتی شخصی خود نبوده اند.

در اوایل ماه مه ، سیستم بهداشتی مستقر در سن دیگو یک حادثه امنیت سایبری را تجربه کرد، که بعداً تأیید کرد حمله باج افزار است. در پاسخ ، سیستم بهداشت چندین سیستم خود را آفلاین کرد و دسترسی کاربر به برخی از برنامه های IT را از جمله وب سایت خود و پورتال بیمار MyScripps مسدود کرد.

Scripps سلامتی بعداً اطلاع داد 147،267 بیمار تخمین زده شده است که اطلاعات آنها توسط هکرها در این حمله به سرقت رفته است ، بهداشت مدرن گزارش داده است. اطلاعات به سرقت رفته شامل اطلاعات بهداشتی و مالی بود.

چهار دادخواست دعوی طبقاتی که در طی ماه تشکیل شده ، ادعا می کند که Scripps Health از اطلاعات آنها به اندازه کافی محافظت نکرده است. جانیس کالینز ، مدیر ارشد روابط عمومی ، رسانه های اجتماعی ، بازاریابی محتوا ، در یک ایمیل گفت که سیستم بهداشتی حاضر به اظهار نظر در مورد “ادامه دادخواست” نیست.

لباس اول به طور خاص ادعا می کند که سیستم بهداشت و درمان “با سهل انگاری شاکیان و اعضای محرمانه شاکیان و اعضای کلاس را ایجاد ، نگهداری ، حفظ و ذخیره کرده است.[ly] اطلاعات پزشکی قابل شناسایی به صورت غیر رمزگذاری شده. “

قرار گرفتن در معرض داده ها منجر به آسیب به بیماران شده است ، در یک دادخواست دیگر آمده است. این شامل ارزش از دست رفته یا کاهش یافته اطلاعات سلامت شخصی آنها ، هزینه های جیبی مرتبط با جلوگیری ، کشف و بازیابی از سرقت هویت ، کلاهبرداری مالیاتی و / یا استفاده غیر مجاز از اطلاعات و هزینه های فرصت از دست رفته ، از جمله بدون محدود به زمان از دست رفته

علاوه بر این ، اطلاعات بهداشتی شخصی شاکیان می تواند در وب تاریک فروخته شود ، که آنها را در معرض “خطر سرقت هویت در طول زندگی” قرار می دهد ، با توجه به یکی از دعاوی.

سیستم بهداشتی برای محافظت از شاکیان و اعضای کلاس بسیار کم کار کرده است ، و فقط 12 ماه از سرقت هویت و حفاظت از نظارت بر اعتبار را برای چند قربانی انتخاب کرده است ، یکی از کت و شلوارها.

در این مقاله آمده است: “در واقع ، متهم از مسئولیت خود در قبال آسیب و افزایش خطر صدمه ای كه باعث شده است شاكی و اعضای كلاس ، از جمله پریشانی و بارهای مالی كه نقض داده بر دوش قربانیان گذاشته است ، شانه خالی می كند.”

در سه مورد از پرونده های قضایی ، شاکیان از دادگاه می خواهند 1000 دلار در ازای تخلف به شاکیان به صورت جداگانه و به هر یک از اعضای کلاس تعلق بگیرد. اگر تمام کسانی که اخطارهای نقض داده را دریافت کرده اند در این کلاس قرار بگیرند ، این می تواند منجر به پرداخت 150 میلیون دلار سیستم بهداشت شود.

در دادخواست چهارم خواسته شده است كه دادگاه از شركت Scripps Health برای در اختیار داشتن حسابرسان امنیتی شخص ثالث و كارمندان داخلی جهت اجرای نظارت بر امنیت خودكار و تقسیم بندی داده ها با ایجاد دیوارهای آتش و كنترل های دسترسی ، از جمله اقدامات دیگر ، خواسته است.

شاکیان هر چهار دادخواست خواستار محاکمه منصفه هستند.

عکس: anyaberkut ، گتی ایماژ

logo-footer