Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

هانتر بایدن (عکس از موسی رابینسون / گتی ایماژ برای بنیاد نگاه جدید آشر)

شکستن! وكیل آمریكا از سیاست دیرینه وزارت دادگستری پیروی نمی كند تا اقدامات تحقیقی آشكاری را كه ممكن است در انتخابات معلق دخالت كند ، انجام ندهد. فیلم در 11.

امروز صبح Politico یک را اجرا کرد نمای عمیق – توسط خبرنگار سیاسی سیاسی بن شركینگر – از دیوید ویس ، دادستان آمریكا كه توسط بیل بار برای بررسی ادعاها علیه هانتر بایدن پسر رئیس جمهور بایدن مامور شد.

عنوان: دادستان شکارچی بایدن حرکاتی را که احتمالاً تحقیقات قبلی نشان داده بود رد کرد. زیر شاخه: دیوید ویس ، وكیل باسابقه آمریكا ، كه به تمایل خود برای به دست آوردن چهره های قدرتمند دلاور مشهور بود ، تحقیقات خود درباره پسر بایدن را از مبارزات انتخاباتی سال 2020 بازداشت.

به عنوان شخصی که برای امرار معاش خود کلماتی می سازد ، بگذارید بگویم ، من آن را دریافت گاهی اوقات ویرایشگر به یک کلیک کلیپ مقاله شما را می زند و دیگر نمی توانید در این زمینه کاری انجام دهید. (البته اینجا در ATL نیست! اما در نشریات دیگر.)

اما پاراگراف اول را بررسی کنید:

تابستان سال گذشته ، مقامات فدرال در دلاور در مورد تحقیق درباره هانتر بایدن با یک معضل روبرو شدند. این تحقیق به جایی رسیده بود که دادستان ها می توانستند به دنبال احکام جستجو و احضار احضاریه هیئت منصفه عالی باشند. برخی از مقامات درگیر در پرونده می خواستند این کار را انجام دهند. برخی دیگر احتیاط می کردند. آنها به وکیل دادگستری دلاور ، دیوید ویس ، توصیه کردند که از انجام هرگونه اقدامی که می تواند مردم را از وجود این پرونده در اواسط انتخابات ریاست جمهوری هشدار دهد ، خودداری کند.

این روی ویرایشگر نیست. این یک شگرد شفاف برای ایجاد نمایه نسبتاً ثابت در تلاش برای افزایش کلیک است. و در واقع این قطعه از صبح امروز صورتحساب برتر را در سایت دریافت کرده است.

به اعتبار وی ، شركینگر معضل سیاسی پیش روی ویس را در زمانی بیان می كند كه رئیس جمهور و یارانش ، به ویژه رودی جولیانی ، در مورد لپ تاپ هانتر بایدن فریاد می زدند و خواستار پیگرد قانونی بودند ، زیرا او ادعاهای خارق العاده میلیارد دلار رشوه به آن زمان پرداخته بود. کاندیدای ریاست جمهوری از طریق پسرش و وضعیت ویس با توجه به پایان یافتن تحقیقات موازی در دادستانی ایالات متحده در پیتسبورگ ، که به صراحت سیاسی تر بود ، مشکل بود.

اما در هیچ کجا این قطعه به اصطلاح “قانون 60-90 روزه” ، منع طولانی مدت انجام اقدامات تحقیق آشکار که ممکن است بر انتخابات آینده تأثیر بگذارد ، اشاره نکرده است. تصمیم وایس از نظر اصطلاحاتی که به نظر می رسد دادستان در یک فضای خالی عمل می کند یا به نوعی کمپین روابط عمومی را اداره می کند ، اشتباه است.

با این حال ویس تصمیم گرفت هر اقدامی را که احتمالاً وجود کاوشگر شکارچی بایدن را علنی می کند به تأخیر بیندازد. به گفته شخص درگیر در بحث ، وقتی ویس بحث هایی را در مورد پیشبرد تحقیق انجام داد ، نگرانی در مورد تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری زیاد به وجود آمد. مهم نیست که او چه کاری انجام داده ، مطمئناً این تصمیم به دلیل نشانه های سیاست زدگی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

واقعیت این است که هر دادستان کل که به مایکل موکاسی مراجعه می کند یک نامه ارسال کرده است یادداشت در طی یک سال انتخابات هشدار دادن به کارمندان وزارت دفاع برای گفتگو با بخش صداقت عمومی “در مورد زمان اتهامات یا مراحل آشکار تحقیق در نزدیکی زمان انتخابات مقدماتی یا عمومی”.

رای گیری اولیه در تابستان امسال هنگامی که ویسی تصمیم خود را برای عدم صدور احضاریه که ممکن است باعث علنی شدن این تحقیق شود ، ادامه داشت و انتخابات عمومی چند هفته دیگر در ماه نوامبر برگزار شد. بنابراین هر گزارشی که سیاست DOJ را کنار بگذارد متأسفانه ناقص است.

در ماه اوت ، استاد حقوق نیویورک و سردبیر در Just Security ، رایان گودمن نوشت مقاله جذاب در مورد قانون بردباری ، از جمله لیستی از نقل قول های وکلای سابق ایالات متحده.

لیام برنان ، رئیس سابق کارگروه فساد عمومی دفتر دادستانی ایالات متحده در منطقه کنتیکت ، به گودمن گفت:

این یک روش استاندارد وزارت دادگستری است که نسبت به تأثیر هر یک از اقدامات آن بر روند دموکراتیک بسیار حساس است. به طور سنتی ، دادستان ها و کارگزاران فساد عمومی از اقدامات آشکار نزدیک به زمان انتخابات که به نظر می رسد مورد علاقه یا احتمالاً نتیجه انتخابات است ، جلوگیری خواهند کرد. این ممکن است شامل به تعویق انداختن اتهامات علیه نامزدها یا نزدیکان آنها باشد. این امر همچنین می تواند شامل تأخیر سایر فعالیت ها باشد – در صورت امکان – که ممکن است علنی شود و در انتخابات تأثیر بگذارد ، مانند به تعویق انداختن اتهامات علیه افراد دیگر یا صدور احضاریه و قرارهای جستجو.

کریس ماتئی ، رئیس سابق واحد کلاهبرداری مالی و فساد عمومی دفتر دادستانی ایالات متحده در منطقه کانتیکت ، موافقت کرد:

دادستان های وزارت دفاع با یک اصل حیاتی و طولانی مدت هدایت می شوند که باید از اقدامات بازپرسی یا دادرسی آشکار که می تواند در انتخابات آینده تأثیر بگذارد خودداری کنند. این اصل DOJ را از نفوذ سیاسی محافظت می کند ، این اطمینان را می دهد که از اقتدار DOJ برای اهداف سیاسی سو استفاده نمی شود و اعتماد عمومی را تقویت می کند که اقدامات DOJ ناشی از نگرانی های سیاسی حزبی نیست. از آنجا که هدف این سیاست این است که DOJ را به طور کلی از انتخابات دور کند ، فقط در مورد اقدامات DOJ در قبال نامزدها یا حلقه داخلی آنها اعمال نمی شود.

و حتی بیل بار ، در زندگی قبلی قبل از اینکه ذهن خود را لعنتی از دست بدهد ، هنگامی که مشاور مستقل لارنس والش وزیر دفاع پیشین کاسپار وینبرگر را در ژوئن سال 1992 متهم کرد ، خشمگین شد. در کتاب “سایه: پنج رئیس جمهور و میراث واترگیت” باب وودوارد می نویسد:

بار گفت که فکر می کرد این یک اقدام سیاسی خام و با انگیزه ای سیاسی است. دادستان های وزارت دادگستری شغلی هرگز چنین اطلاعاتی را در کیفرخواست قبل از انتخابات ارائه نمی دهند. بار گفت که او می خواهد والش را برکنار کند. او قانون را خوب می دانست. او می تواند والش را به دلیل “رفتار ناشایست” برکنار کند.

بعداً بار تصميم گرفت كه كيفرخواستهاي نزديك به كانديدا بسيار زيبا باشد ، و در ماه ژوئن غر زد كه “شما كانديداها و شايد شخصي را كه به اندازه كافي به يك كانديدا نزديك شده باشيد ، متهم نمي كنيد كه اساساً در چند روز مشخص همان است. قبل از انتخابات. ” نظرات بار مربوط به تحقیقات جان دورهام در کانکتیکات بود ، اما تحقیق دیگری که محافظه کاران امیدوار بودند بتوانند جو بایدن را جبران کنند تا سرانجام هیلاری کلینتون را به دادگاه بکشاند. اما به نظر می رسد اذعان دارد که جلب توجه به پسر خود کاندیدا در زمان انتخابات بسیار نامناسب و نقض فاحش سیاست وزارت دادگستری است.

می دانم ، نه ، پولیتیکو. این نیست. اما احتمالاً یک تن کلیک داشته است!

دادستان شکارچی بایدن حرکاتی را که احتمالاً تحقیقات قبلی نشان داده بود رد کرد [Politico]
حقایق پنهان بیل بار در مورد قانون بردباری وزارت دادگستری در انتخابات [Just Security]


الیزابت رنگ در بالتیمور زندگی می کند و در آنجا درباره حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer