Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

تاریخ مملو از نمونه هایی از اکتشافات یا خلاقیت های تصادفی در زمان بحران بزرگی است که جهان را تغییر داده است. شاید معروف ترین ، باکتری شناس اسکاتلندی الكساندر فلمینگ، مطالعه آنفلوانزا در سال 1928 ، برخی از ظروف پتری را در حالی که در تعطیلات به سر می برید ، باقی می گذارد و دوباره برای کشف کپکی که اولین قدم در ایجاد پنی سیلین است ، باز می گردد. شکسپیر نوشت: کمی چیزهای بی اهمیت تاریخی که تقریباً مطمئناً در طول نه ماه گذشته برای اکثریت قریب به اتفاق ما بازگو شده است ، به احتمال زیاد توسط والدین یا همسران مخالف که آرزو می کردند برخی اوقات شلوار واقعی بپوشیم. پادشاه لیر در حالی که کاملاً روشن است تعطیلی به دلیل شیوع طاعون در سال 1606 – من اخیراً افراط کردم تد لاسو، بنابراین منصفانه است که بگوییم من و برد در حالی که در خانه مانده بودیم کارهای بزرگی انجام دادیم. و اگر کلارنس ساندرز دقیقاً در لحظه مناسب از پنجره قطار به دنبال دیدن مجموعه ای از خوک های کوچک نبود که برای قرار گرفتن در زیر حصار تلاش می کردند ، شاید اولین فروشگاه مواد غذایی کامل نامگذاری نشده باشد Piggly Wiggly، که ممکن است به نظر نرسد به میزان بهبود عفونت ها یا بزرگترین فاجعه در تاریخ کلمه نوشتن برسد ، اما این اسم قافیه دار یک صدای خنده روزانه را به کودک 5 و نیم ساله ای می دهد که علامت را می بیند در راه مدرسه.

استخدام قانونی معمولاً جایی نیست که فرد نوآوری بزرگی ، تصادفی یا غیر آن پیدا کند. در واقع ، این به طور معمول یک کار ثابت است. همانطور که تقریباً همه کسانی که این وب سایت را می خوانند می دانند ، به احتمال زیاد دست اول ، کسانی که می خواهند کار حقوقی خود را در مصاحبه Biglaw برای یک سمت کاردانی تابستانی در آغاز سال دوم دانشکده حقوق آغاز کنند ، که به احتمال زیاد پیشنهاد کار دائمی منجر می شود در پایان تابستان بعدی. بنابراین بدست آوردن شغل تقریباً دو سال قبل از شروع کار. همانطور که قبلاً در این فضا بحث کردم ، چنین سیستمی کاملاً پوچ است. هر زمان که سعی می کنم برای افراد خارج از حرفه وکالت توضیح دهم که دانشجویان حقوق برای مشاغل دو سال قبل مصاحبه می کنند بر اساس نمرات جمع آوری شده از یک سوم زمان تحصیل در دانشکده حقوق ، پاسخ نسبتاً جهانی است.

https://media.giphy.com/media/H6uffugom0VsA97rzc/source.gif

اما علی رغم جنون آشکار ، این سیستم دهها سال است که وجود دارد و ظاهراً قرار بود برای آینده ای قابل پیش بینی ادامه یابد. اما سال 2020 روشی خنده دار برای برهم زدن همه جنبه های زندگی ، حتی جنبه های پیش پا افتاده داشت. در پاسخ به همه گیری ، اکثریت قریب به اتفاق دانشکده های حقوق آمریکا ، یا حداقل آنهایی که نمره می دهند – نه اینکه دانشکده حقوق ییل به مشاوره من نیاز دارد ، اما شاید یک سیستم درجه بندی اطمینان حاصل کند که فارغ التحصیلان آنها که به بدنامی عمومی می رسند دارای درک مفاهیم حقوقی اساسی مانند اولین اصلاحیه و برای چه کسانی اعمال می شود – برای ترم بهار 2020 به سیستم قبولی / عدم موفقیت انتقال یافت. شرکتهای Biglaw با ناراحتی از انجام سرمایه گذاریهای شش رقمی در دانشجویان سال دوم حقوق بر اساس یک ترم واحد از نمرات ، به جای استاندارد بسیار تر دو ترم ، با مدارس همکاری کردند تا چرخه استخدام پاییز را به زمستان برگردانند. بنابراین کلاس 2022 هنگام شروع به کار 2L سه ترم زیر کمربند خود خواهد داشت.

در حالی که مصاحبه های دانشگاه هنوز در تعدادی از مدارس آغاز نشده است ، ذهن بسیاری از افراد در زمینه جذب حقوقی به دنبال سال آینده است. دقیقاً مثل تماشای بسکتبال کانزاس انفجار واشبرن در چهارمین بازی فصل و با خودم فکر کنم ، “خوب اگر آگباجی و ویلسون سال آینده برگردند ، کلمنس ناودانی است و مک کورماک می تواند در این پست جنجالی ایجاد کند ، پس شاید ما واقعاً در 2021-2022 چیزی داشته باشیم ، “همه از طرف دانشکده حقوق و موسسه حقوقی در فکر این هستند که آیا چرخه جذب نیرو در اواخر امسال به دوره منظم اواخر تابستان باز می گردد یا خیر. فرض این است که جلوگیری از ادامه مصرف واکسن COVID-19 ، چنین بازگشتی به هنجار اتفاق خواهد افتاد. من فکر نمی کنم باید ایده من ساده است ، اجازه دهید چرخه استخدام 2L را در زمستان یا حتی در بهار حفظ کنیم.

دلایل ادغام حادثه تاریخی سال 2020 در استخدام قانونی ادامه دارد بسیار ساده است ، به جای اینکه تصمیمات استخدامی گسترده ای را که بر اساس دانشکده حقوق دو ترم انجام می شود ، تغییر دائمی به زمستان / بهار اجازه می دهد ترم سوم در آن ادغام شود. . این ممکن است مانند یک تغییر نسبتاً جزئی به نظر برسد تا زمانی که متوجه شوید 50٪ اضافی از دانشکده حقوق است که متقاضیان آن را گذرانده اند. این 50٪ نمره بیشتر است که شرکت های حقوقی می توانند برای ارزیابی دانشجویان استفاده کنند ، و همچنین 50٪ زمان بیشتری در دانشکده حقوق برای دانش آموزان است تا بفهمند دقیقاً می خواهند با JD خود چه کاری انجام دهند

من تا حدودی مشکوک بودم که کارفرمایان حقوقی می توانند از این تغییر تقویم برخوردار باشند ، اما اگرچه یک نظرسنجی در سطح کشور نبود ، اما در اجلاس تابستان اخیر نتایج تابستان NALP ، من فرصتی داشتم که این ایده را توسط چند عضو استخدام Biglaw مطرح کنم و واکنش یکنواخت بود مثبت چرا؟ به این واقعیت ساده که هنگام ارزیابی متقاضیان کار ، اطلاعات بیشتر (یعنی ترم دیگری از نمرات) بهتر است. و این فقط یک معدل کامل تر نیست که شرکت ها می توانند ارزیابی کنند. در بسیاری از مدارس ، به محض اینکه دانش آموز سال اول خود را به پایان می رساند ، در انتخاب کلاس های خود انتخاب بسیار بیشتری دارند. این انتخاب ها می توانند ترجیح شغلی دانش آموز را به روشنی واضح تر از هر آنچه در مصاحبه گفته شده ، نشان دهند. 2L می تواند تا زمانی که در چهره آنها کبود شود ، بگوید که آنها واقعاً می خواهند یک وکیل دادگستری باشند ، اما اگر بار انتخابی آنها چیزی جز دوره های دادرسی نیست ، این تصویر دقیق تری از برنامه های آینده را نشان می دهد.

هر کسی که بیش از دو دقیقه در مورد استخدام با من صحبت کرده باشد ، می داند که تأثیر یک پیشنهاد بر شرکت های حقوقی بسیار کمتر از تأثیر آن بر دانشجویان حقوق ، به ویژه دانشجویان حقوق وندربیلت ، در سلسله مراتب تصمیم شخصی من است. اما دائمی شدن تغییر تقویم در استخدام 2L نیز با کاهش برخی از فشارها به سود دانشجویان خواهد بود. همه گیر یا خیر ، سال اول دانشکده حقوق در حال حاضر دشوار است. این فقط تدارکات انتقال به یک شهر جدید ، یافتن مکان جدید برای زندگی و غیره نیست ، بلکه در بسیاری از موارد به دانش آموزانی گفته می شود که در تمام زندگی خود از نظر علمی عالی بوده اند که یاد بگیرند و به روشی کاملاً جدید بنویسند. افرادی که من به این دانشجویان فشار می آورم اضافه شده اند به من که به این دانشجویان می گویم عملکرد تحصیلی آنها در سال اول دانشکده حقوق نه تنها چشم انداز شغل کوتاه مدت آنها بلکه کل شغل حقوقی آنها تأثیر زیادی خواهد داشت. جای تعجب نیست که به عنوان کانون وکلای آمریکا به تازگی خلاصه شده ، “[l]دانشجویان دانشکده حقوق را با رضایت از زندگی بالا و اقدامات بهداشت روان قوی شروع می کنند. اما در طول سال اول دانشکده حقوق ، آنها افزایش قابل توجهی در اضطراب و افسردگی تجربه می کنند. ” هر کاری که می تواند برای کاهش سطح استرس دانش آموزان انجام شود باید به شدت مورد توجه قرار گیرد ، خصوصاً اگر منفی آن نسبتاً کم باشد.

بنابراین ، ادامه دادن برنامه همه گیر در حال پیش بردن چه موارد منفی یا اعتراضی است؟ برای کسانی که در دنیای جذب نیرو هستند ، انجام برنامه ریزی و برنامه ریزی عمده برای مصاحبه در فصل تعطیلات زمستانی قطعاً ایده آل نیست ، اما با تغییراتی در تقویم به راحتی قابل اصلاح است. علاوه بر این ، چرخه جذب پاییز تا تابستان به حدی منتقل شده بود که قبل از شروع کلاس های 2L ، تماس ها انجام می شد. انتقال روند کار به زمستان بدون شک تعارضات بیشتری با برنامه کلاس ها ایجاد می کند. اما ، وقتی من OCI را می گذراندم ، همه تماس ها در طول کلاس ها انجام می شد و دانشکده به طور مناسب با آن برخورد می کرد. اگر انتظارات از قبل مدیریت شود ، پیش بینی نمی کنم این یک مشکل بزرگ باشد.

من فکر می کنم بزرگترین تردید از همین واقعیت ناشی می شود که انتقال دائمی چرخه استخدام پاییزه به زمستان / بهار یک تغییر لرزه ای در این گوشه کوچک دنیای حقوقی خواهد بود. استخدام قانونی کمی م institutionسسه اسکلروتیک است که همیشه از تغییر استقبال نمی کند. اما همانطور که تئودور “تد” لاسو بزرگ به مردان AFC ریچموند می گوید ، “در بیشتر اوقات ، تغییر چیز خوبی است. حالا من فکر می کنم این چیزی است که در مورد آن است. در آغوش تغییر. شجاع بودن

https://www.youtube.com/watch؟v=A9jI7id8c1Q

در برهه ای از زندگی خود ، شما می خواهید پایان شب در ساعت 4 صبح در یک گوشه خیابان تصادفی ، تازه بیرون آمدن از خانه و منظم خود ، با Cat Power سرناد تو. اما در نهایت اوضاع تغییر می کند ، و شما به دنبال این می روید که شب ساعت 10 شب با یک تکه کیک به پایان برسد کلر سافیتز فقط برای شما پخته شده اینکه تقویم استخدام قانونی 2L زمستان / بهار بیشتر باشد تارت لیمو مایر یا قلاب دوزی سوالی است که من برای کسانی که دارای کام با بصیرت بیشتری هستند می گذارم ، اما آنچه من می دانم این است که قطعنامه های سال نو لعنت شود ، من برخی می خواهم.

در عصر قطبی ما ، موارد کمی توافق جهانی تر از این واقعیت بدست می آورند که سال 2020 بسیار وحشتناک بود – و چند روز دیگر در سال 2021 به نظر خیلی عالی هم نمیاد. اما گرچه برای چندین قرن آینده عفونت ها را درمان نمی کند و دانش آموزان انگلیسی دبیرستان را ناامید نمی کند ، اما سال 2020 این امکان را برای ما فراهم کرد که تقویم قانونی جذب نیرو را به نوعی تصور کنیم که به سود همه طرفین باشد. بیایید سعی کنیم یک مثبت را نجات دهیم و این تغییر را دائمی کنیم.


Nicholas Alexiou مدیر LL.M است. و مشاوره فارغ التحصیلان و همچنین مدیر دستیار خدمات شغلی در دانشکده حقوق دانشگاه Vanderbilt. امیدوارم که او به ایمیل های شما پاسخ دهد abovethelawcso@gmail.com.

logo-footer