Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

ماهی ها باید شنا کنند ، پرندگان باید پرواز کنند و شرکت های Biglaw باید حقوق همکاران سال اول را افزایش دهند. میلبانک این شارژ را امسال هدایت کرد و برای اولین بار حقوق کاردانی ورودی بیش از 200000 دلار خواهد بود. اکثر شرکت های بزرگ بزرگ از این الگو پیروی کرده اند. حباب دار بیرون برو این یک چیز عالی برای صنعت و کسانی است که آنقدر خوش شانس هستند که می توانند آن چک های حقوقی را پرداخت کنند ، درست است؟

رشته های پیوست شده

نه خیلی سریع. بیایید برای یک دقیقه در مورد زندگی همکاران که برای آن دستمزد 200 دلار به علاوه ثبت نام می کنند ، صحبت کنیم. زندگی کاردانی در Biglaw تا حد زیادی توسط ساعت قابل پرداخت تعیین می شود ، که معمولاً شما باید سالانه 2400 تا 2600 میل کنید – اگر نه بیشتر. این بدان معناست که حقوق جدید برای کاردانی به طور متوسط ​​تقریباً 50 ساعت صورتحساب در هفته هزینه خواهد داشت فقط برای این که زنده بماند و به سال بعد برود.

هفته کار عادی آمریکایی 40 ساعت یا هشت ساعت در روز به مدت پنج روز در هفته است. برای داشتن 25٪ بیشتر از این میزان ، یا هر روز 10 ساعته صورتحساب می دهید یا آخر هفته خود را به همین دلیل متعهد می شوید. یا به احتمال زیاد هر دو.

و مبادا فراموش کنیم ، ساعات قابل پرداخت و ساعاتی که برای کار صرف شده است به همان تعداد نیست. آیا رفت و آمد دارید؟ آن زمان را به انبوه آنچه مرتکب می شوید اضافه کنید. آیا می خواهید در آن روزهای طولانی ناهار یا شام بخورید؟ یا هنگام کار پشت میز غذا بخورید یا روزهای طولانی تری را متعهد کنید تا اختلاف را جبران کند. از گپ زدن با همکاران خود ، توسعه مهارت های خود از طریق CLE یا انجام کارهای حرفه ای لذت می برید؟ امیدوارم به اندازه کافی از آنها لذت برده باشید و بتوانید ساعاتی را در جای دیگری جبران کنید. یک ساعت قابل پرداخت در یک شرکت Biglaw کوره ای است که همیشه باید تغذیه شود ، اغلب با 70 تا 80 ساعت واقعی در هفته یا بیشتر متعهد به کار.

در مقایسه ، یک شرکت معمولی منطقه ای نیاز به ساعات قابل پرداخت 1900 تا 2000 ساعت خواهد داشت. شرکت NLJ 250 که من به خانه می گویم ، Fennemore ، دارای 1850 هدف است. این نوسان 500 تا 700 ساعته در مقایسه با انتظارات یک شرکت ساحلی است. این نوع زمان می تواند تفاوت بین داشتن یک سرگرمی ، ورزش ، تعطیلات یا انجام ندادن هیچ یک از این کارها باشد. این می تواند تفاوت بین شاد بودن یا فقط موجود بودن باشد.

این نوع زمان همچنین ممکن است تعیین کننده این باشد که آیا شما یک کتاب تجاری را تهیه می کنید تا بتوانید با آن تماس بگیرید. همه ما مسیرهای خود را در جهت توسعه مشتری خود در پیش می گیریم ، اما بسیاری از ما در ساعات کار با مشتری خود برخورد نمی کنیم. بیشتر ما برای ایجاد این روابط مجبوریم شبکه شویم ، مجموعه مهارت های خود را توسعه دهیم و از دفتر خارج شویم. وقتی می خواهید 2600 ساعت صورتحساب را برای خوشحال نگه داشتن شریک انتصاب خود بدست آورید ، وقت زیادی برای آن وجود ندارد.

بازی طولانی شما چیست؟

در طی 10 سال خود را کجا می بینید؟ اگر پاسخ داده اید “هنوز در بیگلاو هستید” ، احتمالاً اشتباه می کنید ، حداقل از نظر آماری. میلبانک که اولین شلیک را در جنگ های حقوق و دستمزد امسال شلیک کرد ، انتخاب شد پنج وکیل به مشارکت خود در این سال است. در یک سال به طور متوسط ​​50 تا 80 جدید را به همراه دارد همکاران سطح ورودی. این به طور متوسط ​​کمتر از یک شریک برای هر 10 عضو جدید است ، قبل از اینکه حتی رقت بیشتر این تعداد توسط جانبی را در نظر بگیریم. میلبانک نیز دور از دسترس نیست. اسكادن ارتقا یافت 13 شریک در همان سال کلاس کاردانی تابستانی آن افتخار می کرد 177 عضو. به طور کلی 90٪ یا بیشتر Biglaw سالهای اول قبل از ایجاد شریک زندگی را ترک می کند. در مقایسه ، در شرکت NLJ 250 که من در آن حضور دارم ، سال گذشته هفت کلاس تابستانی داشتیم و چهار کلاس همکار جدید داشتیم.

برای کسانی که موفق به مشارکت در Biglaw می شوند ، تبریک می گویم! شما در مسابقه پای خوردن برنده شدید و جایزه شما پای بیشتر است. انتظار دارید که صورتحساب بیهوده ای از ساعت ها در سال و همچنین نظارت بر وکلای بدوی ، حفظ روابط با مشتری و انجام مسئولیت های مدیریتی محکم را ادامه دهید.

از طرف مثبت ، بیشتر از آنچه که به عنوان کاردانی انجام داده اید ، شروع به نگهداری آنچه که آورده اید می کنید. یک شخص وابسته به Biglaw در شهر نیویورک ممکن است به راحتی نرخ قابل پرداخت 600 دلار در ساعت یا بیشتر داشته باشد. برخی از شرکت ها شارژ می کنند بیش از 1000 دلار در ساعت برای زمان کاردانی حتی تخفیف برای مجموعه ها ، بازپرداخت ها و سایر مسائل ، عجیب نیست که انتظار داشته باشید شرکت در هر سال 1.5 میلیون دلار یا بیشتر (گاهی اوقات قابل ملاحظه ای بیشتر) درآمد یک شرکت وابسته داشته باشد. بعد از 200000 دلار حقوق شما و شاید 200000 دلار دیگر هزینه های جانبی ، این شركت بیش از 1 میلیون دلار سود یا حدود دو سوم درآمد را از بین می برد. شما حدود 13٪ از ارزشی را که ایجاد کردید حفظ کردید و تنها چیزی که باید قربانی کنید شب ها ، آخر هفته و روابط شخصی شما بود.

من را اشتباه نگیرید ، این نحوه کار دفاتر حقوقی و سایر مشاغل دیگر است. مالکان مشتری و منابع را تأمین می کنند و همه ریسک را می کنند ، بنابراین سهم شیر را از سود خود نگه می دارند. اما شرکتهای کوچکتر در بازار تمایل دارند که ثروت خود را کمی بیشتر تقسیم کنند ، معمولاً حدود 20٪ از مجموعه را به جبران خسارت اختصاص می دهند در مقابل 13٪ یا کمتر در بزرگترین Biglaw.

چه ارزشی برای خود دارید؟

اگر نگرانی های من در مورد جنگ حقوق بیگلاو در یک کلام خلاصه شود ، این پایداری است. از زمان تحصیل من در دانشکده حقوق فرض بر این بوده است که همکاران بیگلاو تا سر حد مرگ کار کرده اند و به همین دلیل حقوق زیادی دریافت می کنند. این حقوق هنگفت به نوبه خود توجیهی برای افزایش انتظارات صورتحساب همكار شد ، كه به مرور منجر به افزایش بیشتری می شود. من می ترسم که این آخرین دور افزایش فقط مرحله دیگری از یک چرخه ناپسند باشد که تا زمانی که ما به عنوان یک صنعت تصمیم به توقف بگیریم یا (به احتمال زیاد) تا زمانی که به محدودیت های فیزیکی آنچه یک دانشجوی تازه فارغ التحصیل رشته حقوق می تواند اعمال کند ، برسیم ، ادامه خواهد داشت. وضع موجود دوام نخواهد آورد و به نظر نمی رسد جایی خوب باشد.

از نظر اخلاقی این ترتیب هیچ مشکلی ندارد. اگر می خواهید چند سال از بهترین زندگی جوان خود را متعهد کنید که مانند سگ کار کنید و به دنبال یک حقوق بزرگ ، هر چیز دیگری را رها کنید ، باید در این کار آزاد باشید. و Biglaw باید در پرداخت حق امتیاز شما آزاد باشد. اما در پایان آن ماراتن ، واقعاً چه چیزی دارید؟ احتمالاً سلامتی ضعیف ، روابط شخصی آسیب دیده و دیدگاه های درونی و ناسالم در مورد تعادل کار و زندگی. آنچه احتمالاً ندارید یک شبکه پشتیبانی ، کتاب تجارت یا چشم انداز واقع بینانه مشارکت است.

قبل از اینکه متعهد شوید که با شرکتی که به شما قول می دهد این حقوق عظیم را دریافت کند ، در نظر بگیرید که هزینه آن در واقع برای شما چه هزینه هایی دارد اجازه ندهید که عدد براق بزرگ شما را نسبت به واقعیت کور کند. فکر نکنید که روی آن تردمیل بی پایان قدم بگذارید ، و در عوض شاید جایی کار کنید که شما را بیشتر به عنوان یک شریک آینده ببیند و کمتر به عنوان یک ماشین قابل پرداخت امروز.

گاهی اوقات کمتر واقعاً بیشتر است.


جیمز گودنو مدیر عامل و شریک مدیر شرکت NLJ 250 است کریگ فنمور. در سن 36 سالگی ، وی جوانترین مدیر اجرایی شناخته شده یک شرکت بزرگ حقوقی در ایالات متحده شد. وی JD خود را از دانشکده حقوق هاروارد و گواهینامه های مدیریت تجارت دوگانه از MIT را در اختیار دارد. وی در حال حاضر در دانشکده تجارت قاضی دانشگاه کمبریج (انگلستان) تحصیل می کند ، جایی که او برای کارشناسی ارشد در زمینه کارآفرینی کار می کند. جیمز یکی از نویسندگان کتاب است انگیزه هزاره ها، که در رده انتشار نسخه جدید مدیریت کسب و کار در آمازون به رتبه یک رسید. وی و همکارانش به عنوان یک تمرین دهنده فناوری مبتنی بر فناوری را ایجاد و اجرا کردند عمل شاکیان و مدل تجاری می توانید با جیمز در توییتر (JamesGoodnow @) یا از طریق ایمیل با وی در آدرس ارتباط برقرار کنید [email protected].

logo-footer