Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از الکس وروبلوسکی / گتی ایماژ)

قاضی منطقه ای امت سالیوان خیلی اهل این کار نیست “نه با صدا ، بلکه با یک ناله”. اگر رئیس جمهور ترامپ و بیل بار دادستان کل کشور بخواهند برای مایکل فلین کارت خارج از زندان را بگیرند ، دادگاه نمی تواند جلوی آنها را بگیرد. اما آنها ، به نوبه خود ، نمی توانند قاضی سالیوان را از اشاره به درجه بوی گاز باتلاق فساد ناشی از هر قسمت از این پرونده متوقف کنند ، زیرا بیل بار برای منفجر کردن تعقیب قضایی شفاعت کرد.

روز گذشته دادگاه از تقاضای دولت برای رد پرونده علیه فلین بر اساس قانون 48 (الف) رد کرد ، اما با توجه به اینکه اکنون تعقیب قضایی بخاطر بخشودگی رئیس جمهور پس از انتخابات صورت می گیرد ، موافقت با انصراف را رد کرد.

قاضی سالیوان: “از آنجا که قانون قدرت سیاسی رئیس جمهور را برای بخشش به رسمیت می شناسد ، راه مناسب این است که این پرونده را به عنوان دعوا مورد بحث قرار ندهد.” نوشت، اما با این تذکر که “از طرف دیگر ، بخشش لزوماً” بی گناه “یک متهم را در مورد هرگونه ادعای نقض قانون نشان نمی دهد. در واقع ، دیوان عالی کشور پذیرفته است که پذیرش بخشش به معنای “اعتراف” به گناه است. “

در واقع ، این نظر یادآور می شود که فلین بارها و بارها سوگند یاد کرد به جرم خود به اتهام دروغ گفتن به FBI و عدم ثبت نام غیر قانونی به عنوان کارگزار دولت خارجی به دلیل غیر قانونی و بدون هزینه دیگر اعتراف کرد.

اما شدیدترین انتقاد قاضی سالیوان متوجه وزارت دادگستری است ، که بیش از دو سال پس از امضای اولین توافق نامه استنباط فلین تصمیم گرفت که دروغهای او نسبت به FBI در واقع مادی نیست و اوه تو، شاید به هر حال فلین حتی نمی دانست دروغ می گوید. شاید او فقط فراموش کرده باشد که سفیر روسیه را در تاریخ 29 دسامبر فراخوانده بود و قول داده بود که دونالد ترامپ تحریم های اوباما را پس از تحلیف لغو خواهد کرد. مطمئناً ، این تماس موضوع گزارش ها در این کشور بوده است واشنگتن پست و مجله ی وال استریت، اما این فقط می توانست ذهن مشاور فقیر امنیت ملی را خراب کند وقتی آن ماموران ترسناک FBI ماههای طولانی بعد از آن در 22 ژانویه از او در این باره سوال کردند.

یا همانطور که قاضی سالیوان می گوید:

با توجه به ادعای “خاطره معیوب” آقای فلین ، آقای فلین فقط کسی نیست. او مشاور امنیت ملی رئیس جمهور بود ، به وضوح در موقعیت اعتماد ، که ادعا کرد فراموش کرده است ، در کمتر از یک ماه ، شخصاً از سفیر روسیه لطفی خواسته است که سیاست رئیس جمهور مستقر قبل از ریاست جمهوری منتخب

تحقق دیرهنگام دولت تا حدی بود که “تردید وجود داشت که بتواند نادرستی اظهارات آقای فلین را ثابت کند”.

در مورد ادعای DOJ مبنی بر اینکه دروغ های فلین ، اگر چنین بود ، غیرمادی بود ، قاضی سالیوان با خستگی خاطرنشان می کند که “دولت به تعریف تازه ای از” ماده بودن “تکیه می کند که بیشتر از حد استاندارد در این مدار است.” آیا هر متهم متهم به نقض 18 کد ایالات متحده § 1001 می تواند از چنین تعریف سخاوتمندانه ای از ماده بهره ببرد ، اما با قضاوت وزارت دادگستری درمان کوین کلینزمیت ، وکیل FBI، به نظر می رسد این بلیط فقط برای یک سواری خوب است.

قاضی سالیوان پس از ماه ها اعلام کرد که دروغ های فلین به طور فعال تحقیقات مولر را مختل می کند ، با تغییر تصمیم دولت روبرو نیست.

با توجه به استدلال قبلی دولت در این مورد مبنی بر اینکه اظهارات دروغ آقای فلین “کاملاً مادی” بود زیرا اظهارات دروغ وی “به قلب” تحقیقات FBI می رفت ، چهره دولت ، بدون هیچ توضیحی ، نگرانی در مورد نظم را افزایش می دهد روند تصمیم گیری آن

کلمه “بهانه” چندین بار در این نظر ظاهر می شود ، دادگاه ابراز تردید شدید می کند که توئیت مداوم رئیس جمهور ترامپ در مورد فلین و بحث در مورد پرونده با سیدنی پاول ، وکیل جدید فلین ، هیچ ارتباطی با تغییر موضع وزارت دادگستری ندارد.

قاضی سالیوان نوشت ، “با توجه به این زمینه ، مواضع قانونی جدیدی كه دولت در طرح قاعده 48 (الف) خود اتخاذ كرد و در جلسه دادرسی س regardingالاتی را در مورد انگیزه های آن برای انتقال به سمت بركناری ایجاد كرد ،”همانطور که در اینجا ، دولت با نادیده گرفتن قانون قابل اجرا در مورد زیر سوال بردن قدرت پرونده خود ، اقدام خود را توجیه می کند ، در مورد دلایل اعلام شده دولت برای اخراج ، تردید اساسی ایجاد می شود. “

ظاهراً سالیوان قاضی است ، مانند 2300 کارمند سابق وزارت دادگستری که امضا کردند نامه ی سرگشاده خواستار استعفای دادستان کل ، تحت تأثیر بیل بار قرار نگرفت اعتراض به سی بی اس گفت که او به راحتی از فقرا دفاع می کند ، حقوق مایکل فلین را مورد استفاده قرار می دهد و “گروه هایی که معمولاً نگران آزادی های مدنی هستند و اطمینان حاصل می کنند که رویه های مناسبی را دنبال می کنند و استانداردهای تعیین شده به نظر می رسد که آن را نادیده می گیرند و مایلند زندگی مردم را نابود کنند و بی عدالتی انجام شده است. “

اما قلم بخشودگی ریاست جمهوری سلاحی قدرتمند است ، بنابراین دادگاه چاره ای نداشت که مایکل فلین را دوباره به حیات وحش رها کند تا قنون را شلاق بزند و آن چک های رفاهی شیرین و شیرین را به دست آورد. دنیا جای عادلانه ای نیست.

گاهی خرس شما را می خورد.

نظر یادداشت [US v. Flynn No. Case 1:17-cr-00232-EGS (D.D.C. December 8, 2020)]


الیزابت دای (@ 5DollarFeminist) در بالتیمور زندگی می کند ، جایی که در مورد قانون و سیاست می نویسد.

logo-footer