Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

سرانجام ، Google به اشتراک گذاشت این برنامه برنامه ریزی شده خود را بسته بود از Fitbit. اما فقط یک گیرش وجود دارد: این معامله هنوز توسط وزارت دادگستری آمریکا در دست بررسی است.

توضیحات این شرکت برای این اقدام غیرمعمول این بود که به مدت کافی منتظر مانده بود.

سخنگوی Google در بیانیه ای از طریق ایمیل نوشت: “ما از 14 ماه گذشته با بررسی گسترده DOJ مطابقت داشتیم و مدت انتظار توافق شده بدون اعتراض آنها منقضی شد.” “ما همچنان با آنها در تماس هستیم و متعهد هستیم که به هرگونه س questionsال اضافی پاسخ دهیم.”

گوگل همچنین ادعا کرد که این معامله باعث افزایش رقابت در بازار شلوغ پوشیدنی می شود ، علی رغم نگرانی نهادهای نظارتی در مورد خلاف آن. به عنوان مثال ، با توجه به اینکه گوگل سیستم عامل اندروید تلفن های هوشمند را نیز طراحی می کند ، آیا می تواند برخی از ویژگی ها را محدود کند – از جمله اینکه می توانید ایمیل را در سایر پوشیدنی ها بررسی کنید؟

گوگل برای تسکین رگولاتورها اعلام کرد که به مجوز استفاده از رابط های برنامه کاربردی عمومی (API) عمومی که تمام ویژگی های اصلی را پوشش می دهند ، ادامه خواهد داد تا سایر پوشیدنی ها بتوانند با تلفن هوشمند Android کار خود را ادامه دهند.

این شرکت همچنین به سوالات حریم خصوصی پرداخته است، گفت که از داده های سلامت دستگاه های پوشیدنی برای تجارت تبلیغات خود استفاده نمی کند و داده های کاربر Fitbit را در “سیلوی داده” جداگانه ذخیره می کند.

این وعده ها برای شرکت کافی بود تا چراغ سبز تنظیم کنندگان را با کمیسیون اروپا بدست آورد ، اما نهادهای نظارتی استرالیا و ایالات متحده هنوز تحقیقات خود را ادامه می دهند معامله

گوگل برای رفع خلأ در برنامه های مراقبت های بهداشتی این غول فناوری ، ابتدا قصد داشت Fitbit را با مبلغ 2.1 میلیارد دلار در سال 2019 خریداری کند. در حالی که این شرکت یک سیستم عامل برای دستگاه های پوشیدنی به نام WearOS ایجاد کرده است ، اما در درجه اول توسط مارک های مد مانند Fossil مورد استفاده قرار گرفت. این امر همانند رقبا Fitbit یا Apple ، که هر دو الگوریتم پاک شده FDA برای تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی دارند و از آنها استفاده می کنند ، در مراقبت های بهداشتی پیشرفت نکرده است. پوشیدنی برای آزمایشات بالینی مجازی.

با این اوصاف ، گوگل در حال ورود به فضا است. ماه گذشته ، آن را یک برنامه تحقیقاتی بهداشتی ارائه داد، با برنامه ریزی برای مطالعه نحوه انتقال بیماریهای تنفسی همراه با دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان کودکان بوستون. Fitbit نیز ارزیابی کرده است که آیا دستگاه هایش می توانند یا نه برای شناسایی و پیگیری گسترش استفاده می شود بیماری های تنفسی ویروسی

اعتبار عکس: Fitbit

logo-footer