Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

هیچ رازی نیست که همه گیری ، ادارات حقوقی را در جهت های متناقضی قرار داده است ، با افزایش حجم کار ، که بودجه عملیاتی را پشت سر می گذارد.

برای مثال ، یک نظرسنجی در سال 2021 نشان می دهد که نه تنها GC ها فشار برای مهار هزینه ها را احساس می کنند ، بلکه انتظار دارند بارهای کاری بخشها تا سه سال آینده تا 25 درصد افزایش یابد.

در همین زمان ، طبق پیش بینی ها ، تعداد سرانه تنها 3 درصد افزایش می یابد نظرسنجی ضروری مشاور عمومی، انجام شده توسط مرکز دانشکده حقوق هاروارد در زمینه حرفه ای حقوقی و حقوق EY.

این بررسی همچنین نشان می دهد که 88 درصد از GC های مصاحبه شده قصد دارند هزینه های خود را در طی سه سال آینده کاهش دهند. دلیل شماره 1 آنها؟ فشار مدیر عامل و هیئت مدیره.

بنابراین تعجب آور نیست که ALSP ها در کمک به GC ها برای مدیریت این نیروهای رقیب نقش فزاینده ای دارند: 85 درصد مشاوران عمومی مورد بررسی گفتند که بخشهای حقوقی آنها از ALSP استفاده می کنند ، 13 درصد افزایش بیش از 2019

ارائه دهندگان مشاوره موقت مانند Paragon Legal بهترین راه حل را برای مقابله با این چالش های روزافزون از هر دو دنیا ارائه می دهند.

در این شرایط ، یک شرکت می تواند یک وکیل باتجربه را با هزینه ای بسیار کمتر و با نظارت بیشتر از آنچه ممکن است با مشاوره خارج دریافت کند ، بدون خطرات و هزینه های پنهان استخدام دائم ، به تیم خود بیاورد.

لاغر گران و کشیده

در حالی که “بیشتر با کار کمتر” برای ادارات حقوقی مدرن به چیزی تبدیل شده است ، نرخ قبض های BigLaw همچنان رو به افزایش است.

در همان زمان ، وکلای BigLaw بین چندین پروژه گسترده شده اند. تعداد کمی از آنها به خدمت فرستاده می شوند که مشتری می تواند تنها یک عضو تیم اختصاصی داشته باشد – و شرکت های حقوقی اغلب تمایلی به تعیین یک مجری برتر برای این نوع نقش ندارند.

این بدان معنی است که مزایای مشاوره موقت فراتر از نرخ صورتحساب پایین است – اگرچه این نرخ ها تخفیف تحولی از BigLaw را نشان می دهند.

وکلای پاراگون دارای تجربه داخلی قابل توجهی هستند و در نقش مشاور موقت ، برخلاف مشاور خارجی ، به عنوان عضوی اختصاصی و یک تیم کار می کنند.

این امر باعث ایجاد تعامل نزدیکتر ، نتایج بهتر و دانش صمیمی تری از نحوه عملکرد تیم حقوقی و شرکت می شود.

کار با سرعت بیشتری پیشرفت می کند زیرا اعضای تیم مجبور نیستند وقت خود را برای تعامل با یک شرکت حقوقی خارج تلف کنند. این مشاوران انعطاف پذیر تحت هدایت شخص دیگری یا براساس جدول زمانی شخص دیگری کار نمی کنند – آنها بخشی از شرکت هستند.

شفافیت صورتحساب نیز وجود دارد.

مشاوران موقت در کارهای روزمره یک بخش حقوقی قابل مشاهده هستند و در صورتحساب و برنامه خود شفاف هستند. پیشرفتی که ایجاد می کنند بدیهی است ، زیرا آنها مستقیماً به عنوان عضوی از تیم کار می کنند.

بدون محدودیت بودجه

همانطور که نظرسنجی هاروارد و EY نیز نشان داد ، دبیرخانه های عمومی تصور نمی کنند که در سالهای آینده بودجه ای برای استخدام پرسنل مورد نیاز خود برای شغل کار در حال رشد بخشهای خود داشته باشند.

مطمئناً ، یک بخش حقوقی می تواند با گسترش کار اضافی در بین کارمندان فعلی خود ، این مشکل را برطرف کند ، اما این خطر همان فرسودگی شایع در موسسات حقوقی را ایجاد می کند.

و حتی اگر GC ها بودجه ای برای استخدام وكیل دائمی به اندازه نیاز خود داشته باشند ، یافتن پرسنلی كه بتوانند چنین سطح بالایی از تعهد را توجیه كنند ، دشوار است.

اگر بودجه فقط برای استخدام نیمه وقت امکان پذیر باشد ، یافتن شخصی به اندازه کافی انعطاف پذیر برای گرفتن چنین پستی دشوار است. بعلاوه ، یک پروژه معین ممکن است به مهارتهای خاصی نیاز داشته باشد که به خوبی برای نیازهای طولانی مدت بخش ترجمه نمی شود. اندکی پس از صرف وقت و هزینه برای استخدام ، هیچ کس نمی خواهد وکلا را خاتمه دهد.

مشاوره انعطاف پذیر نیز می تواند در رفع این نوع چالش ها نقش اساسی داشته باشد.

به عنوان مثال ، با Paragon ، GC می تواند وكیلی با تجربه را در زمینه های دقیق مورد نیاز پروژه در دست اجرا بدون خطرات استخدام شخص اشتباه درخواست كند. اگر وکیل صالح نباشد ، تعهد نسبت به استخدام دائم بسیار کمتر است.

هزینه های فراتر از حقوق نیز باید در نظر گرفته شود. یک GC ممکن است مجبور به تبلیغات و استخدام یک استخدام کننده باشد. البته هزینه های حقوق و دستمزد و همچنین هزینه مزایا و مزایایی که هر محل کار خوب به تیم خود ارائه می دهد وجود دارد.

پاراگون این بار را بر دوش مشتری های خود می گذارد و همه این هزینه ها با توجه به نرخ آن پخته می شود.

فواید فراوان

برای وکلا ، کار در نقش مشاور موقت فرصتی را برای انجام کارهای حقوقی سطح بالا بدون تعهد شدید ساعتی معمول در BigLaw فراهم می کند.

چنین نقش هایی به ویژه در میان عناوین روزمره درباره مبارزات صنعت حقوقی با فرسودگی شغلی و مشکلات تعادل زندگی و زندگی جذاب هستند.

به همین ترتیب ، این نوع راه حل ها می توانند GC های خوشی را که با یک منظره چالش برانگیز روبرو هستند ایجاد کنند.

مشاوره انعطاف پذیر می تواند بهره وری را به حداکثر برساند و هزینه ها را به حداقل برساند ، در مجموع منجر به ایجاد یک بخش حقوقی شاد و کارآمد می شود.

در پاراگون ، ما به نتایج مثبت برای همه مردم خود اختصاص داده ایم – هم وکلا و هم مشتریان. در اینجا درباره ارزش ها ، منابع و پیشنهادات ما بیشتر بدانید.

logo-footer