Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از مایکل ام سانتیاگو / گتی ایماژ)

کجا بودی وقتی توده ها به صورت آنلاین با “الگوی رفتاری“بودجه های تامینی از میلیاردها دلار؟ اگر چند هفته گذشته از راه دور در گفتگوی فرهنگی تنظیم شده باشید ، از این امر آگاه هستید که Reddit قیمت سهام GameStop را تا نیمه ماه هدایت کرد. اگر به نوعی نمی دانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنم ، ذرت بو داده خود را بگیرید و یکی از مطالب را بخوانید زیاد، زیاد مفسران بصورت آنلاین در دسترس است هنگامی که گرفتار شدید ، بیایید در مورد آنچه GameStop می تواند برای سالهای آینده در سیستم حقوقی نشان دهد بحث کنیم.

مانند انبوهی از ملخ با حساب های کارگزاری

من داستان GameStop را به طور عمده درمورد آنچه اتفاق می افتد هنگامی که ما گسترش دسترسی عمومی به یک سرویس را با هماهنگی موثر و غیرمنتظره توجه مردم ترکیب می کنیم ، می بینم. بورس اوراق بهادار نیویورک در سال 1792 تاسیس شد ، اما مدتی نگذشت که دسترسی به اینترنت در اواسط دهه 90 همه گیر شد و آمریکایی های روزمره توانایی مشارکت معنادار در بازار سهام را پیدا کردند. در حالی که پیشگامان اولیه مانند E * TRADE و TD Ameritrade هنوز در این کشور حضور دارند ، آنها عمدتا سیستم عامل های مبتنی بر دسک تاپ باقی مانده اند.

در مرکز شیدایی GameStop شرکتی به نام است رابین هود. Robinhood به گونه ای طراحی شده است که بصری بصری و مبتنی بر تلفن همراه باشد ، شامل سهولت استفاده برای تازه کارها و تجزیه و تحلیل قوی برای مجموعه Wonkier باشد. به جای اینکه مانند اکثر کارگزاران دیگر از تجارت بپردازد ، به کاربران اجازه می دهد سهام و گزینه ها را بدون هیچ گونه هزینه ای معامله کنند ، در عوض از فیس بوک کسب درآمد از اطلاعات کاربران پیروی می کنند. فرمول یک ضربه است. از آنجایی که بیماری همه گیر بزرگسالان جوان را در خانه نگه می داشت ، اوقات فراغت کافی و درآمد قابل استفاده برای آنها داشت ، Robinhood رشد گسترده پایگاه کاربری را تجربه کرد. معاملات سهام در مقیاس کاملاً جدید در دسترس توده ها قرار گرفته بود.

چیزی که هیچکس انتظار وقوع آن را نداشت این بود که میلیونها سرمایه گذار جدید همه با هم کار کنند. بورس اوراق بهادار به طور کلی با این فرض کار می کند که شرکت کنندگان آن “بازیگران منطقی”تصمیم گیری مستقل. اما GameStop به ما نشان داده است که چقدر فرایند تصمیم گیری قابل انعطاف است. چند نام معتبر در یک subreddit با نفوذ ، استدلال شدیدی را مبنی بر اینکه GameStop برای یک فشار کوتاه رسیده است ، مطرح کردند. سرمایه گذاران تازه توانمند Robinhood آن تحلیل را خریداری کردند و سپس سهام را به صورت دسته جمعی خریداری کردند. آنها بازار را به طور مادی جابجا کردند ، صندوق های تامینی میلیاردها ضرر دیدند و سرمایه گذاران خرده فروشی ثروت های جدید خود را جشن گرفتند.

اما این پایان ماجرا نبود. همانطور که این قطعه را می نویسم ، پیش بینی می شود قیمت سهام GameStop دوباره به زمین برگردد و بسیاری از سرمایه گذاران خرده فروشی که با جهش صعودی جهش کردند ، اکنون با ضررهای قابل توجهی روبرو شده اند. Robinhood با یک مواجه است دادخواست دعوی طبقاتی به اتهام جلوگیری از ادامه رانندگی کاربران در افزایش قیمت سهم GameStop. حتی با وجود میلیون ها بازیکن جدید ، بازی اساسی بورس بدون تغییر باقی مانده است. برخی از سرمایه گذاران برنده و برخی دیگر می بازند. آنچه اساساً تغییر کرده است ، تعداد افراد روزمره درگیر است و تشخیص قدرت عظیمی که این افراد می توانند داشته باشند در صورت همکاری با یکدیگر.

معنی آن برای ما چیست

من و بسیاری دیگر در مورد دشواری بی وجدان بسیاری از افراد برای رسیدن به آن نوشتیم دسترسی به وکالت قانونی، یا حتی عدالت اساسی. وکلا گران هستند ، و بسیاری از مردم نمی توانند بودجه را برای یک ساعت مشاوره حقوقی خراش دهند ، چه رسد به یک نگهدارنده برای نمایندگی کامل حقوق خود. این یک مشکل طولانی مدت و بومی در صنعت ما بوده است ، و این یکی از مواردی است که ما فقط در حال تلاش برای مقابله با آن هستیم. برخی از ایالت ها ، از جمله آریزونا و یوتا ، به امید ایجاد مدل های جدید و مقرون به صرفه تر از کمک حقوقی ، آزمایش اشکال جایگزین نمایندگی حقوقی را که برای نوآوری بیشتر و خدمات حقوقی در سیستم ایجاد شده ، آغاز کرده اند.

اگرچه افزایش دسترسی به سیستم حقوقی چیز خوبی است ، اما ما باید برای روش های غیر منتظره برنامه ریزی کنیم که افراد روزمره می توانند خود به خود اقدامات خود را هماهنگ کنند و فشارهای غیرقابل تصوری بر سیستم های ما وارد کنند. به طور خاص ، چه اتفاقی می افتد که Robinhood خدمات حقوقی به وجود می آید ، و طرح یک دادخواست به یک کار پیش پا افتاده تبدیل می شود که می تواند در هنگام استراحت حمام انجام شود؟ زیرا ممکن است آن برنامه از قبل در اینجا باشد.

گروه ترکان و مغولان به دادگاه برخورد می کنند

تصور کنید که یک تأثیرگذار است جبران کننده استدلال ارسال می کند که ABC Corp. باعث ایجاد میلیون ها نفر از آسیب های قابل جبران قانونی شده است. در روزگاران قدیم ، رسیدگی به این آسیب به تیمی از وکلای طبقاتی نیاز داشت که در یک دادخواست بزرگ ، وقت و منابع خود را قمار کنند ، شرکت ای بی سی می توانست با تیم وکلای خود از آنها دفاع کند و در نهایت حل و فصل شود. اما می گویند Redditor که تجزیه و تحلیل خود را ارسال می کند همچنین پیوندی به برنامه DoNotPay ارسال می کند ، که من قبلاً پروفایل کرده ام، و یادداشت می کند که ساده است اگر فقط فرم دادگاه محلی خود را از برنامه بیرون می آورید ، طرح دعوی ادعای کوچک علیه ABC Corp. مفهوم DoNotPay خود پیشگامانه است ، به طوری که سرمایه گذار مشهور دره سیلیکون ، پیتر تیل ، از این هواپیما پرید. اما چه اتفاقی می افتد که به جای یک پرونده ناخواسته یک اقدام طبقاتی در یک دادگاه ، صدها هزار پرونده ادعای کوچک در عرض چند روز در سراسر کشور علیه یک متهم تشکیل شود؟

در نگاه اول ، می توان استدلال کرد که این یک لحظه دیوید و گالیات است ، فرصتی دیگر برای افراد ناتوان سنتی که عضلات جمعی خود را خم می کنند. و این ممکن است برای افرادی باشد که آسیب واقعی دیده اند و قبلاً بدون جبران خسارت دیده اند. اما پاسخ ممکن است به همین سادگی نباشد – به ویژه اگر ردیتور بی پروا یا گمراه ، مشاغل با نظریه یا ادعای بی لیاقت را هدف قرار دهد. بسیاری از سیستم های دادگاه بدوی ما از قبل محدودیت های مالیاتی دارند و نمی توانند هزاران پرونده جدید را طی یک یا دو هفته جاری جاری کنند. به همین دلیل ، بسیاری از متهمان فقط در تلاش برای بررسی و پاسخ دادن به پرونده های تشکیل شده علیه آنها ، ورشکست می شوند ، و این بسیار کمتر است که به آنها رسیدگی می کند. اما این هزینه ها فقط برای بازیگران نهادی بسیار زیاد است. طرف دعوا در سطح خرده فروشی می تواند در لذت بردن از یک شرور اینترنتی با هزینه کم یک هزینه کوچک برای تشکیل پرونده ادعا و سرور پردازش شرکت کند.

خواه تجارت بورس باشد یا حمایت از حقوق قانونی شخص ، افزایش دسترسی کاربر روزمره یک سود کلی برای جامعه خواهد بود. نقاط قوت اساسی اینترنت توانایی تسهیل تبادل ایده ، کمک به مردم برای انجام کارهایی است که قبلاً نمی توانستند و هماهنگی تلاشها به روشهای جدید است. اگر ایده خوبی برای پروژه ای دارید ، می توانید آن را مطرح کنید و از Kickstarter بودجه دریافت کنید. اگر می خواهید از هدفی شایسته حمایت کنید ، می توانید یک صفحه GoFundMe راه اندازی کنید. افراد وقتی در جهت دستیابی به اهداف مشترک با هم کار می کنند قدرت باورنکردنی دارند و اینترنت این کار را آسان تر از آنچه در تاریخ بشر بوده است.

آنچه ما باید به عنوان یک صنعت برای آن آماده شویم این است که این قدرت عظیم بر ما وارد شود یا از راه های غیرمنتظره استفاده شود.

آزمایشات در زمینه افزایش دسترسی عمومی به سیستم حقوقی بدون تردید باید ادامه یابد و به شدت دنبال شود. تردید کمی وجود دارد که خیرات زیادی از آن حاصل خواهد شد. اما پس از GameStop ، ما باید متوقف شویم و در مورد استفاده های ناخواسته از این قدرت تازه وارد فکر کنیم تا مطمئن شویم که آن را به شکلی حساب می کنیم که برای همه جامعه سودمند باشد و اهداف اصلاح مقررات را برآورده کند.


جیمز گودنو مدیر عامل و شریک مدیر شرکت NLJ 250 است کریگ فنمور. در 36 سالگی ، وی به جوانترین مدیر اجرایی شناخته شده یک شرکت حقوقی بزرگ در ایالات متحده تبدیل شد. وی JD خود را از دانشکده حقوق هاروارد و دو مدرک مدیریت بازرگانی از MIT را در اختیار دارد. وی در حال حاضر در دانشکده تجارت قاضی دانشگاه کمبریج (انگلستان) تحصیل می کند ، جایی که در حال کار برای کارشناسی ارشد در زمینه کارآفرینی است. جیمز یکی از نویسندگان کتاب است انگیزه هزاره ها، که در رده انتشار نسخه جدید مدیریت کسب و کار در آمازون به رتبه یک رسید. وی و همکارانش به عنوان یک تمرین دهنده ، یک فناوری مبتنی بر فناوری را ایجاد و اجرا کردند عمل شاکیان و مدل تجاری می توانید با جیمز در توییتر (JamesGoodnow) یا از طریق ایمیل با وی در آدرس ارتباط برقرار کنید [email protected].

logo-footer