Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از جاستین سالیوان / گتی ایماژ)

جفری روزن ، با وکیل خود تماس بگیرید. از آنجا که دادستان کل مریک گارلند فقط علامت داد که وزارت دادگستری قصد ندارد برای مدافع سابق AG روزن یا هر مقام ترامپ دیگری که قصد دارد تحقیقات کنگره در مورد شورش 6 ژانویه را سنگ اندازی کند ، مداخله کند.

“برادرلی وینزهایمر” ، وکیل حرفه ای وزارت دادگستری در نامه ای که به چندین مقام سابق ترامپ ارسال شد و برای اولین بار توسط فاش شد ، “وکلای بخش ، از جمله کسانی که از آن زمان به بعد ترک شده اند ، موظف به محافظت از اطلاعات غیر عمومی هستند.” نیویورک تایمز.

اما ، با اشاره به اینکه “وقایع خارق العاده در این موضوع شرایط استثنایی را تضمین می کند که به کنگره اسکان داده شوند” و “شرایط استثنایی که نیاز کنگره به اطلاعات بیش از علاقه شاخه اجرایی در حفظ اسرار است” ، ادامه دادن مجوز “شهادت بدون محدودیت … صرف نظر از امتیاز بالقوه”.

روزن در ماه مه ، از پاسخ دادن به سوالات کنگره در مورد ارتباطات خود با دونالد خودداری کرد.

وی گفت: “من نمی توانم مطابق با تعهدات امروزم ، در مورد مکالماتم با رئیس جمهور به این شکل یا روش دیگر به شما بگویم.” گفت نماینده گری کانلی.

“شما می گویید این یک ارتباط ممتاز بود؟” کانلی خواستار شد.

در حقیقت ، روزن از امتیاز اجرایی استفاده نمی کرد. او بود ادامه دادن رویه دولت ترامپ در سنگ اندازی به کنگره با اشاره مبهم در جهت امتیاز ، بدون در واقع استناد به آن.

“این یک سیاست طولانی مدت است [at] وزارت دادگستری درمورد گفتگوهایی که دادستان کل با رئیس جمهور ایالات متحده به دلایل محرمانه ای که در شاخه مساوی انجام می شود ، اظهار نظر نمی کند ، “سپس AG جف سشنز در ژوئن 2017 در مورد امتناع خود از پاسخ به سوالات سناتور گفت ، “من ادعای امتیاز اجرایی ندارم ، زیرا این قدرت رئیس جمهور است و من در آنجا قدرت ندارم.”

مقایسه کنید با اصرار روزن در مه 2021 که ، “وقتی از من در مورد ارتباط با رئیس جمهور می پرسید ، من به عنوان یک وکیل تصمیم نمی گیرم که آیا می توانم مکالمات خصوصی را فاش کنم. افراد دیگر این تصمیم را می گیرند و امروز از من خواسته شده است که طبق قوانین اساسی که باید رعایت کنم ، عمل کنم. “

او حاضر به توضیح دقیق اینکه چه کسی این “قوانین اساسی” را تنظیم کرده است ، نبود و قول داد که در مورد آن قانون دوباره به کانول پاسخ دهد. که سرگرم کننده بود در حالی که دوام آورد ، اما اکنون مریک گارلند وزارت دادگستری را اداره می کند.

و گرچه این قانون ثابت نیست که روسای جمهور بتوانند امتیاز اجرایی برای جانشینان خود را لغو کنند ، دوره استناد به امکان پذیری از امتیاز – نه به ذکر برخی پتو فوق العاده امتیاز که کلیه ارتباطات درون کل قوه مجریه را در بر می گیرد و به مکالمات ترامپ با مفاخر غیرنظامی مانند سیدنی پاول – تمام شد

نه بار نه Politico ، که ماجرا را تأیید کرده است ، نامه ها را به طور کامل منتشر نکرده است ، بنابراین ما نمی دانیم که گیرندگان ممکن است چه کسانی باشند. اما به عنوان ویراستار Just Security ، رایان گودمن نشان میدهد، ما می توانیم حدس بزنیم که چه کسی در لیست قلم های وینزهایمر بوده است ، با نگاه کردن به صندلی نظارت بر کارولین مالونی لیست خواسته های 15 ژوئن از مصاحبه شوندگان.

علاوه بر روزن ، که است گزارش شده برای جلوگیری از تلاشهای متعدد برای مجبور کردن وی به مداخله در گواهینامه های انتخابات ایالتی ، و جفری کلارک ، برنامه ریزی شده برای اخراج روزن تا بتواند شغل خود را برعهده بگیرد و انتخابات را سریعاً انجام دهد ، کمیته مایل است با رئیس ستاد کاخ سفید مارک میدوز صحبت کند. این تعجب آور نیست ، زیرا میدوز بارها و بارها سعی کرد DOJ را بررسی کند نظریه های کراپتاز جمله موردی که باراک اوباما و نخست وزیر ایتالیا را درگیر سرقت انتخابات از طریق ماهواره های نظامی می کرد.

لیست مالونی گرداگرد مقامات DOJ ریچارد دونوگو و پاتریک هواکیمیان و همچنین BJ Pak ، دادستان سابق ایالات متحده از جورجیا است. بوت کردن به دستور ترامپ برای عدم موفقیت در تحقیق در مورد ادعاهای مزخرف تقلب در آرا در آن ایالت. و اگر این افراد بخواهند از امتیازات اجرایی استفاده کنند ، قدرت پشتیبانی وزارت دفاع برای پشتیبانی از آنها را ندارند.

بنابراین بیایید ببینیم آیا ترامپ پول را نقد می کند تا نبرد قانونی را بر سر تداوم امتیاز اجرایی ادعا نشده پس از ترک صاحب منصب انجام دهد. اتفاق خوبی که آن پسر همیشه بدهی های خود را پرداخت می کند ، درست است؟

مقامات دادگستری می گویند ، مقامات ترامپ می توانند در سوالات 6 ژانویه شهادت دهند. [NYT]

وزارت دفاع: مقامات سابق ترامپ می توانند در مورد حمله به پایتخت 6 ژانویه شهادت دهند [Politico]

logo-footer