Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

DLA Piper یک شرکت عظیم الجثه است – ما در حال صحبت کردن در مورد سومین موسسه حقوقی پردرآمد در جهان هستیم – و نوعی که * معمولاً * خود را به عنوان بالاترین میزان خسارت بازار تصور می کند. بنابراین شما واقعاً نمی توانید همکاران شرکت را بخاطر اینکه تصور می کنند همان مقدار پول بالای بیگلاو پرداخت کرده اند ، سرزنش کنید. متأسفانه برای همکاران DLA Piper ، چنین چیزی وجود ندارد.

امسال ، همکاران در سراسر Biglaw علاوه بر پاداش های معمولی پایان سال ، در صف دریافت پاداش های ویژه هستند. این جوایز ویژه شد همه خشم بین شرکت های نخبه Biglaw است شروع از پاییز ، و یک تشکر ویژه ویژه برای تلاش سخت همکاران در طول همه گیر است. در بیشتر شرکتهای نخبه Biglaw ، پاداشهای ویژه بسته به سال کلاس از 7،500 تا 40،000 $ متفاوت است و باز هم ، در بالای تعداد پاداش پایان سال قرار دارند. اما به نظر می رسد همکاران DLA Piper از دست رفته اند.

دیروز ، مدیریت در DLA Piper جلسه همكاری شهرداری را برگزار كرد و اعلام كرد كه گرچه آنها خود را به عنوان رهبر بازار جبران خسارت می دانند ، همكاران آن پاداش های ویژه را نخواهند گرفت. از یک فرد داخلی در شرکت:

امروز در تالار شهر کاردانی ، DLA صریحاً اعلام کرد که هیچ پاداش خاصی ارائه نخواهد شد. با این حال لازم به نظر می رسد که تکرار کنند که آنها خود را نه تنها به عنوان قله اصلی غرامت بازار بلکه به عنوان رهبر جبران خسارت می دانند. با همکاران خیلی خوب پیش نرفت.

برای روشن کردن ، این سخاوتمندانه ترین واکنش نسبت به قانون فوق است که از جانب متخاصم گرفته شده است ، و هنوز هم تصمیم شرکت را “ناامید کننده” می نامد:

DLA Piper امروز درمورد فرآیند ارزیابی یک تالار همکار را برگزار کرد. امروز مدیریت شرکت تأیید کرد که جایزه خاصی برای COVID در نظر گرفته نمی شود اما چیزی به صورت مکتوب درج نکرده است (تا آنجا که من می دانم). دلیل اصلی ذکر شده محافظه کاری مالی بود. تکان دهنده نیست ، اما با توجه به فعالیت پاداش شرکت های بزرگ biglaw ، هنوز ناامید کننده است.

اکثر واکنش ها کاملاً عصبانی بودند ، مانند این نوک تیز که با شکوه از این حرکت به عنوان “اسب سواری” یاد می کند و می گوید که این به توانایی شرکت در استخدام و حفظ استعدادهای برتر آسیب می زند:

ما جایزه بازار می گیریم اما جایزه ویژه COVID نداریم. فقط بسیاری از سخنان قدردانی از همکاران – ستون فقرات شرکت. من عصبانی هستم DLA یکی از برترین شرکت های با درآمد است و به طور مکرر به ما گفته شده که امسال شرکت عملکرد خوبی داشته است. این شرکت گفت که آنها یک رهبر بازار هستند و یک پیرو بازار نیستند ، به همین دلیل ما پاداش های ویژه دریافت نمی کنیم. اسب مطلق. علاوه بر این ، ما هنوز باید 2000 ساعت قبض بدهیم. DLA ارزان است و هزینه آنها را نیز در پی خواهد داشت. من در حال حاضر به دنبال انتقال به جایی هستم که دارای ارزش بیشتری هستم

و توجیهات جالب توجهی برای تصمیم گیری وجود داشت:

مدیریت شرکت فقط یک تالار شهر در سطح همکار داشت که در آن خبرها را مبنی بر اینکه هیچ “ویژه” پاداش COVID نمی دهند ، اعلام کردند. شریک مدیر عامل این را با بیان اینکه “ما یک رهبر بازار هستیم ، نه یک پیرو بازار”.

هوم رهبران از جلو حرکت می کنند ، نه تنها 40K دلار عقب تر … فقط گفتن.

بدون پاداش COVID به این دلیل که “بازار نیست”. همکاران ، قابل درک هستند ، خنک هستند.

و قطعاً تصوری از مدیریت در تلاش برای برداشت سریع ، با اعلامیه های مکرر در مورد سلامت مالی و برجستگی شرکت وجود دارد ، در حالی که پول نقدی را که همکاران می توانند در شرکت های دیگر بدست آورند ، نمی گیرد:

همه چیز جنجالی است. آیا آنها فکر می کنند ما احمق هستیم؟ فقط صادق باشید و بگویید نمی خواهید این کار را انجام دهید. ما دیروز تماس مستقیمی با مدیریت فخرفروشی در مورد چگونگی بهترین سال در سال داشته ایم و از همه همسالان خود بهتر عمل می کنیم. سپس می گویید فقط نیمی از “گروه همسالان” ما پاداش های ویژه می دهند. این تقریباً به هوش توهین آمیز است. فقط صادق و شفاف باشید. زیرا به راحتی می توان دریافت که همه ، یا تقریباً همه شرکت هایی که همتای واقعی ما هستند ، پاداش های ویژه می گیرند. و از طرف دیگر آنها همیشه در مورد اینکه همسالان ما مانند Latham هستند لاف می زنند. بدیهی است که آنها هنگام تصمیم گیری در مورد پاداش ها در حال انتخاب گروه همسالان مختلف هستند. بنابراین وقتی آنها می خواهند در مورد بزرگ بودن ما لاف بزنند ، گروه همسالان را انتخاب می کنند که بهترین از بهترین ها است. اما وقتی نوبت به تصمیم گیری درمورد پاداش می رسد ، آنها گروه همتایی را انتخاب می کنند که از نخبه بسیار کمتری برخوردار است تا از پاداش ارزان برخوردار شود. بعد از یک سال سخت ، عدم صداقت کاملا آزار دهنده است. به خصوص وقتی که آنها دائماً درمورد چقدر شرکت از نظر مالی بزرگ عمل می کنند (ظاهرا ما سال به سال بالاتر هستیم و آنها می گویند بسیاری از همتایان ما 10-15٪ پایین تر هستند). شاید اگر شما بچه ها آنها را بخاطر این مزخرفات لمس کنید آنها در واقع آنچه می گویند انجام می دهند اگر آنها می خواهند “رهبر بازار” باشند و “پاداش های بازار” را بپردازند ، هر دو مواردی است كه آنها در هنگام تماس گفته اند ، بازار روشن است ، این مقیاس پاداش Cravath استاندارد به علاوه پاداش های ویژه است. اگر پاداش های ویژه پرداخت نکنید ، نسبت به همکاران ارشد کمتر از بازار هستید و مطمئناً رهبر بازار نیستید. اگر می خواهید صحبت کنید ، پیاده روی کنید. اما آنها نخبه صحبت می کنند و کمتر از حد متوسط ​​قدم می زنند.

این قطعاً متعفن برای کسانی است که کار همکاران نخبه Biglaw را آغاز می کنند اما به طور قابل توجهی جبران خسارت کمتر از همتایان خود را در سایر شرکت ها می بینند.

ما به راهنمایی های شما بستگی داریم تا از مهمترین به روزرسانیهای جایزه با خبر شویم ، بنابراین وقتی شرکت شما مطابقت دارد ، لطفاً برای ما پیامک کنید (646-820-8477) برای ما ایمیل بزنید (نوار عنوان: “[Firm Name] مسابقات”). لطفاً در صورت موجود بودن یادداشت را وارد کنید. اگر نمی خواهید فایل اصلی PDF یا Word را بفرستید ، می توانید از یادداشت عکس بگیرید و آن را از طریق متن یا ایمیل ارسال کنید.

و اگر می خواهید برای هشدارهای پاداش ATL (که لیست هشدار ما برای همه اعلان های حقوق و دستمزد نیز استفاده می شود) ثبت نام کنید ، لطفا پایین بروید و آدرس ایمیل خود را در کادر زیر این پست وارد کنید. اگر قبلاً برای هشدارهای جایزه ثبت نام کرده اید ، نیازی به انجام کاری نیست. در عرض چند دقیقه از هر اعلان جایزه ای که منتشر می کنیم ، یک اعلان ایمیل دریافت خواهید کرد. با تشکر از کمک شما!


عکس سرکاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون و مجری برنامه است پادکست Jabot. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer