Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

روز شنبه سرانجام لایحه عادت دونالد ترامپ برای خاتمه دادن به تصویب مجلس سنا با تعیین عطر و طعم هفته خود به عنوان جانشین معاون وزیر برای اولویت های مبهم MAGA به تصویب رسید. نیکلاس گارافیس ، قاضی منطقه ایالات متحده ، حکم داد که به طور غیرقانونی ، چاد ولف ، سرپرست وزارت امنیت داخلی منصوب شد. و از آنجا که ولف هرگز به طور قانونی مسئول DHS نبود ، تلاش های وی برای محدود کردن برنامه اقدام به تعویق انداختن برای ورود به بچه ها یک بطلان قانونی است.

رحم رحم vuvuzela غمگین.

احتمالاً ، دولت جدید بایدن تمام تلاش خود را برای بازگرداندن برنامه ای انجام می دهد كه به افراد غیرمستقیمی كه در دوران كودكی به اینجا آورده شده اند اجازه می دهد بدون خطر اخراج از كشور به كار و سفر بپردازند. اما از آنجا که این یک وبلاگ قانونی است ، ارزش دارد دقیقاً نحوه تصمیم گیری را بررسی کنیم.

هشدار Spoiler: این نبود بخاطر قانونگذاری عالی توسط DHS

همانطور که قاضی گراوفیس اشاره کرد ، ترامپ اعتراف کرده است که با استفاده از توانایی خود در معرفی موقت مقامات برای تأمین نیاز قانونی تأیید منصوبان قوه مجریه از سوی سنا ، گفته است “عجله ای ندارد” که نامزد جایگزین های دائمی مقامات کابینه جدا شده باشد زیرا “من” ” و بازی های من بسیار عالی عمل می کنند. من به نوعی “بازیگری” را دوست دارم. انعطاف پذیری بیشتری به من می دهد. “

بعنوان بخشی از این “انعطاف پذیری” ، دولت برای تغییر ترتیب جانشینی در بخشهای خود به روسای سازمانها متناسب با هوی و هوس رئیس جمهور متکی بود. و همین امر در 7 آوریل 2019 اتفاق افتاد ، زمانی که وزیر امور داخله ، کیرستجن نیلسن ، به درخواست رئیس جمهور از سمت خود استعفا داد. بلافاصله ترامپ توییت کرد که کوین مک آلینان ، کمیسر وقت گمرک و گشت مرزی ایالات متحده ، به عنوان منشی وظیفه را عهده دار شد.

جز – پیچ و تاب طرح! – یک سفارش جانشینی در DHS وجود داشت ، و McAleenan در صف بعدی نبود. بنابراین نیلسن سریع آ-استعفا داد ، یادداشتی را امضا کرد که به تغییر رتبه هیئت ها تغییر می کند ، و سپس دوباره در 10 آوریل ترک می کند.

این الگویی است که برای کسی که در چهار سال گذشته دولت ترامپ را تماشا می کند آشنا است. مرحله 1: شما اخراج شده اید. مرحله 2: سندی را امضا کنید تا هر کدام از کراتینهای کراهت چشم سرگردان رئیس جمهور را جلب کرده باشد ، می تواند جای شما را بگیرد. مرحله 3: میانگین توییت ها.

مشكل این بود كه دو دستور موازی جانشینی در DHS وجود داشت: یكی كه در صورت مرگ وزیر ، استعفا یا عدم توانایی در انجام وظایف دفتری اداره می شد و دیگری كه در صورت بروز یك فاجعه یا یك وضعیت اضطراری فاجعه بار عملی می شد . و نیلزن سندی را برای اصلاح سند دوم امضا کرد. وای!

در 8 نوامبر 2019 ، مک آلینان دستور دیگری را امضا کرد که قصد دارد دستور جانشینی DHS را تغییر دهد و چاد ولف را به ردیف دوم تبدیل کند. سپس در 13 نوامبر ، McAleenan پس از مصرف بوت شد آتش سنگین از متحدان ضد مهاجر ترامپ به دلیل عدم موفقیت وی در پشتیبانی از حملات ICE به خانواده هایی که قبلاً درگیر اجرای قانون نبوده اند.

شاکیان متعدد به این دلیل شکایت کردند که مک آلینان هرگز اختیار قانونی ندارد و بنابراین توانایی تفویض اختیار به ولف را ندارد. طرفین در پرونده فوری ، قدرت ولف را برای قطع برنامه های جدید DACA ، ممنوع کردن سفر خارجی توسط شرکت کنندگان و نیاز به تمدید سالانه مجوزها به چالش کشیدند ، کاری که وی پس از جلوگیری از تلاش دولت ترامپ برای لغو دادگاه عالی ، در یادداشت 28 ژوئیه 2020 انجام داد. این برنامه به طور کامل برای نقض قانون تشریفات اداری است.

اداره پاسخگویی دولت الف گزارش در تاریخ 14 آگوست 2020 ، صحت مواضع شاکیان مبنی بر انتصاب غیرقانونی مک آلینان و ولف را تأیید کرد ، که DHS به آنها پاسخ داد حرف اتهام GAO به حزب گرایی در انتخابات قبل از انتخابات.

اما قاضی Garaufis كاملاً با تجزیه و تحلیل GAO موافقت كرد و با شهادت مشاور DHS كه نیلسن به معنای گفتن است این بود که او اصلاح شده است همه دستورات جانشینی آژانس.

دادگاه اظهار داشت: “بر اساس متن صحیح دستورالعمل جانشینی ، نه آقای McAleenan و نه به نوبه خود آقای Wolf از اختیار قانونی برای خدمت به عنوان دبیر منصب برخوردار نبودند.” “بنابراین ، تفاهم نامه گرگ اعمال اختیار قانونی نبود.”

اگرچه DHS مورد تحسین GAO قرار گرفت و اصرار داشت که این هیئت کاملاً کوسر باشد زیرا نیلزن خود در McAleenan قسم خورده بود ، آژانس اقدامات لازم را برای بازگرداندن خسارت در پاییز انجام داد. در 10 سپتامبر سال 2020 ، مدیر فیما ، پیتر گنور ، ادعا کرد که “هرگونه اختیاراتی را که به عنوان سرپرست وزارت امنیت داخلی به من واگذار شده است” اعمال کند تا دستور جدیدی را برای جانشینی گرگ بالا ببرد ، و ولف خودش “تصویب اقدامات انجام شده” را در سپتامبر صادر کرد 18 تا همه سفارشات قبلی خود را برکت دهد.

اما قاضی Garaufis تحت تأثیر قرار نگرفت. “[A]اگرچه اصحاب دعوی می توانند در جایگزین استدلال کنند ، دادگاه از هیچ مرجعی که به یک مقام دولتی اجازه می دهد برای اقدامات جایگزین اداری اجازه دهد ، آگاهی ندارد “، وی با خشکی مشاهده کرد ، بعداً اشاره کرد که” حتی اگر مدیر گنور نیز به عنوان سرپرست دبیر باشد ، DHS نمی تواند اقتدار وی را فقط به دلیل ساختگی کنار کشیدن اقتدار خود به انتخاب دلخواه DHS و فقط در گزینه دیگر ، تشخیص دهد. “

برخی از راه حل های پاک کردن گلو در پاورقی در مورد قابلیت اطمینان نمایندگی های دولت در مورد دادگاه در مورد اقدام به نمایندگی Gaynor وجود دارد:

از آنجا که دادگاه دریافت که دستور Gaynor هیچ تأثیر حقوقی نداشته است ، این امر مهم نیست که دولت اکنون در مورد اینکه آیا این دستور پس از معرفی آقای ولف به عنوان وزیر در 10 سپتامبر سال 2020 صادر شده است ، اشتباه گرفته است – همانطور که در ابتدا ادعا شده بود که – یا قبل از آن (به Defs مراجعه کنید. نامه 13 نوامبر سال 2020 (قطار 341).) دادگاه آرزو می کند دولت تلاش کند تا راه خود را برای خروج از این انبوه خود ساخته پیدا کند.

واو

تأثیر عملی این تصمیم احتمالاً کم است. شاکیان گواهینامه کلاس را از آن خود کردند ، اما دولت ورودی بایدن احتمالاً درخواست های DACA را از سر می گیرد و به گیرندگان اجازه می دهد بدون از بین رفتن صلاحیت سفر کنند و پرونده را مطرح کنند. اما این یک کد مناسب برای چهار سال آگاهانه از روند تأیید سنا است که تلاش دولت ترامپ برای محافظت از روده برای کودکان مهاجر درگذشت زیرا این افراد نتوانستند آن را جمع کنند تا قانون را به درستی لغو کنند ، و سپس تلاش آنها برای پوشاندن زانو شکست خورد زیرا هیچ کس مسئول DHS نبود.

ذخیره شده توسط پیش نویس لوس!

یادداشت و سفارش [Batalla v. Wolf, No. 1:16-cv-04756-NGG-VMS (E.D.N.Y. Nov. 14, 2020)]


الیزابت رنگ در بالتیمور زندگی می کند و در آنجا درباره حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer