Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

دیوید ریدی

دیوید ریدی ، پیش از این مدیر ارشد حقوقی و انطباق در راه اندازی fintech Payactiv و پیش از آن یک شریک در McGuireWoods که منجر به عمل ملی فن آوری است ، به عنوان شریک جدید مدیریت Scale LLP پیوست.

ریدی گفت: “شانس هدایت مقیاس LLP یک فرصت شغلی است.” ریدی گفت: “ما در حال تغییر نسلی در فرهنگ محل كار هستیم و زمان آن برای یك شركت درجه یک مجازی فرا رسیده است.”

ریدی کار خود را در اختیار یک شرکت حقوقی با سرعت رشد می گذارد که دارای حدود 50 وکیل در 10 ایالت است که در سال گذشته همکاری خود را دو برابر کردند. شریک موسس آدام فارست ، شرکت را به شدت تحت تأثیر ریشه های سیلیکون ولی توصیف می کند. وی گفت: “نوآوری در DNA ماست.”

بخشی از نوآوری سازگاری با تغییر فضای قانونی با آوردن رهبری با تجربه اداره یک گروه تمرین ملی Biglaw و یک گروه داخلی است. ریدی سریعاً متذکر می شود که بخش حقوقی وی متمم وکلای سابق داخلی مقیاس – از جمله شش GC سابق – برای تجارت شرکت حیاتی است. وقتی صحبت از ایجاد روابط با مشتریان جدید می شود ، به شما کمک می کند در گذشته “کلاه تجاری بپوشید”.

در حالی که مقیاس LLP تلاش می کند تا به عنوان “یک شرکت درجه یک مجازی” رشد کند ، این یک سوال باز است که کلمه “مجازی” واقعاً چه مدت اهمیت دارد.

شرکت های حقوقی سنتی ، آجر و ملات – یا دقیق تر “فولاد و شیشه” – هفته های اداری سه و چهار روز را به طور آزمایشی اتخاذ می کنند. برخی از آنها برای جلب و حفظ استعدادهای درجه یک خارج از مراکز قدرت مرسوم قانون ، از اقدامات کاری از راه دور استقبال می کنند. در همین حال ، یک شرکت حقوقی مجازی Am Am ​​100 را در سال جاری شکست کسب یکی از شناخته شده ترین لباسهای یک شرکت حقوقی تاسیس. بنابراین حتی در این مرحله شرکت “مجازی” بودن به چه معناست؟

اوه ، درست است ، روشی که وکلا می توانند 80 درصد هزینه های خود را حفظ کنند.

اما اگر این جزئیات مسلماً مهم را کنار بگذاریم ، شرکتهای حقوقی مجازی در واقع از نظر محصولات کاری با روشی که شرکتهای سنتی سالهاست متفاوت هستند ، چقدر تفاوت دارند.

همانطور که فارست توضیح می دهد ، بیشتر روز کاری یک وکیل بیگلاو سنتی صرف کار با وکلای دادگستری در طبقات مختلف ، در شهرهای مختلف و در شرکت های مختلف است. شرکت حقوقی در حال پیشروی به سمت آنچه ما “مجازی” می نامیم بود … فقط با هزینه های اجاره تجاری بالاتر. فقط به اندکی فشار نیاز داشتیم تا به مدلی برسیم که فناوری حتی آن قسمت کوچک از ارتباطات رو در رو روزانه را جایگزین کند. همانطور که ریدی گفت ، “همه گیری ثابت کرد که این مدل می تواند کارساز باشد اما نیاز به آن وجود داشته است.”

ریدی گفت: “من تجربه خود را در یک شرکت Am Law 50 مبادله نمی کنم ، اما جا برای رویکردهای مختلف وجود دارد.” وی با استناد به یك نظرسنجی اخیر گفت: “50 درصد از متخصصان خدمات در حال تغییر هستند ،” نه به این دلیل كه آنها نمی خواهند كار كنند ، آنها می خواهند گزینه های دیگری را جستجو كنند. ” از بین همه دلایل ایجاد مسیرهای جایگزین برای تمرین ، ریدی نکته قابل توجهی را می توان تأثیری دانست که مدل قدیمی زمان چهره بر نمایندگی و تنوع در محل کار داشته است.

اما این همه گیری همچنین ثابت کرد که اکثر مردم خواهان نوعی جامعه هستند که کار مجازی لزوماً آنها را تشویق نمی کند. در حالی که تنهایی به عنوان یک فاکتور بهداشت روان به اندازه کافی بد است ، اما قدرت مدل شرکت حقوقی همکاری و تبلیغ متقابل است و کار مجازی به راحتی می تواند به کارهای لجن کشیده شود. از میان تمام تلاشهای Scale LLP برای تکامل شرکت حقوقی مجازی ، رویکرد آن برای حفظ جامعه ممکن است مهمترین نتیجه برای موفقیت درازمدت مدل باشد.

فارست توضیح می دهد: “ما با در نظر گرفتن وكلا ساخته شده ایم.” “ما تأکید زیادی بر جامعه و شناخت و اعتماد به یکدیگر داریم.” برای تحقق این امر ، شرکت کارکنان تمام وقت خود را متمرکز بر ایجاد جامعه به کار گرفته است. جلسات مجازی ، جشن ها ، رویدادها ، “جلسات آسانسور” کوچکتر برگزار می شود تا وکلا احساس ارتباط کنند و روابط واقعی برقرار کنند. به نظر می آید کار می کند. “سال گذشته ، نیمی از کارها مربوط به مشتری شخص دیگری بود.” این دقیقاً همان نوع همکاری و تبلیغ متقابل است که از شرکتهای مجازی انتظار نمی رود.

بنابراین شاید تا سال آینده ، Scale LLP به ما نشان دهد که دیگر نیازی به برچسب گذاری شرکت ها با برچسب “مجازی” نیست و ما فقط می توانیم همه آنها را “موسسات حقوقی” بنامیم.


عکس سرجو پاتریس سردبیر ارشد بالاتر از قانون و میزبان مشترک در مثل یک وکیل فکر می کنم. در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه نکته ، سوال یا نظر. دنبالش کن توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوزهای خوبی از اخبار ورزشی دانشگاه علاقه مند هستید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPN.

logo-footer