Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

دادخواست مربوط به علامت تجاری که قرار بود باشد مادربزرگ همه آنها قبل از اینکه یک قاضی فدرال شاخه را بکشد ، فقط پنج ماه دوام آورد. در تاریخ 12 ژوئیه 2021 ، قاضی آندره بیروت جونیور در منطقه مرکزی ایالات متحده کالیفرنیا به درخواست شهر پسادنا برای برکناری رضایت داد شکایت مسابقات پاسادنا از مسابقات گل رز با تعصب ، نشان می دهد که ترک اصلاحیه بی فایده است.

این انجمن که میزبان بازی های معروف Rose Parade و Rose Bowl Game در جهان است ، مالک انحصاری علامت تجاری Rose Bowl Game است. وقتی شهر پاسادنا ادعا می کرد ادعاهای دروغین مربوط به مالکیت بازی گل رز و مالکیت معنوی مربوط به آن را منتشر می کند ، ناراحت شد. این مسئله بر اساس استفاده از مارک تجاری Rose Bowl در یک پست اینستاگرامی منتشر شده در حساب رسمی اینستاگرام استادیوم Rose Bowl است.

شهر پاسادنا اختلاف نداشت که انجمن دارای علامت معتبری است و شهر پاسادنا از این علامت در تجارت استفاده می کند. در عوض ، این موضوع بر این مسئله تمرکز کرد که آیا استفاده از آن ممکن است گیج کننده باشد یا خیر ، و در طرح انصراف خود ، استدلال کرد که استفاده از علامت تجاری در رسانه های اجتماعی باید استفاده عادلانه از نام تجاری در نظر گرفته شود و این یک اثر بیانگر است که با اصلاحیه اول محافظت می شود.

با استناد به سابقه فدرال کالیفرنیا ، دادگاه متذکر شد که “در مواردی که خوانده از مارک تجاری برای توصیف کالای شاکی به جای محصول خود استفاده کند ، آن متهم حق دارد از دفاع نامناسب استفاده منصفانه استفاده کند” و چنین دفاعی در “گروه پرونده ها” مناسب است در مواردی که با استفاده از علامت تجاری تلاش نمی شود از سردرگمی مصرف کننده استفاده شود یا جعبه ذخیره یک محصول را برای کالای دیگری به کار برد. “

چنین استفاده اسمی از علامت – در جایی که تنها کلمه منطقی موجود برای توصیف یک مورد خاص تحت فشار قرار می گیرد – خارج از محدودیت های قانون علامت تجاری است: از آنجا که این تابع شناسایی منبع را که هدف علامت تجاری است دخیل نمی کند ، بنابراین رقابت ناعادلانه را تشکیل می دهد چنین استفاده ای منصفانه است زیرا به معنای حمایت مالی یا تایید توسط دارنده علامت تجاری نیست.

دادگاه تأمین سه فاکتور را به شهر پسادنا محول کرد: (1) محصول یا خدمات مورد نظر بدون استفاده از علامت تجاری به آسانی قابل شناسایی نبود. (2) فقط مقدار زیادی از مارک گل رز در حد ضروری برای شناسایی محصول یا خدمات مورد استفاده قرار گرفت. و (3) هیچ کاری انجام نداد که همراه با مارک گل رز ، حمایت مالی یا تأیید انجمن را پیشنهاد کند. این وظیفه انجمن بود که ثابت کند استفاده از علامت توسط شهر پادنا یک استفاده عادلانه از نام تجاری نیست.

ابتدا دادگاه توافق کرد که بازی Rose Bowl بدون استفاده از اصطلاح Rose Bowl به راحتی قابل شناسایی نیست. دادگاه ذکر کرد که شهر پاسادنا می توانست آن را “بازی در روز سال نو در پاسادنا” بنامد اما نیازی به توصیف مبهم علامت در مقابل استفاده از خود علامت تجاری ندارد. این باعث هوشیاری NFL شد اجرای علامت تجاری Super Bowl آن و در نتیجه استفاده از “بازی بزرگ” توسط بسیاری از اشخاص ثالث. شاید این حکم بسته به نحوه استفاده از علامت تجاری Super Bowl باعث تجدیدنظر در آن اشخاص ثالث شود.

دوم ، دادگاه دریافت که City of Pasedena فقط دو برابر واژه Rose Bowl با استفاده از اصطلاح Rose Bowl ، مقدار زیادی از مارک را به اندازه منطقی لازم برای شناسایی بازی استفاده کرد ، و انجمن نتوانست هیچ حمایتی را ارائه دهد که نشان دهد دو بار استفاده از مارک است فی نفسه بی دلیل

ثالثاً ، دادگاه نتوانست برای چگونگی استفاده از شهر پاسدنا برای اثبات ارتباط یا حمایت مالی از طرف انجمن توجیهی پیدا کند. هیچ زبان صریح یا ضمنی حمایت مالی یا تأیید در پست اینستاگرام موجود نبود. جالب اینجاست که دادگاه حتی خاطر نشان كرد كه شهر پاسدنا در “برچسب گذاری” حسابهای انجمن موفق نبوده است ، این نشان می دهد كه چنین برچسب گذاری می تواند در مصرف كننده ای نقش داشته باشد كه معتقد است این مطلب حاوی تایید است.

این حکم ممکن است به عنوان یک تصمیم مهم در زمینه استفاده از علامت تجاری مرتبط با ورزش عمل کند اما معنای بسیار گسترده تری نیز دارد. اگر یک متهم بتواند عناصر استفاده عادلانه اسمی را ثابت کند ، به نظر می رسد تحمل بار به شاکی برای اثبات خلاف آن کاملاً دلهره آور است.


دارن هایتنر بنیانگذار هایتنر حقوقی. او نویسنده است نحوه بازی: آنچه هر وکیل ورزشی باید بداند، منتشر شده توسط کانون وکلای دادگستری آمریکا ، و استاد کمکی در کالج حقوق دانشگاه لوین فلوریدا است. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected] و او را در توییتر در دنبال کنید @ DarrenHeitner.

logo-footer