Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق Shutterstock)

برخی از دادخواهان عاشق پرونده های بین رقبای طولانی مدت تجاری هستند ، زیرا این پرونده ها به تقویت ساعات قابل پرداخت کمک می کند. رقبای تجاری اغلب با گذشت زمان متنفر می شوند. آنها معمولاً منابعی برای شعار دادن از طریق یک مبارزه طولانی مدت دارند و طرفین دعوا که رقیب تجاری هستند سرانجام مجالی برای برخورد با همه مشکلات کوچک شکسته شده و شکایات سالها جمع شده دارند. رسیدهای زیادی تولید می شود.

حتی در این صورت ، من خودم خیلی طرفدار چنین مواردی نیستم. من ترجیح می دهم کار دیگری را با وقت خود انجام دهم تا اینکه یک مسابقه بزرگ اندازه گیری d * ck را از طریق سیستم دادگاه برگزار کنم. هنوز هم ، هر کسی که به مدت کافی دعوا کرده است ، سهم خود را از این اقدامات دیده است ، و به نظر من مطمئناً “مهمترین” دادخواست جدید بین جنرال موتورز و فورد است.

جنرال موتورز البته یک خودروی جهانی خودرو است که خودروها را با مارک های شورولت ، بیوک ، GMC و کادیلاک به بازار عرضه می کند. ما مالیات دهندگان مشهور آن را کمی بیش از یک دهه پیش وثیقه داد. فورد سازنده مدل هایی از این قبیل است نمادین فورد F-150، پرفروش ترین وانت در آمریکا بیش از 40 سال است. هر دو خودروساز (همراه با سایر صنایع) در حال کار بر روی ارائه ویژگی های خودران هستند. دادخواست جدیدی که بین این خودروسازان تنظیم شده مربوط به جزییات مهندسی معنی دار فناوری رانندگی خودمختار بالقوه نیست بلکه مارک های تجاری است که ممکن است روزی ویژگی های خودران بر اساس آنها به بازار عرضه شود.

می بینید که جنرال موتورز یک شرکت تابعه به نام کروز دارد که فناوری وسایل نقلیه بدون راننده را توسعه می دهد. از طریق این برگزاری ، GM قصد دارد که یک علامت تجاری معتبر با اصطلاح “Cruise” داشته باشد و GM همچنین با استفاده از عبارت “Super Cruise” برای اشاره به سیستم کمک راننده هندزفری آینده خود از اوایل سال 2012. مشکل ظاهری؟ فورد در اوایل سال جاری اعلام کرد که نام فناوری رانندگی بدون دست خود را “BlueCruise” می گذارد.

طبق شکایت اخیر جنرال موتورز ، طرح فورد برای تماس با فناوری هندزفری خود “BlueCruise” باعث نقض علائم تجاری GM “Cruise” و “Super Cruise” می شود و این امر به طور حتم باعث سردرگمی مصرف کننده خواهد شد. از طرف دیگر ، فورد می گوید این دادخواست “غیر شایسته و ناعادلانه” است و (به طور دقیق) در بیانیه ای به این نکته اشاره کرد که رانندگان و خودروسازان از کلمه “کروز” برای دهه ها برای اشاره به سیستم های کنترل کروز استفاده می کنند ، این یک پیش درآمد اولیه برای ویژگی های مدرن خود رانندگی

اگر نیاز داری تجدید نظر سریع در مورد قانون مالکیت معنوی، یک مارک تجاری ادعا شده در جایی از یک پیوستار چند بخشی قرار می گیرد. از آنچه معمولاً قوی ترین تا ضعیف ترین تصور می شود ، یک علامت ممکن است خیالی ، خودسرانه ، پیشنهادی ، توصیفی یا عمومی باشد. علائم خیالی اساساً کلمات ساخته شده ای هستند که فقط برای استفاده به عنوان علامت تجاری ایجاد شده اند (فکر کنید “پپسی”). علامت های خودسرانه کلمات رایجی هستند ، اما به هیچ وجه چیزی را که روی آن اعمال می شود توصیف نمی کنند (مانند استفاده از “Apple” برای مراجعه به وسایل الکترونیکی). مارک های پیشنهادی برای رسیدن به ماهیت کالاها یا خدماتی که برای آنها در نظر گرفته شده اند ، نیاز به تأمل دارند ، در حالی که صرفاً مارک های توصیفی برخی از مشخصات کالاها یا خدمات ارائه شده را ذکر می کنند (برای ثبت نام دوم به عنوان علائم تجاری ، متقاضی باید نشان دهد که اصطلاحات توصیفی خاصیت خاصی پیدا کرده اند). اصطلاحات عمومی کلماتی هستند که مصرف کنندگان به عنوان نام عمومی کالاها یا خدمات ارائه شده می فهمند و به هیچ وجه نمی توانند از آنها علامت تجاری بگیرند (مانند تلاش برای استفاده از “Apple” به عنوان علامت تجاری در توصیف یک سیب واقعی).

این به دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا خواهد رسید در مورد اینکه آیا “BlueCruise” به اندازه کافی به “Cruise” و “Super Cruise” نزدیک است تا GM بتواند خسارت مالی را علیه فورد دریافت کند و فورد را از رانندگی هندزفری خود با نام “BlueCruise” بازدارد. اگر از من بپرسید ، هیچ یک از این سه اصطلاح به عنوان علائم تجاری بالقوه قوی نیستند و هیچ یک از آنها به عنوان نسخه بازاریابی نیز جذاب نیستند.

به نظر می رسد اگر وكلا قبلاً در مورد تأمین نیازهای دریافتی خود برای دو سال آینده مشكلی داشته باشند ، پرونده بزرگی برای آنها در نظر گرفته شده است. با این حال ، به نظر می رسد که برای همه افراد دیگر – سهامداران فورد و جنرال موتورز ، همراه با مردم که خود مصرف می کنند – این دادخواست به اندازه یک مسابقه جیغ پارک تریلر بیش از فورد F-150 یا Chevy Silverado که بیشترین آن را دارد ، سودمند است. مهره های کامیون.


جاناتان ولف یک دادخواه مدنی است و نویسنده آن است JD بدون بدهی شما (لینک وابسته). او نویسندگی حقوقی را تدریس کرده ، برای طیف گسترده ای از نشریات نوشته شده است و داشتن سواد اقتصادی و علمی را هم تجارت و هم لذت خود قرار داده است. هر نظری که او ابراز می کند احتمالاً طلای خالص است ، اما با این وجود صرفاً نظر خودش است و نباید به هیچ سازمانی وابسته باشد. به هر حال نمی خواهد اعتبار را تقسیم کند. می توان به او دسترسی پیدا کرد [email protected].

logo-footer