Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اگر یک شریک Biglaw هستید ، ممکن است این قانون جبران خسارت را کاملاً شنیده باشید: شما باید یک سوم درآمد تولیدی خود را برای شرکت خود به خانه ببرید. قانون 33٪ از ساده بودن این مزیت برخوردار است و یک نقطه شروع منطقی را ایجاد می کند. اما برای دانستن اینکه آیا سهم مناسبی از ارزشی که ایجاد می کنید را می گیرید ، مهم است که برخی فاکتورهای دیگر را نیز در نظر بگیرید.

ساعات شما در مقابل ساعات تیم شما

اولین تمایزی که می خواهید ایجاد کنید بین ساعاتی است که صورتحساب می دهید و افرادی که برای شما کار می کنند مانند همکاران و شرکای خدمات ، صورتحساب را دریافت می کنند. قانون 33٪ قرار است برای کلیه درآمدی که شما مسئول آن هستید اعمال شود. اما می توانیم با تقسیم این درآمد به دو بخش ، کارها را دقیق تر کنیم.

به عنوان یک قاعده کلی ، شما باید حدود 40٪ درآمد خود را از ساعاتی که شخصاً صورتحساب داده اید ، کسب کنید. در مورد ساعاتی که توسط اعضای تیم شما صورتحساب می شود ، بستگی به سودآوری آن وکلا برای شرکت دارد. همکاران در برخی از شرکت ها سودآوری بیشتری نسبت به بقیه دارند. هرچه همکاران شما سودآوری بیشتری داشته باشند و هرچه کتاب شما از نفوذ بیشتری برخوردار باشد ، سهم بیشتری از درآمد تیم شما برای بازگشت به خانه بیشتر است.

RPL و اهرم از معیارهای اصلی هستند

برای درک اینکه سهمی از درآمد تیم باید به شما تعلق گیرد ، در نظر بگیرید که شرکت شما در چه دو معیار اصلی قرار دارد: درآمد به ازای وکیل (RPL) و اهرم نیرو.

RPL از اهمیت حیاتی برخوردار است زیرا با حقوق کاردانی همبستگی کمی دارد. شما می توانید یک مدل متفاوت جبران خسارت را تصور کنید که در آن شرکت ها به همکاران یا به طور متوسط ​​در کل شرکت سهم استانداردی از درآمد خود را پرداخت می کنند. اما همانطور که می دانیم این صنعت به این ترتیب کار نمی کند. در عوض ، تمام شرکت های سطح بالا بر اساس سال کلاس ، کم و بیش حقوق مشابه را به همکاران می پردازند. در نتیجه ، شرکای شرکت هایی با RPL نسبتاً بالا باید سود بسیار بیشتری را نسبت به شرکای شرکت های “برتر” با RPL پایین تقسیم کنند.

در قانون Am 100 ، گسترش بین RPL کم و زیاد چشمگیر است. شرکت هایی که در سطح پایینی قرار دارند ، حدود 500000 دلار RPL دارند. به عنوان مثال ، لوئیس بریسبوایس با 434،000 دلار پایین ترین میزان قانون Am 100 است. شرکتهای سطح بالای RPL نزدیک به 4 برابر شرکتهای سطح پایین دارند. به عنوان مثال سالیوان و کرامول بیش از 1.9 میلیون دلار درآمد دارند. (Wachtell در یک لیگ خاص است ، و مبلغ RPL بیش از 3.6 میلیون دلار دارد.) مسلماً ، یک عضو Sullivan & Cromwell در کل کلاس جبران خسارت بیشتری نسبت به یک وکیل لوئیس بریسبویس کسب می کند ، اما این مضراب تقریباً 4X نیست.

حالا RPL همه چیز نیست. همچنین باید اهرم نیرو را در نظر بگیریم. اگر کتاب شریک بتواند تعداد نسبتاً زیادی از همکاران را تغذیه کند ، نسبت درآمد تیم که باید به شریک بارندگی تعلق گیرد بیشتر خواهد بود. و انصافاً در مورد لوئیس بریزبوی ، همکاری آنها در این بعد با اهرم 9.99 (دومین بالاترین در میان قانون Am 100) به خوبی انجام می شود.

عملکرد شما چگونه با میانگین شرکت مقایسه می شود؟

RPL و اهرم کلی شرکت شما از ملاحظات مهم است ، اما مگر اینکه مشارکت دارای یک مدل جبران خسارت مرحله قفل باشد ، عملکرد عملکرد شما نسبت به میانگین شرکت نیز حیاتی است. یک نقطه شروع خوب برای فکر کردن در مورد این بعد ، مقایسه حاشیه سود شرکت با سهمی از درآمد شماست که به خانه می برید. به عنوان مثال ، فرض کنید حاشیه سود شرکت شما 45٪ است. آیا 45٪ از درآمدی که ایجاد می کنید به شما پرداخت می شود؟

در غیر این صورت ، در نظر بگیرید که ممکن است عملکرد شما با سایر شرکت ها متفاوت باشد. آیا از اهرم پایین تری نسبت به متوسط ​​شرکت برخوردار است؟ آیا شما شخصاً ساعات کمتری نسبت به همسالان خود در مشارکت صورتحساب می کنید؟ اگر پاسخ هر دوی این س noالها منفی است ، در این صورت غرامت شما باید حاوی حاشیه سود ثابت باشد. اگر اینگونه نباشد ، احتمالاً کم پرداخت خواهید شد و ممکن است بخواهید گزینه های خود را در نظر بگیرید.


اد توجه داشته باشید: این آخرین قسمت از مجموعه ارسال های از است پیوند جانبی تیمی از همکاران متخصص مایکل آلن مدیر عامل شرکت Lateral Link است. او در دفتر لس آنجلس مستقر است و منحصراً در جلسات شریک و مشاوران عمومی برای شرکت ها و شرکت های برتر تمرکز دارد. او پیش از تأسیس Lateral Link در سال 2006 ، به عنوان وكیل در Gibson ، Dunn & Crutcher LLP و Irell & Manella LLP كار می كرد. مایکل قبل از اینکه مدرک JD خود را از دانشگاه حقوق هاروارد کسب کند ، از دانشگاه کالیفرنیا ، سان دیگو فارغ التحصیل شد.


لینک جانبی یکی از بالاترین رتبه ها در زمینه استخدام های حقوقی بین المللی است. با بیش از 14 دفتر در سراسر جهان ، Lateral Link در زمینه قرار دادن وکلا در معتبرترین شرکت ها و شرکت های حقوقی در جهان تخصص دارد. Lateral Link با مدیریت وکلای سابق از مدارس عالی حقوق ، رسم استخدام وکلا برای اجرای جهش های جانبی وکلا را دارد. کلیک اینجا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ما

logo-footer