Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

دانشکده های حقوق به زودی آشکار خواهند کرد که آیا دانش آموزان رنگین با نرخ بالاتری نسبت به همکلاسی های سفیدپوست خود وام می گیرند یا خیر و یا اینکه دانش آموزان رنگین پوست بیشتر هزینه می پردازند.

روز جمعه ، شورای بخش آموزش حقوقی ABA و پذیرش در وکالت به ردیابی تعداد کل دانشجویانی که از تخفیف شهریه در هر دانشکده حقوق دارای اعتبار ABA بر اساس نژاد و جنسیت ردیابی کردند. این تصمیم بر اساس تصمیم شورا در اوایل تابستان امسال برای پیگیری نرخ استقراض بر اساس نژاد و جنسیت است.

در عمل ، این امر به مصرف کنندگان ، عموم مردم و محققان اجازه می دهد تا دانشکده های حقوقی را شناسایی کنند که در آن گروه های حاشیه نشین طولانی مدت به میزان بیشتری وام می گیرند یا هزینه کامل را پرداخت می کنند.

این به دنبال نزدیک به چهار سال حمایت از سازمان های ما است ، شفافیت دانشکده حقوق و بخش وکلای دادگستری ایالت آیوا بخش وکلای جوان. ما بی وقفه از ABA درخواست کرده ایم که قیمت و بدهی را از نظر نژاد و جنسیت ردیابی و منتشر کند و همچنین استاندارد تنوع آن را در برابر مدارسی که قیمتهای بالاتری به زنان و دانش آموزان رنگین پوست ارائه می دهند ، اعمال کند. (در اینجا گزارش هایی از 2018، 2019، و 2020.)

با توجه به یک مطالعه مهم از نظرسنجی مشارکت دانش آموزان در دانشکده حقوق در 2016، دانشجویان سیاهپوست و اسپانیایی تبار هزینه بیشتری را برای دانشکده حقوق پرداخت می کنند. در حالی که این مطالعه این پدیده را در سطح ملی اثبات کرد ، فقط داده های مربوط به مدرسه باعث تغییر می شود-چه از طریق فشار بازار ، چه از طریق فشار داخلی و چه از طریق مقررات.

این نابرابری قیمتی مشکلات شناخته شده ای را در زمینه وکالت ایجاد می کند. وکلای سیاهپوست و اسپانیایی زبان و زنان اغلب برای کارهای مشابه حقوق کوچکتری می گیرند ، فرصت های کمتری برای ارتقاء و رهبری دریافت می کنند و با نشانه های دیگری از سوگیری مواجه می شوند که مسیرهای شغلی و رضایت شغلی آنها را محدود می کند.

دانشکده های حقوقی به رسمیت می شناسند که نابرابری قیمت – و بارهای ناشی از آن – حد ثروت سازی ، تحرک و شادی. آنها همچنین باید اذعان کنند که از تصور غلطی از شایستگی بر اساس میزان کمک دانش آموز به عملکرد یک مدرسه در رتبه بندی مدرسه حقوق ایالات متحده آمریکا ناشی می شود.

با این حال ، این الزامات داده جدید فقط تا حدی به حل مشکل اساسی می پردازد. در حال حاضر ، ABA فقط متعهد به پیگیری این است که آیا دانشجویان وام می گیرند یا از تخفیف شهریه برخوردار می شوند – نه میزان قرض گرفتن یا پرداخت بر اساس نژاد ، جنسیت یا موارد دیگر.

بدون اصلاح بیشتر ، 500 دلار تخفیف در شهریه سالانه 50،000 دلار به منزله یک بورسیه کامل محسوب می شود. این دانشجویان سفیدپوست 28000 دلار کمتر از دانشجویان سیاهپوست وام می گیرند نظر سنجی) در ترکیب کاملاً از بین می رود. این افشای اساسی ممکن است تأثیر مثبتی داشته باشد – اما بعید به نظر می رسد که موارد زیادی را آشکار کند ، حمایت کافی برای اجرای استانداردهای تنوع ارائه دهد یا تغییرات عمده را ایجاد کند.

اما خبر خوب این است که ، به گفته بیل آدامز ، مدیر عامل بخش آموزش حقوقی ، کمیته مسئول این توصیه ها قصد دارد بیشتر در مورد اینکه چه س questionsالاتی بپرسد و چه مواردی “قابل درک و مفید” باشد ، بحث کند.

دستورالعمل تغییر با شفافیت بیشتر شروع می شود. ما توزیع فرکانس را به عنوان مکانیزم ایده آل پیشنهاد کرده ایم. اطلاعات زیر برای ABA و محققان مفید خواهد بود. ارائه هوشمند اطلاعات مفید و قابل درک را برای دانشجویان پیش از قانون و عموم ارائه می دهد.

طبق پیشنهاد ما ، مدارس توزیع تخفیف شهریه و استقراض دانش آموزان را از نظر نژاد ، جنسیت و به طور کلی منتشر می کنند. در آموزش حقوقی ، معروف ترین کاربرد توزیع فراوانی منحنی توزیع حقوق دو بعدی NALP است:

توزیع دو حالته NALP

این منحنی همچنان نحوه درک سیاستگذاران ، محققان ، مصرف کنندگان و مردم از حقوق سطح اولیه را شکل می دهد. در سال 2019 ، متوسط ​​حقوق برای فارغ التحصیلان گزارش شده 100،540 دلار بود. با این حال ، تعداد بسیار کمی از فارغ التحصیلان با این مقدار یا نزدیک به آن درآمد کسب کردند. در عوض فارغ التحصیلان به طور جدی در یکی از دو دسته قرار می گیرند – حدود 190،000 دلار از یک طرف و بین 50،000 تا 70،000 دلار از طرف دیگر. این روش ارائه داده ها مfulثر است زیرا خوانندگان باید با واقعیت افرادی که میانگین ها را تشکیل می دهند روبرو شوند ، نه فقط خود میانگین ها.

همانطور که در مورد قیمت و بدهی شهریه اعمال می شود ، توزیع فراوانی به ذینفعان یادآوری می کند که تک تک دانشجویان در محدوده وسیعی قرار می گیرند. این می تواند نقاط کور را آشکار کرده و فرصت هایی را برای تغییر نشان دهد. ما معتقدیم داده های بدست آمده به معلمان حقوقی و سیاست گذاران اجازه می دهد تا با واقعیت های دشوار روبرو شوند و منابع را به گونه ای تقویت و تثبیت کنند که خط لوله دانشکده حقوق را تقویت کند و نه آن را تضعیف کند.

ABA در مسیر درستی قرار دارد ، اما مرحله بعدی ضروری و ضروری است.


کایل مک اینتی مدیر اجرایی است شفافیت دانشکده حقوق، یک سازمان غیرانتفاعی 501 (ج) (3) با مأموریت ایجاد شفافیت ، مقرون به صرفه و عادلانه ورود به حرفه وکالت. می توانید او را در توییتر دنبال کنید kpmcentee و LST به روز رسانیبه

کریستن شفر رئیس بخش وکلای جوان ایالت آیووا است. او یک شریک و معاون رئیس در Shuttleworth & Ingersoll در Coralville ، IA است ، جایی که او بر حقوق خانواده و دعاوی حقوقی تمرکز دارد.

logo-footer