Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(اعتبار عکس: Robyn Beck/AFP/Getty Images)

در ژوئیه 2021 ، یک قاضی فدرال در تگزاس حکم داد که وزارت امنیت داخلی ایالات متحده دیگر نمی تواند درخواست های جدید را برای برنامه اقدام معوق برای ورود به دوران کودکی بپذیرد ، که از اخراج جوانان که در دوران کودکی بدون وضعیت قانونی به این کشور آورده شده اند محافظت می کند. این تصمیم پیامدهای واقعی برای هزاران جوان در سراسر این کشور دارد. در اینجا داستان دلخراش فقط یکی وجود دارد ، مشتری که اولین بار پنج سال پیش با او ملاقات کردم. برای حفظ حریم خصوصی ، نامها و برخی جزئیات را تغییر داده ام.

امیلی در سال 2002 تنها چند ماه داشت که والدین آمریکایی او را از آمریکای جنوبی به فرزندی قبول کردند و او را به ایالات متحده آوردند. یک زوج عاشق که خواهان یک خانواده بزرگتر بودند ، چند سال قبل برادر بزرگتر امیلی ، جوی را به فرزندی پذیرفته بودند. آنها حالا دختر بچه می خواستند.

امیلی را به ظاهر با تمام کاغذبازی هایش به آمریکا آوردند. والدین جدید او حتی از یک وکیل مهاجرت در آن زمان برای سهولت گذراندن وی کمک گرفتند. هنگامی که در اینجا بودند ، آنها مراحل فرزندخواندگی را تکمیل کردند ، برای او شماره تأمین اجتماعی گرفتند و خانواده در یک زندگی به ظاهر راحت زندگی کردند.

سپس ، هنگامی که امیلی در اواسط 20 سالگی بود ، به طور غیرقابل توضیح از کار خود کنار گذاشته شد. او نمی دانست چرا. مهاجرت حتی در رادار او نبود.

بعداً خانواده متوجه شدند که از طریق برنامه ای به نام E-verify که به مشاغل اجازه می دهد شرایط مهاجرت کارکنان را تعیین کنند ، کارفرمای او تعیین کرده بود که شماره تأمین اجتماعی او به او اجازه کار نمی دهد. والدین او نیز مات و مبهوت ماندند.

چیزی که آنها نمی دانستند این بود که بین پذیرش جو و امیلی ، قوانین مهاجرت ایالات متحده تغییر کرده بود. یک قانون جدید با عنوان قانون شهروندی کودکان در سال 2000 در سال 2001 به اجرا درآمد. هر کسی که قبل از اجرای آن تصویب شود ، به طور خودکار پس از پذیرش شهروند می شود. اما هرکسی که پس از تصویب قانون به تصویب رسید ، باید چندین مورد دیگر را نیز دریافت کند مراحل فرزند خواندگی را اقامت دائم قانونی کند.

از آنجا که قانون در زمان تصویب امیلی تغییر کرد ، دومی به او اعمال شد ، اما هیچ کس به والدینش نگفت که آنها نیاز به دریافت کمک های اضافی دارند. مراحل تا حضور وی در آمریکا قانونی شود به هر حال ، برادرش جوی حتی گذرنامه آمریکایی داشت.

ناگهان امیلی خود را در دنیایی وارونه دید.

به یاد می آورم ، از اولین ملاقات من با امیلی و والدینش در سال 2016 ، خانواده ای دوست داشتنی مشتاق انجام آنچه لازم بود. من عشق را در چشمان آنها می دیدم و دردی را که در قلب آنها احساس می کردند تصور می کردم. امیلی زنی زیبا و نرم با چشمانی درشت قهوه ای و لبخندی زیبا و مهربان است.

وقتی آنها داستان او را بازگو کردند ، من می خواستم همه آنها را برای بدشانسی در آغوش بگیرم. گزینه های زیادی وجود نداشت. ثبت نام برای گزینه نسبتاً جدید DACA ممکن است به او اجازه کار بدهد ، اما نه گرین کارت و نه شهروندی. در حالی که والدین می توانند درخواست فوری مهاجران را آغاز کنند ، به دلیل زمانی که او در ایالات متحده بدون وضعیت گذرانده است ، موفق نمی شود. پس از بررسی گزینه های آنها ، ما تصمیم گرفتیم که هر دو درخواست مهاجر والدین و فرزندان را ثبت کنیم تا در صورت مواجه شدن با اخراج و درخواست DACA ، چیزی در انتظار بماند.

اولین تمرکز ما بر روی درخواست مهاجران بود. والدین امیلی تمام تلاش خود را برای دریافت هرچه بیشتر اسناد و مدارک کردند ، اما چند قطعه مهم هنوز وجود نداشت که مادر امیلی ، در اواسط 50 سالگی ، ناگهان درگذشت.

با این فقدان خیره کننده و ناگهانی ، خانواده مجبور شدند از کاغذبازی ها و اسناد خسته کننده قدمی بردارند. و وقتی سرانجام دوباره به هم وصل شدیم ، مسائل فشرده خانواده نگرانی های مهاجرت را به عقب برانگیخت.

ما تصمیم گرفتیم روی برنامه DACA تمرکز کنیم. اما این مجموعه چالش های خاص خود را داشت. امیلی با قانون قاطع بود و در آن زمان وی را برای DACA واجد شرایط نمی دانست. هر کسی که دارای یک جنایت فاحش باشد واجد شرایط DACA نیست. ما فرایند تسکین پس از محکومیت را آغاز کردیم ، یک فرایند پیچیده و وقت گیر در دادگاه های جنایی محلی برای بازگشایی پرونده. در ایالت واشنگتن ، مسائل مربوط به مهاجرت اغلب در دادرسی کیفری مورد توجه قرار می گیرد. اما در مورد امیلی ، از آنجا که هیچ کس نمی دانست مهاجرت حتی یک عامل است ، به آن توجه نمی شود. در همین زمان بود که دونالد ترامپ DACA را به طور کامل لغو کرد.

با این ضربه جدید ، امیلی شروع به از دست دادن امید کرد. اما با این وجود ، ما از وقت خود برای بازگشایی پرونده جنایی وی و اصلاح کلیه اتهامات و احکام مرتبط با او که واجد شرایط برای DACA نبود ، استفاده کردیم. با تکمیل آن ، او متقاضی DACA در انتظار بود.

امیدهای تشکیل پرونده سال گذشته هنگامی که دیوان عالی آمریکا تجدید شد ، تجدید شد برنامه های جدید DACA مجاز است بایگانی شود. اما در حال حاضر ، ارتباط من با امیلی قطع شده بود. او تسلیم شده بود هنگامی که ما سرانجام توانستیم روند آماده سازی را در بهار 2021 دوباره شروع کنیم ، او روی یک تکه سند گیر کرد.

همانطور که در انتظار سند بودیم ، بار دیگر برنامه DACA خاموش شد ، این بار توسط یک قاضی در تگزاس. و بار دیگر ، ما فرصتی برای او برای دریافت DACA باقی نمانده ایم. یا گرین کارت

DACA یک راه نجات برای همه نوع افراد است. امیلی چهره بسیاری از جوانان است که توسط خانواده های آمریکایی پذیرفته شده اند و موارد آنها در دوره گذار قرار دارد. آنها بدون بازرسی به آمریکا آورده نشدند.

“کشور را ترک کنید و در صف باشید” چیزی نیست که آنها بتوانند انجام دهند. خیلی ها چیزی برای بازگشت ندارند و حتی به من اجازه ندهید که “در صف باشید”. آنچه مورد نیاز است ، ترمیم فوری برنامه DACA است. اما مهمتر از همه ، کنگره باید بدون تأخیر اقدام کند تا راهی برای شهروندی برای افرادی مانند امیلی و میلیون ها نفر دیگر مانند او ایجاد کند که در غیر این صورت آمریکایی ها به تمام معنا هستند.


تهمینه واتسون وکیل مسس است قانون مهاجرت واتسون در سیاتل ، جایی که او قانون مهاجرت ایالات متحده را با تمرکز بر مهاجرت تجاری انجام می دهد. او از سال 2008 در زمینه حقوق مهاجرت وبلاگ نویسی کرده است و مقالات متعددی در بسیاری از نشریات نوشته است. او نویسنده قهرمانان حقوقی در دوران ترامپ: الهام بگیرید. تأثیر خود را گسترش دهید تغییر دنیا و ویزای راه اندازی: کلید رشد شغل و رفاه اقتصادی در آمریکا. او همچنین بنیانگذار شبکه دفاع مهاجر واشنگتن است (گسترده) ، که بودجه و تسهیلات نمایندگی قانونی در دادگاه مهاجرت را تأمین می کند و از بنیانگذاران آن است وکلای فرودگاه، که در حین ممنوعیت سفرهای اولیه خدمات مهمی ارائه می داد. تهمینه مرتباً در رسانه ها نقل می شود و مجری پادکست است صحبت های تهمینه درباره مهاجرت. او اخیراً توسط مجله تجاری Puget Sound به عنوان یکی از زنان تأثیرگذار 2020 مورد تقدیر قرار گرفت. می توانید از طریق ایمیل در او تماس بگیرید [email protected] یا او را در توییتر به آدرسtahminawatson دنبال کنید.

logo-footer