Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

زمانی که دفتر حقوقی خود را تأسیس کردم ، بودجه ای برای کارکنان نداشتم – بازاریابی کمتر – روش من برای جذب مشتری پذیرفتن هر مشتری ای بود که با اطمینان می توانم با دانش فنی خود خدمت کنم. من روش “هرچه به دیوار بچسبد” را برای بازاریابی به کار گرفتم ، که بسیار ناامیدکننده و وقت گیر بود (تصویر من را در کنار هم قرار دادن جعبه های متن در بوم ساعات مانده به پایان).

با توجه به شکست ها و موفقیت های من ، من فهمیدم که بیشترین بازدم را در بازاریابی دارم به گونه ای که احساس همسویی با نقاط قوت را داشته باشم. به طور خاص ، من از سخنرانی در جمع و ارائه سخنرانی لذت می برم ، که باعث شده است با استفاده از این نقاط قوت به بازار بروم. افراد دیگر در نوشتن ، دوست داشتن در مقابل دوربین ، یا تقطیر اطلاعات پیچیده بسیار عالی هستند. نقاط قوت خود را شناسایی کنید و از آنها استفاده کنید!

با رشد شرکت من ، بازاریابی خود را ساده تر کرده ام. در اینجا پنج روش برای بازاریابی تجارت خود ، بر اساس نقاط قوت ، به صورت رایگان (یا یک سرمایه گذاری جزئی) آورده شده است.

  1. پادکست

اگر ارائه مربا شما است یا گیب دارید ، ضبط پادکست ها را در نظر بگیرید تا دانش خود را به اشتراک بگذارید. من نمی خواهم پادکست تولید ، میزبانی و ویرایش کنم ، بنابراین ترجیح می دهم پادکست باشم سخنگوی میهمان. به پادکست ها بروید و آنها را صدا کنید تا در مورد موضوع حقوقی خود صحبت کنند. من یک پیام رسان ایجاد کردم که به من امکان می دهد پادکست های مختلف را ارائه دهم ، و با موفقیت به من کمک کرد تا در پادکست هایی مانند وکالت و حداکثر وکیل. امسال ، من در بیش از 20 پادکست صحبت کرده ام. اگر شبکه یا اعتماد به نفس در زمینه پادکست ندارید ، اجازه ندهید این کار شما را متوقف کند. ایجاد پادکست شخصی یک روش عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان ایده آل خود است.

2 یوتیوب

برای کسانی که مایلند صورت خود را در چراغ ببینند ، YouTube راهی عالی برای شروع به اشتراک گذاری دانش موضوعی شما به صورت رایگان است. اگر تلفن هوشمندی با دوربین دارید ، دیگر در نیمه راه هستید! بعد ، یک کانال YouTube راه اندازی کنید. می توانید دستورالعمل های مربوط به نحوه انجام این کار را پیدا کنید اینجا. سپس ، برای پاسخ به س questionsالاتی که ممکن است افراد درباره حوزه قانون شما داشته باشند ، ضبط فیلم های دو تا پنج دقیقه ای را شروع کنید. وقتی کانال YouTube خود را راه اندازی کردم ، استفاده کردم کلمات کلیدی در همه جا برای پیدا کردن آنچه مردم در مورد برنامه ریزی املاک جستجو می کردند. من براساس این س questionsالات فیلم ضبط کردم. (لطفا مشترک شوید و “دکمه پسندیدن را بشکنید” کانال خود را به بیش از 100 مشترک برسانم!) ویدئو راهی عالی برای بازاریابی خود است و اگر در مقابل دوربین بیش از حد خودآگاه نباشید ، مانع ورود کمتری به شما ارائه می دهد.

3 وبلاگ نویسی

اگر از نوشتن لذت می برید ، ایجاد یک وبلاگ برای بحث در مورد مسائل حقوقی که شرکت شما می تواند به آنها کمک کند ، در نظر بگیرید. قدیمی گوگلر عاشق محتوای سازگار و تازه SEO است برای اطلاع رسانی به مردم. باز هم ، از کلمات کلیدی در همه جا یا یک برنامه مشابه استفاده کنید تا بفهمید مردم وقتی صحبت از قسمت تمرین شما می شود ، به دنبال چه چیزی هستند. نکته کلیدی در وبلاگ نویسی ، سازگاری و پیگیری است که منجر به کسب رتبه های بالاتر در Google و سایر سیستم عامل ها می شود و راهی عالی برای ایجاد اعتبار و عملکرد شما است.

4 بررسی ها

روش آسان دیگر برای ایجاد اعتبار خود داشتن یک سیستم برای پیگیری مشتری است – فکر می کنید بررسی های Google ، Yelp و Facebook – بعد از ارائه خدمات. ساده است که این صفحات بررسی مشاغل را بدون هیچ گونه هزینه ای تنظیم کنید. عمل درخواست (و پیگیری) منجر به بسیاری از اظهارات موفقیت مشتری شده است که به افراد دیگر علاقه مند می شود مرا برای برنامه ریزی املاک استخدام کنند تا ببینند من چه کاری انجام می دهم و از تجربه مشتری خود یاد بگیرم. بپرس دور!

5 شبکه های اجتماعی

هنگام بازاریابی در شبکه های اجتماعی ، تک تک پلتفرم ها را انتخاب نکنید تا محتوای خود را در آن جا قرار دهید. ابتدا با یکی از مواردی که استفاده از آن لذت می برید شروع کنید. برای من ، این است اینستاگرام. من همچنین محتوا را در به اشتراک می گذارم LinkedIn و فیس بوک. ثابت قدم باشید ، بدون پنهان کردن توپ به س answerالات پاسخ دهید ، الهام بخشید و داستانها و حکایات شخصی را به اشتراک بگذارید تا مشتریان بالقوه بتوانند با شما و دفتر حقوقی شما ارتباط برقرار کنند. در حالی که هدف شما فروش است ، این روزها مشتریان باهوشی بیشتری دارند و می خواهند چیزی بیش از تبلیغات بدون فکر کوکی بر سر راهشان قرار بگیرد.

ضروری است که بدانید که شما از کجا هدایت می شوید تا بدانید که کجا باید وقت و انرژی بیشتری را برای بازاریابی صرف کنید. به عنوان یک مالک شرکت انفرادی یا شرکت کوچک ، وقت شما بسیار خوب است. در ابتدای کار ، ممکن است شما برای تولید محتوا بدون هیچ واکنش قابل توجهی هزینه کنید ، اما با گذشت زمان و با ثبات ، خواهید دید که ترافیک از کجا می آید و بر روی فرصت های ایجاد یک تجارت از این کانال ها تمرکز کنید. در نهایت ، ممکن است شما یک شخص کارمند یا شرکتی داشته باشید که در تلاش برای بازاریابی به شما کمک کند. این ممکن است برای برخی از شما یک رویای لوله ای به نظر برسد ، اما این واقعیتی است که می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که شما عمداً با مشتریان ایده آل خود صحبت کرده و پاسخ های دلخواه آنها را ارائه دهید.

دوست دارم نظرات یا س questionsالات سازنده شما را در اینجا بشنوم [email protected]. من همیشه به دنبال پیشنهادات موضوع هستم! آیا من ذکر کردم که با یک دفتر ادبی برای کتاب آینده برنامه املاک امضا کردم؟ می توانید همه چیز را در مورد آن بخوانید اینجا.


ایفی ایبکوه وکیل اصلی و بنیانگذار این شرکت است قانون تنظیم کنید ، PLLC. او یک وکیل مشاور برنامه ریزی املاک برای انتقال ثروت بین نسلی با وصیت نامه ها و اعتمادهای موثر است. ایفی در حال نگارش اولین کتاب خود در زمینه برنامه ریزی املاک و مستغلات فرهنگی است که در سال 2022 موجود است (دعای خیر!). وی از دانشکده حقوق دانشگاه تگزاس فارغ التحصیل شد و بیش از 14 سال وکالت را انجام داده است. با دسترسی به Iffy می توانید از طریق ایمیل در [email protected]، بر وب سایت او، و در اینستاگرام thejustincaselawyer.

logo-footer