Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اگرچه صنعت مراقبت های بهداشتی بیشتر سال را در تلاش برای درک و مبارزه با ویروس کرونا ویروس جدید فراگیر در سراسر ایالات متحده گذراند ، اما در این زمینه حقوقی هنوز چندین شرکت ، بیمار و سازمان با یکدیگر روبرو شدند. در اینجا پنج دادخواست بزرگ در سال آورده شده است.

AbbVie در مقابل تاکدا

یک واحد AbbVie ، AbbVie Endocrine Inc. ، علیه او شکایت کرد بلومبرگ گزارش داد ، شرکت دارویی تاکدا ، ادعا کرده است که مقدار داروی سرطان لوپرون را که در توافق نامه عرضه بین دو شرکت تعیین شده تولید نمی کند. AbbVie Endocrine ادعا کرد که سازنده داروی ژاپنی یا واحد کافی Lupron تولید نکرده است و یا دارو را به طور نامناسب در اختیار سایر مشتریان قرار می دهد. اما تاكدا گفت كه كمبود لوپرون در نتیجه رفع مشكلات ساخت شركت در كارخانه خود در ژاپن است كه این دارو را تولید می كند.

به گفته بلومبرگ ، AbbVie در این دادخواست گفت که به دنبال “عملکرد خاص” توافقنامه عرضه و همچنین خسارت است.

سوزان استون در مقابل UnitedHealthcare

سوزان استون ، که یک طرح بهداشتی ارائه شده توسط کارفرما داشت و توسط OptumHealth Behavioral Solutions of California اجرا می شد ، علیه او شکایت کرد UnitedHealthcare ، شرکت مادر OptumHealth. در این دادخواست ادعا شده است كه پرداخت كننده قانون برابری فدرال و قانون برابری كالیفرنیا را نقض كرده است ، كه این امر مستلزم این است كه برنامه های بهداشتی پوشش مساوی بیماری های روحی و جسمی را فراهم می كنند.

استون دخترش را به یک برنامه درمان مسکونی خارج از کشور برای بی اشتهایی اعصاب فرستاد ، اما UnitedHealthcare و Optum پوشش خود را رد کردند و منجر به شکایت استون شد.

در یک نظر 9 نوامبر ، دادگاه تجدید نظر در مدار نهم ایالات متحده در کنار مراقبت های بهداشتی متحده قرار گرفت و گفت که “انکار پوشش فقط به دلیل محرومیت این طرح از پوشش برای درمان خارج از کشور بود ، که به همان اندازه برای روان و بیماری های جسمی. ” دادگاه استیناف به این نتیجه رسید که UnitedHealthcare اقدامات برابری را نقض نکرده است.

دادخواست علیه کلینیک مایو

یک شکایت ، در دادگاه منطقه Olmsted County ، ادعا می کند که کلینیک مایو به گزارش Star Tribune ، پس از دسترسی نامناسب کارمندان سابق به سوابق بیش از 1600 بیمار ، نتوانست از داده های سلامت بیماران محافظت کند.

در ماه اکتبر ، سیستم بهداشت فاش کرد که یک کارمند سابق به سوابق دسترسی پیدا کرده و اسامی ، تاریخ تولد ، اطلاعات جمعیتی ، یادداشت های بالینی و تصاویر دیجیتالی را مشاهده کرده است. Star Tribune گزارش داد ، این کارمند امنیت اجتماعی یا شماره حساب بانکی را مشاهده نکرده است.

شاکی اصلی ، اولگا ریابچوک ، یکی از بیمارانی بود که به پرونده وی دسترسی پیدا شد. وی در این شکایت ادعا کرد که این حادثه ناقض قانون سوابق بهداشتی مینه سوتا است که دسترسی غیرمجاز به سوابق بهداشتی بیماران را ممنوع می کند. وی همچنین ادعا می کند که اقدامات این کارمند به حریم خصوصی وی حمله کرده و باعث پریشانی عاطفی شده است.

Star Tribune گزارش داد ، این پرونده برای همه بیمارانی که سوابق آنها مشاهده شده است ، تعیین کلاس است.

پرونده قانونی بودن ACA

در 10 نوامبر ، دادگاه عالی – با دادرسی تازه تأیید شده ایمی کونی بارت – اولین استدلال ها را شنید در موردی که قانون اساسی بودن اختیارات فردی قانون مراقبت مقرون به صرفه را به چالش می کشد. رقبا در این پرونده ادعا کردند که پس از آنکه کنگره مجازات عدم خرید بیمه درمانی را به 0 دلار در سال 2017 کاهش داد ، دیگر نمی تواند مالیات در نظر گرفته شود ، که این امر باعث می شود که وظیفه فردی خلاف قانون اساسی باشد.

چالش برانگیزان همچنین استدلال کردند که نمی توان حکم فردی را از بقیه ACA جدا کرد ، این ممکن است بدین معنی باشد که در صورت لغو این حکم ، سایر مقررات قانون مغایر قانون اساسی تلقی می شود.

اما ، علی رغم اکثریت محافظه کار 6-3 ، دادگاه در ساقط کردن کل قانون مردد به نظر می رسید ، رئیس دادگستری جان رابرتز و دادگستری برت کاواناو مرکزیت فردی را برای ACA زیر سوال بردند.

Teladoc در مقابل AmWell

شرکت بهداشت Teladoc ، علیه او شکایت کرد شرکت آمریکایی ول ، با ادعای رقیب خود ، حق ثبت اختراع چندین نوع فناوری را نقض می کند. حق ثبت اختراعات مورد بحث شامل فناوری توسعه یافته توسط دکتر یولون وانگ و همکارانش هنگام کار در InTouch Technologies ، یک شرکت از راه دور بهداشت است که Teladoc در ژوئیه خریداری کرد.

در این دادخواست ، Teladoc ادعا می کند که AmWell در حال فروش و تبلیغ کالاهای پزشکی از راه دور و محصولاتی است که حق ثبت اختراعاتی را که پس از خرید InTouch به دست آورده است ، نقض نمی کند.

Teladoc به دنبال تخفیف مالی و اجباری است و خواستار محاکمه هیئت منصفه است.

اعتبار عکس: هنرمند ، گتی ایماژ

logo-footer