Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

چند هفته پیش ، نکاتی را در مورد اینکه شما یک وکیل موفق در جلسه باشید ، به اشتراک گذاشتم. در حالی که منحصراً به مشاوره داخلی محدود نمی شوم ، همانطور که قبلاً به اشتراک گذاشتم ، بیشتر به عنوان مشاور داخلی درخواست می کنم ، به همین دلیل این ارزش یک پست را دارد.

برخلاف داور بودن ، ناظم لزوماً نیازی به تخصص در زمینه موضوع ندارد ، که ممکن است کار را برای برخی آسان کند. اما من شخصاً فکر می کنم که تعدیل کننده در واقع کار بیشتری است. به جای اینکه بتوانید فقط بر آنچه می خواهید در پاسخ به س questionالی که زمان آن را داشته اید تمرکز کنید تمرکز کنید ، به عنوان تعدیل کننده ، باید در لحظه بیشتر همزمان و واکنش پذیر باشید. به عنوان ناظم ، باید بتوانید چند وظیفه را انجام دهید – به سخنرانان گوش دهید و به آنها پاسخ دهید (در صورت امکان) ، با استفاده از پاسخ ها برای انتقال به سایر اعضای گروه یا موضوعات دیگر ، توجه به سوالات مخاطبان ، جلوگیری از صحبت بیش از حد و تشویق مشارکت کنندگان در صورت لزوم بیشتر صحبت کنند ، صفحه را حرکت دهند و زمان را حفظ کنند. بهترین تعدیل کننده هایی که من دیده ام قادرند بدون زحمت با مشارکت کنندگان در جلسه گفتگو کرده و همزمان با مخاطب ارتباط برقرار کنند.

اگرچه این نکات ممکن است برای همه مفید نباشد ، اما ممکن است به شما در رسیدن به جایی که می خواهید کمک کند.

سوالات خود را عاقلانه انتخاب کنید

برای من ، س questionsالاتی که می پرسید همه چیز است. بسیار گسترده ، و یک مونولوگ ناخوشایند خواهید داشت که شنوندگان را خسته می کند. بسیار باریک است و علاقه یا مکالمه کافی را به دنبال ندارد. در مورد موضوع کنفرانس (اگر برای کنفرانس است) ، دلیل پشت میز و آنچه مخاطبان به احتمال زیاد به دنبال آن هستند ، فکر کنید. شخصاً ، من طرفدار استخراج نکات ملموس یا اقدامات کاربردی هستم که به مخاطبان کمک می کند احساس کنند که پنل ارزش وقت خود را دارد. همچنین به ترتیب س questionsالات خود فکر کنید. آیا جریان منطقی دارد؟ اگر طرف دعوا هستید ، قیاس من این است که مانند زمانی است که مستقیماً س askingال می کنید – س questionsالات شما باید به بیان داستان یا بیان نکته ای که می خواهید به آن اشاره کنید ، کمک کند. در نظر بگیرید که آیا ممکن است چیزی برای اضافه کردن داشته باشید – بنابراین ممکن است بتوانید نکاتی را که شرکت کنندگان در جلسه به آن اشاره خواهند کرد ، گسترش دهید. در حالی که کلمات تأییدی مانند “این یک نقطه عالی است” از هیچ چیز بهتر است ، اما پس از تکرار قدیمی می شوند.

پانلیست های خود را آماده کنید

اگر شما هم مانند من هستید ، در برابر افزودن یک جلسه دیگر به برنامه خود مقاومت می کنید. اما به عنوان تعدیل کننده ، پیشنهاد من این است که حداقل یک تماس ، اگر نه دو تماس آمادگی ، با مشارکت کنندگان خود داشته باشید. هشدار – سعی کنید برنامه های خود را زودتر از موعد مشخص کنید ، به ویژه اگر وکیل مدافع شما وکلای مشغول دیگری هستند. اول ، این فرصتی است برای معرفی و درک اینکه چرا هر یک از اعضای پنل شما به این موضوع بله گفتند. دوم ، این فرصتی است برای شما که بدانید هر یک از اعضای گروه می خواهند چه بگویند تا بتوانید س questionsالاتی ایجاد کنید که این نکات را استخراج کند. پس از اولین تماس ، من دوست دارم پیش نویس سوالات برای ارسال ایجاد کنم ، از داوطلبان دعوت کنم تا سوالات را بازبینی کنند یا ترجیح خود را انتخاب کنند. گاهی اوقات ، پس از این مورد نیازی به تماس نیست ، اما من می دانم که یک بررسی کوتاه با اعضای پنل ، حتی درست قبل از پنل واقعی ، ممکن است مفید باشد.

با تکنیک تمرین کنید

چه به صورت حضوری باشید و چه مجازی ، مدتی را برای تمرین با فناوری برنامه ریزی کنید. مهم نیست محتوای شما چقدر عالی است ، همه ما تجربه کرده ایم که چگونه مشکلات فنی می تواند کل ارائه را از خط خارج کند. با پلتفرم تمرین کنید. بسیاری از ما در زوم مسلط هستیم ، اما برخی از کنفرانس ها از برنامه های کاربردی بسیار خاصی استفاده می کنند. آیا می توانید از یک پس زمینه مجازی استفاده کنید یا باید مطمئن شوید که اتاق پشت شما قابل ارائه است؟ با نحوه ارتباط مخاطب با پانل آشنا شوید – خواه از طریق عملکرد پرسش و پاسخ یا عملکرد چت یا بی صدا کردن در پایان.

مانند هر چیزی ، در مورد تمرین است. خوشحال از تعدیل!


میلینگ “می” لی اورتیز در تویوتا موتور آمریکای شمالی مستقر است. علاقه های او شامل راهنمایی ، حمایت از تعلق و وبلاگ شخصی است: TheMeybe.com. در خانه ، می توانید او را در تلاش برای تبدیل شدن به یک مادر “سرگرم کننده” برای کودک نوپا و پیش دبستانی ببینید و بهترین شخص خود را در Peloton دنبال کند. می توانید او را در LinkedIn دنبال کنید (https://www.linkedin.com/in/meybe/) و شما می دانستید که این در راه است: نظرات او فقط به او مربوط می شود.

logo-footer