Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

وجود نخواهد داشت باشگاه ژله ماه شکست در Mayer Brown امسال! شرکت Biglaw که با کسب 1.484.000.000 دلار درآمد ناخالص در آخرین رتبه بندی Am Law 100 در جایگاه هفدهم قرار گرفت ، همکاران خود را با پاداش ویژه ویژه نرخ بازار خوشحال می کند – بدون نیاز به ساعت.

جوایز به اصطلاح COVID بسیار خشمگین شد در بین شرکت های Biglaw از پاییز شروع می شود ، به عنوان تشکر از شما همکاران“کار سخت در طی همه گیری. جوایز ویژه بازار بسته به سال کلاس از 7،500 تا 40،000 $ است.

پاداش های ویژه در Mayer Brown علاوه بر پاداش های معمول در پایان سال است. این پاداش ها ، که ممکن است براساس دفتر متفاوت باشد ، در همان سطح سال گذشته باقی می مانند. می توانید اطلاعیه کامل شرکت را مطالعه کنید در صفحه بعدی

برای مایر براون یک سال پر از دست انداز بوده است. در ماه مه ، این شرکت یک سری کاهش حقوق فارغ التحصیل را اعلام کرد. حتی اگر در آن زمان پیش بینی می شد که این کاهش ها تا پایان سال ادامه داشته باشد ، در ماه سپتامبر آنها تغییر مسیر دادند و حقوق را ترمیم کرد به سطح قبل از همه گیری آنها.

و راهنمایان گزارش می دهند که این شرکت پرداخت حقوق معکوس را برای بازپرداخت حقوق کاهش یافته انجام داده است:

این شرکت قبلاً در ماه اکتبر کل پرداخت های مربوط به این کاهش را به کلیه همکاران پرداخت کرده است. پس از آنکه در ابتدا اظهار داشت که چنین پرداختهایی فقط به “افراد با عملکرد بالا” پرداخت می شود ، شرکت در واقع آنها را به همه پرداخت کرد. بنابراین ، با پرداخت پاداش های عادی سالیانه و پاداش های ویژه متناسب با بازار (بدون نیاز به ساعت) ، همکاران اکنون در موقعیتی قرار دارند که به اندازه افراد متوسط ​​در هر شرکت برتر سود می کنند.

همه اینها به این معنی است که در این شرکت همکاران بسیار خوشبختی وجود دارد. در اینجا نمونه ای از نظرات آورده شده است:

این یک معامله بزرگ است زیرا نشان می دهد که این شرکت صادقانه عمل کرده و به قول خود عمل کرده است. کاهش دستمزد همه گیر در واقع یک اقدام پیشگیرانه بود که توسط محافظه کاری علامت تجاری شرکت در یک زمان نامشخص انجام شد. من به آن تردید داشتم و قصد داشتم اگر جایزه ها را از دست ندهم ، باید از کشتی بپرم. اما وقتی برای رهبری محکم مشخص شد که اوضاع خوب است ، به رغم همه گیر شدن ، آنها اطمینان می دهند که متناسب با بازار جبران خواهیم شد. این یک شرکت سازگار با بازار است و خواهد ماند. روحیه بالاست. این شرکت در واقع یک سال عالی را سپری می کند و فقط به آرامی در بهار قدم می گذارد.
نکته مهم ، حتی در زمان ریاضت پیشگیری ، این شرکت همچنین هیچگونه اخراج از جمله کارکنان را انجام نداد.

شرکت دید که سیدلی در ساعت مورد نیاز برای پاداش های ویژه سوزانده شد و قدم برد. همکاران خوشحال هستند. سال دیوانه واری شلوغ. بسیاری از همکاران من می دانم که پاداش پایان سال بیش از بازار دریافت خواهند کرد. من کسی را نمی شناسم که با پاداش کامل یا بیشتر به ساعت خود برسد.

به کسانی که در این شرکت هستند تبریک می گویم!

مثل همیشه ، وقتی صحبت از اخبار پاداش در شرکت های دیگر می شود ، به شما وابسته هستیم. لطفاً به محض اینکه یادداشت جایزه شرکت شما منتشر شد ، لطفاً آن را برای ما ایمیل کنید (نوار عنوان: “[Firm Name] پاداش ») یا برای ما پیامک کنید (646-820-8477) لطفاً در صورت موجود بودن یادداشت را وارد کنید. اگر نمی خواهید فایل اصلی PDF یا Word را بفرستید ، می توانید از یادداشت عکس بگیرید و آن را از طریق متن یا ایمیل ارسال کنید.

و اگر می خواهید در هشدارهای پاداش ATL ثبت نام کنید ، پایین بیایید و آدرس ایمیل خود را در کادر زیر این پست وارد کنید. اگر قبلاً برای هشدارهای جایزه ثبت نام کرده اید ، نیازی به انجام کاری نیست. در عرض چند دقیقه از هر اعلان جایزه ای که منتشر می کنیم ، یک اعلان ایمیل دریافت خواهید کرد.


عکس سرکاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون و مجری برنامه است پادکست Jabot. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer