Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

دفتر دادستان کل (عکس از دیوید لات).

یادداشت اد: این مقاله برای اولین بار در آزمایشگاه جوریس، یک مجمع که “تجزیه و تحلیل داده ها مطابق با قانون است.”

دادستان کل (SG) وکیل دادگستری در زرادخانه دولت ایالات متحده است. این وکیل به طور مرتب مهمترین پرونده ها را در دادگاه عالی مطرح می کند و همراه با سایر وکلای دفتر دادستان کل (OSG) ، هر دوره پرونده های بیشتری را در دادگاه عالی نسبت به سایر نهادها استدلال می کند. همچنین یک رابطه اعتماد مستند بین SG و دادگستری وجود دارد که از مرزهای معمول روابط قضات با وکلا فراتر می رود.

یکی از وظایف SG تشکیل پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور است ، و SG به طور کلی دارای موفقیت بالایی در گواهی است (یافتن اطمینان در Cert: تجزیه و تحلیل تجربی از عوامل دخیل در تصمیمات دیوان عالی Certiorari از سال 2001-2015) برخی شواهد هم از نظر حکایت و هم از مقاله قبلاً ذکر شده نشان می دهد که SG های سابق نسبت به گواهی دیوان عالی کشور بسیار بالاتر از حد متوسط ​​عمل می کنند. ما باید انتظار داشته باشیم که این کار را انجام دهند ، زیرا آنها به دلیل وکالت به عنوان وکیل برای OSG انتخاب شده اند و به روندهای دادرسی دیوان عالی کشور از راه هایی دسترسی دارند که برای کسانی که چنین تجربه پخش تکراری ندارند ، به پویایی داخلی دسترسی دارند.

در حال حاضر ، بسیاری از SG های سابق پس از اتمام دوره کار خود در OSG به تمرین خصوصی بازمی گردند و از ابزارهایی که در OSG توسعه داده اند برای کمک به موفقیت خود استفاده می کنند. به همراه تعداد معدودی از وکلا که در گواهینامه و بحث در برابر قضات بسیار موفق هستند ، این SG های سابق چیزی را تشکیل می دهند که در محاوره ای به عنوان دادگاه عالی دادستان های با تجربه دادگاه عالی شناخته می شود (موضوعات وکالت قبل و درون دیوان عالی کشور: تبدیل دادگاه با تبدیل وکالت؛ اتاق اکو)

این اولین ارسال از مجموعه پست هایی است که موفقیت مجزا را تقلید می کند و نگاهی به تأثیر وکالت دادگاه عالی می گذارد. این پست به ویژه موفقیت نسبی SG های سابق را که در حال حاضر در تمرین خصوصی هستند ، بررسی می کند. برای شروع ، ارزش انتخاب شدید قضات در انتخاب مواردی را که باید قبل از آنها استدلال کنند ، برجسته می کند. داده ها از مرکز قضایی فدرال برای شرایط 1990 تا 2017 نشان می دهد که دادگاه به چه میزان دادخواست دادرسی را بعید می داند.

از بالاترین میزان پذیرش 2.2٪ از دادخواست ها در سال 1990 ، دادگاه در مورد صدور حدود 1٪ از دادخواست ها در چند دهه گذشته موافقت کرده است. داده های FJC تقاضاهای دادخواست برای این دوره را با توجه به اینکه آیا آنها در forma pauperis ثبت شده اند یا نه ، تجزیه نمی کند ، به این معنی که افرادی که توانایی پرداخت هزینه های پرونده را ندارند ، و در دادخواست های pauperis با نرخ بسیار پایین تر از دادخواستهای پرداخت شده

داده ها مربوط به دادخواست های ارائه شده بین ژانویه 2017 و دسامبر 2020 است که شامل یکی از نام های SG سابق در جلد است. SG های سابق در عمل قبل از دولت ترامپ ، از جمله کسانی که به عنوان بازیگر شناخته می شدند اما هرگز از طریق مراحل تأیید منصوب نشده اند ، در زیر نشان داده شده است:

بجز باربارا آندروود در حال حاضر در تمرین خصوصی هستند.

با مراجعه به وکلای دادگستری خصوصی ، اختلاف زیادی در تشکیل دادخواست های گواهی وجود دارد.

64 دادخواست پاول كلمنت در این مدت بیش از دو برابر سایر SG های گذشته به غیر از نیل كتیال است.

از بین این وكلا ، پل كلمنت سه دادخواست دارد كه از این دوره هنوز در جریان است و نیل كتیال و دون وریلی هر دو پرونده دارند. دیوان عالی کشور همچنین گاهی اوقات به طور خلاصه دادخواست را رد می کند ، رای دادگاه بدوی را خالی می کند و رای را به دادگاه بدوی (GVR) اعاده می کند. این روند به طور کلی براساس تصمیماتی است که دیوان در پرونده های مربوطه اتخاذ می کند. کلمنت در این دوره پنج GVR ، کاتیال دو و Verrilli ، Seth Waxman و تد اولسون هر کدام یک.

اکنون برای نرخ های اعطا. این نمودار والتر دلینجر و یان گرشنگورن را شامل نمی شود كه دادخواست آنها به ترتیب به دو و یك دادخواست ارائه نشده است. این صرفاً بر اساس کمکهای مالی تقسیم بر مجموع کمکهای مالی و انکارها است.

پاول كلمنت و نیل كتیال با 21.2٪ و 20.6٪ نرخ درخواست برای دادخواست های خود ، از حد مجاز آستانه 20٪ برای استیضاح دادخواست نسبت به انكار فراتر رفته اند (دادخواست هایی كه قبل از تصمیم دادگاه از تصمیم منتفی شده بودند). عملکرد تجمعی این SG های سابق در گواهی نشان دهنده این است که قضات هنگام طرح دادخواست برای گواهینامه به آن توجه می کنند.

بیشتر بخوانید در The Juris Lab

logo-footer