Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


به نظر می رسد دادگاه عالی در حال تشدید تحقیقات خود در مورد افشای این پرونده است پیش نویس نظر که در سازمان بهداشت زنان دابز علیه جکسون. به گزارش CNN، دادگاه از منشی ها می خواهد که سوابق تلفن همراه را ارائه دهند و سوگندنامه ها را امضا کنند. برخی از ما از تصمیم رئیس قاضی جان رابرتز مبنی بر عدم درخواست کمک از FBI، که پیشروترین آژانس مجری قانون در جهان در تحقیقات کامپیوتری و پزشکی قانونی است، شگفت زده شده ایم. با این حال، سوگندنامه ها ممکن است نگران کننده ترین تغییر را برای افشاکننده داشته باشند. پس از امضای، افشاکننده مسئولیت کیفری احتمالی خود را مجدداً تأیید می کند.

سوابق تلفن همراه نگرانی های آشکاری را در مورد حفظ حریم خصوصی ایجاد می کند. ارتباطات با پولیتیکو یا واسطه ها را می توان به عنوان مبادلات اتفاقی یا شخصی پنهان یا پنهان کرد. ایمیلی با عنوان “پیش نویس محرمانه Dobbs افشا شده” به احتمال زیاد وجود ندارد. این بدان معناست که هر بررسی معنی‌داری نیاز به بررسی گسترده‌تری دارد و چالش‌هایی در نحوه فیلتر کردن پیام‌ها و ایمیل‌ها ایجاد می‌کند.

سوگندنامه ممکن است نگرانی بیشتری برای افشاکننده باشد. به هر حال، افشاکننده ممکن است عاقلانه از استفاده از تلفن همراه یا ایجاد آهنگ های دیجیتال اجتناب کرده باشد. سوگندنامه یک بیانیه سوگند خورده به بازرسان فدرال است. اگر نادرست باشد، نشان می دهد که یک جرم فدرال مرتکب شده است. بر اساس 18 USC 1001، این یک جرم فدرال است که آگاهانه و عمدا اظهارات نادرست، ساختگی یا متقلبانه در هر موضوعی که در صلاحیت قوه مجریه، مقننه، یا قضایی ایالات متحده باشد، باشد. در حالی که ادعاهای مجرمانه احتمالی وجود داشت که می‌توانست بر اساس این افشاگری مطرح شود، این امر چنین جنایتکاری را واضح و غیرقابل انکار می‌کند.

این بدان معناست که هرگونه شک و تردیدی برای افشاکننده رفع خواهد شد. اگر او در آینده علنی شود یا افشا شود، نه صرفاً خلع سلاح، بلکه با پیگرد کیفری همراه خواهد بود. افشاکننده ممکن است انتظار داشته باشد که آنها به خاطر این تلاش در رسانه ها مورد انتقاد قرار گیرند، هرچند که اگر یک افشاگر لیبرال باشد تا یک افشاگر محافظه کار، این احتمال بیشتر است. این می تواند چنین طرح هایی را خنثی کند. صادقانه بگویم، من تعجب می کنم که در هفته اول چنین سوگندنامه هایی لازم نبود.

علیرغم ادعاهایی مبنی بر اینکه افشاکننده به وضوح از یک طرف یا طرف دیگر می آید، نظریه هایی به همان اندازه قابل قبول برای افشاکننده در سمت راست یا چپ وجود دارد. آنچه واضح است این است که این یک اقدام شرم آور غیراخلاقی بود که سنت های طولانی دادگاه را در هم شکست. سوگندنامه ها تلاش این فرد را برای سرمایه گذاری در این عمل نادرست، دشوارتر می کند.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer