Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


جلسات استماع در 6 ژانویه لحظات جذاب بسیاری را پشت سر گذاشتند که در آن مقامات سابق ترامپ تلاش های خود را برای متقاعد کردن رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ مبنی بر اینکه ادعاهای قانونی و واقعی در مورد یک انتخابات دزدیده شده بی اساس و غیرقابل حمایت هستند، تشریح کردند. از مایکل پنس، معاون رئیس جمهور تا بیل بار، دادستان کل تا مجموعه ای از وکلای دادگستری و کاخ سفید، نمایه های شجاعت زیادی از شهادت ظاهر شد. همچنین قطع ارتباط های آشکاری مانند رئیس وجود داشته است بنی تامپسون (D-Miss.) تنبیه کسانی که از پذیرش نتایج انتخابات 2020 خودداری کردند و به دنبال به چالش کشیدن گواهینامه در کنگره بودند. تامپسون انتخاب جورج دبلیو بوش را به چالش کشید. (همکار او عضو کمیته من. جیمی راسکین (د-مد) در پی به چالش کشیدن گواهینامه ترامپ در سال 2016)با این حال، یکی از آشکارترین قطع ارتباط ها دیروز زمانی رخ داد که نماینده آدام کینزگر (R-IL) دادستان کل سابق اریک هولدر را به عنوان نمونه ای از ایده آل یک دادستان کل غیرسیاسی و مستقل ذکر کرد. هولدر یکی از سیاسی ترین دادستان های کل تاریخ بود و کینزینگر قبلاً او را به دلیل سوء استفاده از مقامش به عنوان یک حزبی محکوم کرده بود. او به دلیل ممانعت از تحقیقات Fast and Furious مورد تحقیر قرار گرفت.

کینزینگر هولدر را به عنوان نمونه ای از صداقت و استقلال معرفی کرد و کلیپی از جلسه تایید او در سال 2009 نشان داد و به کنگره گفت:

من یک دادستان کل مستقل خواهم بود. من وکیل مردم خواهم شد. با این حال، اگر موضوعی وجود داشت که فکر می‌کردم آنقدر مهم است که توانایی من برای خدمت به عنوان دادستان کل کشور را به همان شکلی که به عنوان وکیل مردم توصیف کرده‌ام به خطر می‌اندازد، از استعفا دریغ نمی‌کنم.»

بسیاری از ما با این کلیپ آشنا هستیم زیرا اغلب برای برجسته کردن ریاکاری در نحوه اجرای دفترش توسط هولدر پخش می شد. هولدر بعداً خود را به عنوان رئیس جمهور باراک اوباما توصیف کرد.بال مردو بعداً توسط کنگره مورد تحقیر قرار گرفت.

هولدر از ویلیام بار، دادستان کل خواسته است که گزارش را منتشر کند، علیرغم اینکه خود هولدر از افشای اطلاعات مهم در رسوایی “سریع و خشمگین” خودداری کرده است. هولدر قبلاً اعلام کرده بود که مولر مطمئناً مانع تراشی جنایتکارانه ترامپ خواهد شد.

من منتقد طولانی مدت هولدر بوده‌ام که دوران تصدی او در وزارت دادگستری تحت تأثیر نفوذ سیاسی از نقش او در رسوایی‌های عفو کلینتون تا سرپیچی از کنگره (که منجر به تحقیر او شد) خدشه‌دار شد. خواه این درخواست او برای “لگد زدن” منتقدان باشد یا اقدامات سیاسی او، کارنامه هولدر در بهترین حالت کنترل شده است.

Fast and Furious پس از آن که ATF فروش غیرقانونی اسلحه به کارتل های مواد مخدر مکزیکی را با هدف احمقانه ردیابی سلاح ترتیب داد، موضوعی قانونی برای نظارت کنگره بود. در عوض، به سادگی به مجرمان تسلیحات ارزان قیمت و پرقدرت می داد – تعداد بیش از 2000 سلاح از جمله سلاحی که برای کشتن مامور گشت مرزی برایان تری استفاده می شد. نباید در مورد تعهد به اشتراک گذاری اطلاعات با کنگره بحثی وجود داشت، اما هولدر سرپیچی کرد و اوباما را تشویق کرد تا ادعاهای گسترده امتیازات اجرایی را مطرح کند. این سوء استفاده از امتیاز بود، دقیقاً همان چیزی که دموکرات ها ترامپ سابق و دیگران را در این جلسات متهم می کنند.

علاوه بر این، رهبری دموکرات کنونی پس از سرپیچی از هولدر از اختیارات نظارتی کنگره حمایت کرد.

با استناد به “نگرانی های تفکیک قوا” هولدر اصرار کرد من بسیار نگران هستم که تولید اجباری اسناد داخلی قوه مجریه برای کنگره که در جریان فرآیند مشورتی مربوط به پاسخ آن به نظارت کنگره و تحقیقات رسانه‌ای مرتبط ایجاد شده است، پیامدهای مخرب و قابل توجهی داشته باشد.» تصور کنید که بیل بار در مورد گزارش فعلی به همین زبان به کنگره نقل قول کند.

قابل ذکر است که کینزینگر هولدر را به دلیل ممانعتش صدا زد. او در سال 2011 یک طرح “عدم اعتماد” را امضا کرد. حرکت شامل شارژ می شود که هولدر در مبارزه با افشای شواهد موجود در رسوایی، «سازگار، مانع، و گستاخ بوده است».Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer