Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

DOCKET اورژانس

چهار کارمند مدرسه دولتی نیویورک با گفتن قضات مبنی بر اینکه “آموزش هزاران کودک در بزرگترین سیستم مدارس دولتی در کشور” در خطر است ، پنجشنبه به دادگاه عالی آمدند و از قضات خواستند تا سریعاً اقدام کنند. دستور واکسن کووید -19 این شهر در حال تعلیق است در حالی که آنها چالش خود را در مورد این حکم مطرح می کنند. این درخواست در همان بعدازظهر مطرح شد که قاضی ساموئل آلیتو در انتقاد از نحوه رسیدگی دادگاه به اصطلاح “محوطه سایه”-مجموعه دستورات و احکام خلاصه ای که در مورد اساساً توضیح داده نشد و مورد بحث قرار نگرفت-در یک تبلیغ گسترده ، عقب نشینی کرد. سخنرانی در دانشکده حقوق دانشگاه نوتردام

دستور واکسن ، که با فرمان اجرایی در 23 آگوست صادر شد ، از کارکنان مدارس دولتی نیویورک می خواهد ثابت کنند که حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. این شهر قصد دارد دستورالعمل خود را از ساعت 5 بعد از ظهر روز جمعه 1 اکتبر اجرا کند. اعتراض کنندگان شکایت دارند که این دستور به منظور ایجاد تبعیض علیه کارکنان مدارس دولتی است زیرا به کارمندان دیگر شهر ، از جمله برخی از کودکان که با کودکان کار می کنند اجازه می دهد در آنجا بمانند. تا زمانی که تحت آزمایش هفتگی قرار گیرند مشاغل خود را بدون واکسیناسیون انجام می دهند. با این حال ، کارکنان مدارس دولتی که واکسینه نشده اند ، در مرخصی بدون حقوق قرار می گیرند. مخالفان استدلال می کنند که آنها حق دارند حرفه خود را انجام دهند و “هیچگونه مبنای منطقی و بدون تبعیض برای رفتار” با آنها “متفاوت از سایر کارگران شهرداری” وجود ندارد.

یک دادگاه منطقه ای فدرال درخواست مخالفان را برای جلوگیری موقت از اجرای دستور رد کرد و دادگاه تجدید نظر ایالات متحده برای مدار دوم از موقت متوقف کردن درخواست تجدیدنظر خواهان خودداری کرد. این امر باعث شد تا مخالفان به دادگاه عالی مراجعه کنند ، جایی که آنها از قضات خواستند که به طور اضطراری وارد عمل شوند و دستور صادر کنند “پس از نزدیک به دو سال قرنطینه ، تا از بزرگترین سیستم مدارس دولتی در کشور جلوگیری شود. آموزش صدها هزار دانش آموز که به شدت به معلمان حضوری نیاز دارند. ” آنها از دادگاه درخواست کردند که سریع عمل کند و به قضات گفتند که اگر فوراً دستور را صادر نکند ، پس از لازم الاجرا شدن این حکم ، “فرصتی برای تسکین معنادار از دست خواهد داد.”

سیستم مدارس شهر بیش از 150 هزار معلم و کارمند دارد. حدود 97 درصد از مدیران ، 95 درصد از معلمان و 87 درصد از کارکنان غیر آموزشی حداقل یک ضربه دریافت کرده اند ، نیویورک تایمز این هفته گزارش شدبه

درخواست کارکنان ابتدا به قاضی سونیا سوتومایور می رسد ، که به درخواست های اضطراری نیویورک رسیدگی می کند. Sotomayor می تواند به درخواست خود عمل کند یا آن را به دادگاه کامل ارجاع دهد.

این اولین بار نیست که اعتراض به دستور واکسن در محوطه سایه آن به دادگاه می آید. ماه گذشته ، دادگستری ایمی کانی بارت رد شد درخواست اضطراری از دانشجویان دانشگاه ایندیانا که به دنبال مسدود کردن نیاز واکسن دانشگاه هستند.

این مقاله بود در ابتدا در Howe on the Court چاپ شدبه

logo-footer