Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

که در ستون هفته گذشته، من به مقاله اخیر ژورنال ABA و تعمیم بسیار آسیب زننده آن درباره زنان وکیل و مادران وکیل پرداختم. من در نامه پاسخ دهنده خود ایمیل و پیامهای زیادی دریافت کردم – از همه کسانی که در حمایت از رد مقاله من در مقاله ژورنال ABA تلاش کردند ، متشکرم. چند هفته دیگر یک مقاله پیگیری می نویسم.

در پایان مقاله ، من نیاز به قرار دادن بیشتر زنان در اتاق هیئت مدیره را توضیح دادم ، و این باعث از بین رفتن نامه های الکترونیکی وکلا شد که می پرسند چگونه آنها می توانند برای یک هیئت مدیره آماده شوند. در واقع این سوالی است که من اغلب به صورت هفتگی از من می پرسند. در نتیجه ، من می خواستم قسمت این هفته را به ایده ها و استراتژی هایی که وکلا می توانند برای پیشرفت در اتاق هیئت مدیره استفاده کنند اختصاص دهم.

علاوه بر قسمت واضح به روزرسانی رزومه ، ایجاد یک بیو هیئت مدیره و بهینه سازی LinkedIn برای نشان دادن سطح بالای رهبری و کسب و کار شما ، شما باید بیانیه بلند و آسانسور خود را تهیه کنید. به روشهایی فکر کنید که رهبری شما در حرفه قانونی شما نیز درگیر مشارکت جامعه شما شده است تا ارزش پیشنهادی شما را بیشتر افزایش دهد. روندهای نوظهور در تجارت را در نظر بگیرید و اینکه چگونه اشتیاق ، ارزش منحصر به فرد و تخصص شما می تواند یک دارایی برای هیئت مدیره یک شرکت باشد.

بیرون کشیدن بهترین دارایی های خود برای قرارگیری در صندلی هیئت مدیره ممکن است طاقت فرسا باشد. همچنین ممکن است در مورد چگونگی دور زدن حرفه خود تضاد داشته باشید. از مشاوره یک مربی اجرایی که می تواند به شما در ارائه راهنمایی کمک کند و به شما کمک می کند تا از موانع یا موانع عبور کنید ، نترسید.

اگر مشاور داخلی هستید ، قطعاً می خواهید بر استفاده از تجربه حاکمیت شرکتی خود تمرکز کنید. از آنجا که شما در تقاطع تجارت و قانون فعالیت می کنید ، فرصتی فراهم شده است که حتی به یک صندلی اتاق هیئت مدیره نزدیکتر شوید و تعاملات هیئت مدیره را از نزدیک مشاهده کنید – از گزارش به جلسات ، شما در درک مسائل پیچیده تجارت هیئت مدیره تجربه عملی خواهید داشت روبرو است علاوه بر این ، زمینه های انطباق ، خطر ، استراتژی ، مدیریت ، حل تعارض ، مدیریت بحران و گزارشگری مالی نیز ارزش افزایشی برای مجموعه ابزار شما فراهم می کند.

حضور در صندلی هیئت مدیره فرصت های زیادی را برای هدایت آینده شرکت از جنبه حقوقی و تجاری از جمله زمینه های اصلی شرکت ها فراهم می کند: حاکمیت زیست محیطی و اجتماعی (ESG) ، غرامت ، انطباق ، سیاست های عمومی ، گسترش مشاغل و رشد بیش از حد نکته اصلی استفاده از مناطقی است که در آن ها سرآمد هستید و می توانید به هیئت مدیره در حل مسائل پیچیده کمک کنید – این می تواند شامل مالکیت معنوی ، معاملات M&A ، امنیت سایبری و حتی حریم خصوصی داده ها باشد.

علاوه بر به روزرسانی اسناد شغلی خود ، اطمینان حاصل کنید که LinkedIn شما برای فرصت های هیئت مدیره زمینی بهینه شده است. شروع به برقراری ارتباط با سایر وکلا و غیر حقوقدانانی که در حال حاضر در هیئت مدیره می شوند ، می شود. آنها اغلب به سایر سازمانها و ارتباطات در آن سازمانهایی كه ممكن است بدنبال عضو جدید هیئت مدیره باشند دسترسی خواهند داشت. لیستی از سازمان ها ، مدیران مربوطه و اعضای هیئت مدیره را که دوست دارید در شبکه خود داشته باشید ایجاد کنید – ترکیبی ایجاد کنید که شامل سازمان های غیر انتفاعی و سازمان های انتفاعی باشد. از برقراری ارتباط با استخدامکنندگانی که منحصراً در کارگذاری هیئت مدیره کار می کنند ، غافل نشوید

مشارکت در هیئت ها می تواند از نشستن در هیئت مدیره صاحب خانه و سایر کمیته های اجرایی در انجمن های حرفه ای و همچنین سازمان های مورد علاقه شروع شود. به مأموریت هایی فکر کنید که برای شما مهم هستند و دوست دارید در چه مکانی بذر رهبری هیئت مدیره خود را بکارید. خدمت در یک هیئت مدیره یا کمیته هیئت مدیره بصورت داوطلبانه به شما بصیرت خوبی در مورد مجموعه مهارتهای رهبری و همچنین روابط و فرصتهای شبکه شما می بخشد. چالش های شرکت را ارزیابی کنید ، چگونگی همزمانی آن با روندهای مرتبط و ظهور را تعیین کنید و ارزیابی کنید که چه زمینه های تخصصی را می توانید برای حل این مشکلات استفاده کنید.

یکی دیگر از ملاحظات ، درگیر شدن در سازمانهایی است که به دنبال پیشرفت و ارتباط مدیران شرکتها و رهبران هیئت مدیره هستند. به عنوان مثال می توان به انجمن ملی مدیران شرکت (NACD)، منبع تابلو، کاتالیزور، رئیس، و مدیران شرکت های زن. به وب سایت های آنها مراجعه کنید. وبلاگ های آنها را بخوانید و ببینید چه کسی فعالانه در آنها منتشر می کند. با آن افراد در LinkedIn ارتباط برقرار کنید. حضور در اجلاس ها و کنفرانس های مربوطه را در نظر بگیرید. از مشاوره گرفتن از کسانی که قبلاً در این سازمان ها عضو شده اند نترسید – در اغلب اوقات ، آنها شبکه های گسترده تری برای دسترسی شما دارند.

اینها فقط چند نکته برای شروع کار است. اگر در مورد پیشرفت در اتاق هیئت مدیره یا پیوستن به یک هیئت مدیره شرکت در س -الات بعدی در LinkedIn با من تماس بگیرید.


وندی وینر وکیل ، متخصص شغلی و بنیانگذار شرکت است استاد تحریریه، یک شرکت خدمات نویسندگی رزومه اجرایی برنده جایزه. وندی مارک های شغلی و شخصی قدرتمندی را برای وکلا ، مدیران و رهبران C-suite / هیئت مدیره برای جستجوی شغل و ردیابی دیجیتال ایجاد می کند. او همچنین برای نشریات عمده در مورد مشاغل جایگزین وکلا ، مارک تجاری شخصی ، داستان سرایی LinkedIn ، استراتژی شغلی و روند جستجوی شغل می نویسد. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected]، با او در ارتباط باشید LinkedIn، و او را در توییتر دنبال کنید thewritingguru.

logo-footer