Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(از طریق گتی ایماژ)

اخیراً برخی را به اشتراک گذاشتم نکات جستجوی شغل برای وکلائی که به دنبال اولین شغل حقوقی خود هستند یا کسانی که می خواهند دوباره وارد نیروی کار قانونی شوند. ابزاری که ذکر کردم و می تواند در هنگام ورود به بازار مفید باشد مصاحبه اطلاعاتی است.

اگر می خواهید مصاحبه اطلاعاتی داشته باشید و می خواهید به وقت مصاحبه شونده خود احترام بگذارید ، 12 نکته در اینجا آمده است. (توجه: من از شخصی که می خواهید با او صحبت کنید به عنوان “مصاحبه شونده” به جای “مصاحبه کننده” نام می برم زیرا در یک مصاحبه اطلاعاتی ، شما شخصی هستید که برای بدست آوردن اطلاعات از مصاحبه شونده س questionsال می کنید. به یاد داشته باشید که این نه مصاحبه شغلی ، که در آن سوالات در حال دریافت است.)

1. یک ایمیل اولیه یا پیام LinkedIn ارسال کنید که:

آ. روشن می کند که شما در حال درخواست مصاحبه اطلاعاتی و در مورد چه موضوعی هستید ،
ب در صورت لزوم پیش زمینه کافی از خود را ارائه می دهد ، اما تا حد ممکن مختصر ،
ج نحوه اتصال یا نحوه برخورد با نمایه مصاحبه شونده را نشان می دهد ،
د تعهد زمانی را که به دنبال آن هستید بیان کنید (بیش از 20-30 دقیقه بیشتر!) ،
ه هنگامی که در دسترس هستید چندین اسلات زمانی ارائه می دهد اما مصاحبه شونده را به ارائه زمان های جایگزین دعوت می کند ، و
f از شما می خواهد رزومه خود را ارسال کنید و لیستی از سوالاتی که می خواهید بپرسید. این موارد را تنها در صورت رضایت فرد برای صحبت با شما پیگیری کنید ، اما حداقل یک روز قبل از تماس.

2. مطمئن شوید که پیام های شما فاقد هرگونه اشتباه تایپی بوده و شامل یک بلوک امضا و پیوند به نمایه LinkedIn شما می باشد. با این وجود ، اطلاعات کافی یا بسته نرم افزاری کامل شغل را به شخص تحویل ندهید ، به طوری که به نظر می رسد “انجام تکالیف” فقط برای حرکت در درخواست شما است.

3-اگر از مصاحبه شونده احتمالی چیزی نمی شنوید ، پیگیری مشکل است ، اما 7-10 روز صبر کنید. هیچ کس 12 ساعت بعد پیگیری را دوست ندارد که شما یک لطف می کنید.

4- شما ممکن است پیشنهاد صحبت از طریق تلفن یا بزرگنمایی را بدهید ، اما آن را به انتخاب مصاحبه شونده قرار دهید. جلسه بزرگنمایی را بر روی کسی فشار ندهید. پیشنهاد ارسال دعوتنامه تقویم. اگر جلسه بزرگنمایی ارائه می دهید ، آماده ارسال پیوند جلسه باشید.

5. آماده باشید تا در مکالمه حرف اول را بزنید. خوب است که تجربه اولیه خود را به مصاحبه شونده یادآوری کنید ، اما وقت خود را برای تکرار کل رزومه خود تلف نکنید.

6. مصاحبه اطلاعاتی را در بازه زمانی مورد نظر خود نگه دارید.

7. نکات مصاحبه شونده را در مورد چگونگی رسمی یا غیررسمی بودن مکالمه خود دنبال کنید ، اما در برخورد با این موضوع مانند یک مصاحبه واقعی اشتباه کنید. این یک تمرین عالی برای یک مصاحبه واقعی است!

8- اگر می توانید یادداشت برداری کنید ، اما مهمتر از همه ، حتماً پاسخ س questionsالات خود را بشنوید. هنگامی که برخی از آنها قبلاً در مکالمه به آنها پاسخ داده شده اند ، هیچ چیز آزار دهنده ای نیست جز جستجوی لیستی از سوالات از پیش تعیین شده.

9. در پایان مصاحبه خود ، از شخص دیگری که مصاحبه کننده به شما توصیه می کند با او صحبت کنید ، بپرسید ، از جمله هر کسی که ممکن است شما را به شما معرفی کند. در مورد مراحل بعدی پیشنهادات آنها را بخواهید.

10. همانطور که اخیراً در مورد آن بحث کردم اهمیت شبکه معتبر، هرگونه ایجاد شبکه یا ارتباط باید یک خیابان دو طرفه باشد. همیشه از مصاحبه شونده خود س askال کنید که آیا چیزی وجود دارد که بتوانید به او کمک کنید. ممکن است چیزی به اندازه اشتراک پیوند به مقاله ای که ممکن است از آن لذت ببرند یا به اشتراک گذاشتن اخبار مربوط به ماده آلما مشترک شما باشد. فقط حتماً بپرسید که چگونه می توانید تلافی کنید. و اجازه تماس بگیرید تا در تماس باشید و بپرسید چه روشی را ترجیح می دهند.

11. حتماً با یک پیام تشکر فوری در روز مصاحبه پیگیری کنید. هر مقاله یا متقابلی را که قول داده اید ارسال کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، در LinkedIn با فرد تماس بگیرید.

12. اگر مصاحبه شونده شما موافقت کرد که باید در تماس باشید ، در تماس باشید! اگر چندین مصاحبه اطلاعاتی انجام می دهید ، ممکن است یک صفحه گسترده با نام مصاحبه شوندگان ، یادداشت ها در مورد مکالمات و یادآوری های خود را برای پیگیری هر چند ماه در نظر بگیرید.

اگر به درستی استفاده شود ، مصاحبه اطلاعاتی می تواند ابزاری قدرتمند برای جستجوی شغل شما باشد. موفق باشید!


ابی گوردون

اد توجه داشته باشید: این آخرین قسمت از مجموعه ارسال های از است پیوند جانبی تیمی از همکاران متخصص این پست توسط ابی گوردون، مدیر ارشد Lateral Link ، که با نامزدهای وکالت در بازجویی های حقوقی و داخلی کار می کند ، در درجه اول در بوستون ، نیویورک و اروپا.

قبل از پیوستن به Lateral Link ، ابی هفت سال را به عنوان یک عضو شرکت در شرکت گذراند کلاری گوتلیب، با تمرکز بر معاملات بازار سرمایه برای مشتریان آمریکای لاتین در نیویورک و برای پنج سال گذشته برای مشتریان اروپایی در پاریس. ابی که اهل بوستون است ، دارای مدرک JD ، مداحی تقدیر ، از مرکز حقوق دانشگاه جورج تاون و لیسانس در زبان های دولتی و عاشقانه ، مگنا تقدیر از کالج دارتموث است. ابی همچنین با کمیته نجات بین المللی به عنوان یک محقق فولبرایت در مادرید ، اسپانیا همکاری کرد. او عضوی از نیویورک ، ماساچوست و ماین بار است و به زبان های فرانسه و اسپانیایی تسلط کامل دارد (و به پرتغالی و ایتالیایی می زند). می توانید مقالات بیشتری را توسط ابی مشاهده کنید اینجا.


لینک جانبی یکی از بالاترین رتبه ها در زمینه استخدام های حقوقی بین المللی است. با بیش از 14 دفتر در سراسر جهان ، Lateral Link در زمینه قرار دادن وکلا در معتبرترین شرکت ها و شرکت های حقوقی در جهان تخصص دارد. Lateral Link با مدیریت وکلای سابق از دانشکده های برتر حقوق ، رسم استخدام وکلا برای اجرای جهش های جانبی وکلا را دارد. کلیک اینجا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ما

logo-footer