Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

آیا برای برون سپاری خدمات نوشتن وبلاگ یا یک دستیار کارمند تمام وقت برای گرفتن دفتر کار جلو ، به یک پیمانکار نیاز دارید؟ شاید هر دو؟ هنگامی که تصمیم گرفتم اولین دستیار اداری خود را استخدام کنم ، از اینکه حتی پول کافی برای پرداخت دستمزد ناچیزی که من به او ارائه دادم ، نداشتم. پرداخت 5 دلار در هفته 15 دلار در ساعت (در آستین ، تگزاس) ، می ترسیدم که اگر مشتری دیگری پیدا نکنم مجبور شوم او را رها کنم و از ابتدا شروع کنم. خوشبختانه ، این اتفاق هرگز رخ نداد زیرا استخدام اولین دستیار من به من امکان داد تا وقت خود را از کارهای جزئی آزاد کنم تا درآمد بیشتری برای بهبود تجربه مشتری خود ، بهینه سازی سیستم ها و فرایندهای خود و رشد درآمد کسب و کارم ایجاد کنم. من هرگز به انجام همه کارها توسط خودم باز نخواهم گشت!

(برای تازه کردن نحوه واگذاری وظایف ، موارد را کامل کنید فعالیت تخلیه و مرتب سازی وظایف. نه ، جدی ، صبر می کنم.)

اکنون که به این فکر کرده اید که با ادامه ایجاد پست های اینستاگرام و پاسخگویی به تماس های آینده نگرانی برای لرزش تایر ، چه مقدار از وقت خود را هدر می دهید ، باید این کار را انجام دهید. بله ، این یعنی استخدام! استخدام کمک در خارج از کشور می تواند طاقت فرسا باشد زیرا به زمان بیشتری نیاز دارید (در ابتدا) و نیازهای شرکت شما را ارزیابی می کند. این سرمایه گذاری ارزشش را دارد.

یک وکیل اخیراً به من گفت که او پسر عموی زحمتکش خود را که یک برنامه ریز و سازماندهی ناپسند بود استخدام کرد تا در انجام کارهای اداری پایان ناپذیر کمک کند. هشدار تخریب: پسر عموی میا چندان مناسب نبود. یک همکار دیگر به دلیل هزینه کم دستیار مجازی از کشورهای خارجی استخدام می کند. او درب چرخان دستیاران را نگه می دارد زیرا ، طبق تجربه وی ، قابل اعتماد نیستند.

استخدام خانواده و کارگران کم هزینه خارجی (یا داخلی) ممکن است بهترین کار نباشد (هک ، حتی با کارگران با هزینه بالا ، استخدام می تواند یک مزخرف باشد). با توجه به آسیب احتمالی رابطه و احتمالاً شیوه های کار استثماری ، استخدامهایی با ساختار بیشتر را در نظر بگیرید. چطور؟ خیلی خوشحالم که پرسیدی من به شما می گویم که چگونه استخدام می کنم (به عنوان یک طرفدار غیر HR) ، اما این ممکن است شامل مشق شب برای شما باشد:

از ارزشهای ثابت خود پاک کنید

اگر فلسفه و ارزش شرکت خود را قبلاً مشخص نکرده اید ، از اینجا شروع کنید. استخدام کارمندان همسو با ارزش ، هنگامی که با شخصی ارائه می شود که مهارت لازم را دارد ، اما شرایط بسیار وحشتناکی دارد. یکی از ارزشهای قاطعانه من جسارت است و ما با جرات (ابتکار عمل) قهرمان طرحهای عدالت اجتماعی هستیم. ما همچنین می گوییم متعصبان و نژادپرستان می توانند در را پیدا کنند. اگر یک نامزد احتمالی این مطلب را بخواند و از موضع جسورانه ما عقب بیفتد ، ما برای او قاطع نیستیم.

ارسال شغل خلاق

کلاه نوشتن خلاقانه خود را بپوشید. آخرین باری که دیدید یک شرکت حقوقی اقدام به ارسال شغل هوشمندانه ، سرگرم کننده یا جرات می کنم بگویم ، چیست؟ هرگز؟ بله ، من هم – تا زمانی که یکی را نوشتم. شغل شما باید ارزشهای ثابت شما را بیان کند و شرایط شغلی ، حقوق و سطح تجربه را ذکر کند. با این وجود ، هیچ چیز شما را از انحراف از آگهی های شغلی برش کوکی که در اینترنت پیدا می کنید باز نمی دارد. من یک بار از یک کارمند خواستم که به من بگوید که پست شغلی من اولین باری بود که احساس هیجان کرد و مجبور شد بیش از یک سال برای موقعیت قانونی درخواست کند. این ستایش قابل توجهی است. (اگر کپی از پست جادویی من را می خواهید برای من ایمیل کنید.)

برای مصاحبه آماده شوید

عمدی باشید و در طول مصاحبه س thatالاتی بپرسید که مربوط به موقعیت باشد. اگر در حال استخدام وكیل مددكاری هستید ، س aboutالاتی راجع به شیوه كار ، ارتباطات ، سازمان ، حل تعارض ، برخورد با اشتباهات و غیره بپرسید. فرض كنید من لیستی از سوالات را از قبل تهیه نمی كنم. در این صورت ، من موظف هستم در مورد مستندهای مورد علاقه خود در Netflix صحبت کنم (“بالا در هاگ“یک مکاشفه است) و بر اساس دوستی های جدید استخدام می شود تا نیازهای موقعیت و شرکت.

پیشنهاد دهید او (امیدوارم) نتواند امتناع کند

بله ، قسمت سرگرم کننده! شما سرانجام اولین گزینه خود را انتخاب کرده اید ، اما در این امر واضح نیستید. داوطلبان می توانند از محدوده قیمت شما مخالفت کرده و رد کنند. احساس ناامیدی هنگامی که نمی توانید کارمند ارشد خود را استخدام کنید ، بخشی طبیعی از تجارت است. در پایان سال 2020 ، من می خواستم یک مدیر تجارت استخدام کنم ، اما نمی توانم آنچه شرکت دیگری برای حقوق او به او پیشنهاد داده بود ، مطابقت دهم. متأسفانه راه را جدا کردم ، اما می دانم که به زودی می توانم او یا کالیبر او را استخدام کنم. رشد بخشی از این سفر کارفرمایان است.

کارمند جدید و درخشان شما

هنگام استخدام فرد مناسب متوقف نشوید. سخت ترین قسمت استخدام شخصی سرمایه گذاری زمان برای آموزش وی است تا بتواند حرف شما را بفهمد. من یک فرآیند حمل و نقل 30-60-90 روزه دارم که من و استخدام کننده جدید (یا یک کارمند مناسب) هفتگی با هم ملاقات می کنیم. ما وظایف و تکالیف را پیگیری می کنیم. استخدام جدید می تواند س askال کند و پیشرفت را پیگیری کند. من زمان خود را در تقویم خود قرار می دهم تا خودم را در دسترس قرار دهم. اگر متوجه شوید که کارمند جدید چندان مناسب نیست – و هیچ قانونی را نقض نمی کنید ، می توانید در این دوره آزمایشی انصراف دهید. آهسته استخدام کنید ، اما سریع شلیک کنید.

اگر همه موارد دیگر به شکست منجر شد ، منابع خود را برون سپاری کنید

بسیاری از وکلا به دلیل اینکه در مورد استخدام های مکرر ناموفق احساس شکست می کنند ، به همه کارها متوسل می شوند. ممکن است کالیبر کارمندان شما باشد ، یا شاید شما باشید. بیشتر وکلا حرفه ای منابع انسانی نیستند ، به همین دلیل است که ما می توانیم استخدام نیرو را به یک مشاور کسری منابع انسانی / عملیات اختصاص دهیم. اینگونه استخدام را انتخاب می کنم.

دوست دارم نظرات یا س questionsالات سازنده شما را در اینجا بشنوم [email protected]. من همیشه به دنبال پیشنهادات موضوع هستم! آیا من ذکر کردم که با یک دفتر ادبی برای کتاب آینده برنامه املاک امضا کردم؟ می توانید همه چیز را در مورد آن بخوانید اینجا.


ایفی ایبکوه وکیل اصلی و بنیانگذار این شرکت است قانون تنظیم کنید ، PLLC. او یک وکیل مشاور برنامه ریزی املاک برای انتقال ثروت بین نسلی با وصیت نامه ها و اعتمادهای موثر است. ایفی در حال نگارش اولین کتاب خود در زمینه برنامه ریزی املاک و مستغلات فرهنگی است که در سال 2022 موجود است (دعای خیر!). وی از دانشکده حقوق دانشگاه تگزاس فارغ التحصیل شد و بیش از 14 سال وکالت را انجام داده است. با دسترسی به Iffy می توانید از طریق ایمیل در [email protected]، بر وب سایت او، و در اینستاگرام thejustincaselawyer.

logo-footer