Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

سالی یتس ، چشم انداز برتر دادستان کل ایالات متحده (عکس از الکس وونگ / گتی ایماژ)

خوشبختانه ، خوشبختانه و با مهربانی ، انتخابات 2020 اکنون به پایان رسیده است (و شاید حتی رئیس جمهور دونالد ترامپ نیز به پایان رسیده باشد شروع به تصدیق این) اکنون می توانیم به این فکر کنیم که چه انتظاراتی از دولت بایدن-هریس داریم.

به عنوان مثال ، چه کسی ممکن است رئیس جمهور بایدن را به دیوان عالی ایالات متحده معرفی کند ، اگر او آنقدر خوش شانس باشد که این فرصت را داشته باشد؟ در انتخابات مقدماتی دموکرات ها ، او تعهد عمومی قرار دادن یک زن سیاه پوست در دیوان عالی کشور من با بسیاری از تحلیلگران حقوقی موافقم ، از جمله نوح فلدمن و جو پاتریس، که عدالت را شناسایی کرده اند لئوندرا کروگر دادگاه عالی و قاضی کالیفرنیا کتانجی براون جکسون دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه کلمبیا به عنوان پیشرو. آنها دارای اعتبار بی نقص ، بسیار قابل احترام ، قابل تأیید بسیار عالی و به اندازه کافی جوان هستند (کروگر 44 ساله است ، جکسون 50 ساله است).

همانطور که من انتخاب کردم در توییتر پیشنهاد شده است، ممکن است قاضی باشد لزلی آبرامز گاردنر، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه میانه جورجیا. قاضی گاردنر خواهر استیسی آبرامزرهبر پیشین اقلیت های مجلس نمایندگان جورجیا ، که تلاش های او برای ثبت نام رای دهندگان نقش عمده ای در کمک به بایدن در جورجیا داشت – و رئیس جمهور منتخب به خانواده آبرامز بدهکار است. (از استیسی آبرامز بعضاً بعنوان یک عدالت احتمالی SCOTUS نیز نام برده شده است – او یک وکیل است ، و من و او در واقع همکلاسی های دانشکده حقوق بودیم – اما منافع استیسی جای دیگری است.)

البته ، آیا رئیس جمهور بایدن حتی نامزد دیوان عالی کشور را نیز باید منتظر بماند. بشدت شک دارم که هر یک از قضات منتخب جمهوری خواهان در چهار سال آینده قصد بازنشستگی داشته باشند. و از آنجا که قدیمی ترین آنها ، دادگستری كلارنس توماس ، فقط 72 ساله است – مرغ بهاری با استانداردهای SCOTUS – من تعجب می كنم كه هر كدام از آنها بی اختیار از دادگاه خارج می شوند.

با این حال ، ما می دانیم که رئیس جمهور بایدن باید یک دادستان کل را انتخاب کند – که من را به موضوع امروزم می رساند. چه کسی به عنوان دادستان کل در زمان دولت بایدن-هریس خدمت خواهد کرد؟ همانطور که برای جدیدترین موارد انجام دادم معرفی دیوان عالی کشور، من زمینه را نقص می کنم.

یک نکته: انتخاب AG در خلا ساخته نخواهد شد. از آنجا که روسای جمهور دموکرات به طور کلی بیشتر از روسای جمهور جمهوری خواه به تنوع اهمیت می دهند ، بنابراین آنها سخت تر می توانند کابینه تشکیل دهند. اطمینان از اینکه کابینه از نظر نژاد ، قومیت ، جنسیت ، گرایش جنسی ، وضعیت معلولیت و سایر ملاحظات متنوع است – اگر بایدن تصمیم بگیرد از یک جمهوریخواه به عنوان حسن نیت استفاده کند ، احتمالاً از جمله وابستگی به حزب است – می تواند به یک بازی منطقی LSAT تبدیل شود از جهنم. بنابراین چه کسی به عنوان دادستان کل تصویب کند نه تنها به صلاحیت خود برای این نقش بستگی دارد ، بلکه اینکه چگونه از نظر جمعیتی با بقیه اعضای کابینه متناسب باشد.

داگ جونز: شانس 3 به 1 (25 درصد)

سن: 66
نقش فعلی: سناتور آمریکایی از آلاباما (از 3 ژانویه 2018)
تحصیلات: دانشگاه آلاباما (BA) ، دانشگاه سامفورد (JD)
تجربه دادستانی: وكیل آمریكا در بخش شمالی آلباما (1997-2001) ؛ دستیار دادستان ایالات متحده (1980-1984)

من جونز را که اخیراً پیشنهاد خود برای انتخاب مجدد در آلابامای فوق محافظه کار را از دست داد ، به عنوان پیشرو در نظر می گیرم. وی بعنوان سابق دادستانی آمریكا و سپس دادستان آمریكا ، تجربه دادستانی گسترده ای داشته و سابقه چشمگیری در مقام دادستانی دارد و به دلیل موفقیت در تعقیب دو عضو كو كلوكس كلان به دلیل نقش آنها در بمب گذاری كلیسای باپتیست خیابان شانزدهم 1963 ، تحسین را به دست آورد. وی همچنین از دوستان رئیس جمهور منتخب است ، زیرا در اولین مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری بایدن در سال 1988 کار کرده است.

داگ جونز نه تنها کاملاً واجد شرایط است ، بلکه تأیید ساده ترین کار نیز هست. سناتورها تمایل دارند هنگام تأیید با همکاران سابق خود خوب رفتار کنند. به یاد بیاورید که چگونه هیلاری کلینتون ، یکی از بحث برانگیزترین چهره ها در سیاست مدرن ، با رای مثبت 94-2 به عنوان وزیر امور خارجه تأیید شد. و جونز در داخل اتاق ، نه تنها در انتخابات مجلس خود بلکه در میان جمهوری خواهان نیز مورد پسند واقع شده است (که بخشی از آن به دلیل سابقه قوی حزب دو طرفه بودن در قوانین حمایت مالی است).

مسئولیت اصلی (و شاید تنها) جونز: او یک مرد سفیدپوست مستقیم است. بنابراین اینکه آیا وی نامزدی را دریافت می کند ، به میزان قابل توجهی به این بستگی دارد که آیا در بقیه اعضای کابینه تنوع کافی وجود دارد.

سالی یتس: شانس 3 به 1 (25 درصد)

سن: 60
نقش فعلی: شریک ، پادشاه و اسپالدینگ
تحصیلات: دانشگاه جورجیا (BA ، JD)
تجربه دادستانی: معاون دادستان کل (2015-2017) ؛ دادستان ایالات متحده در منطقه شمال جورجیا (2010-2015) ؛ دستیار دادستان ایالات متحده (1989 – 2004).

مانند جونز ، سالی یتس کاملاً واجد شرایط دادستانی کل است. و او در واقع به مدت 10 روز در اوایل دولت ترامپ این نقش را داشت ، و در طی آن پس از اخراج به دلیل امتناع از دفاع از به اصطلاح “ممنوعیت مسلمانان” رئیس جمهور ترامپ (به عنوان مثال ، دستور اجرایی وی) به یک قهرمان مقاومت تبدیل شد. ممنوعیت ورود به ایالات متحده توسط اتباع خارجی هفت کشور عمدتا مسلمان).

این سنگ بنای بحث انگیز برای حرفه او در دولت نباید این واقعیت را تحت الشعاع قرار دهد که ییتس بیش از 25 سال سابقه دادستانی دارد ، و این از زمان استخدام خود به عنوان AUSA توسط دادستان وقت ایالات متحده باب بار است (بله ، که باب بار ، بعداً از نمایندگان برجسته کنگره جمهوری خواه). یتس به عنوان یک AUSA از پیگرد قانونی اریک رودولف ، تروریست داخلی مسئول بمب گذاری در پارک المپیک صدساله به شهرت رسید.

یتس قطعاً یک رقیب اصلی است – که در نقش برجسته سخنرانی که در کنوانسیون ملی دموکرات ها به عنوان نامزد جو بایدن به وی اعطا شد ، نشان داده شده است. مسئولیت اصلی او ، حداقل در مقایسه با داگ جونز ، این است که ممکن است از نظر تأیید ، قدری سنگین تر باشد. حتی اگر او واقعاً یک دادستان شغلی است و نباید بحث برانگیز باشد ، برخی از سناتورهای جمهوری خواه ، به ویژه کسانی که رئیس جمهور ترامپ و پایگاه او را می بینند ، ممکن است به دلیل “عدم تبعیت” وی در امتناع از دفاع از منع مسلمانان ، با او مخالفت کنند.

فکر می کنم یتس هنوز هم می تواند تاییدیه را بدست آورد. فیلبرستر نامزدهای ریاست اجرایی دیگر مسئله ای نیست ، در پایان روز ، فکر می کنم او می تواند حداقل از ترکیبی از سناتورهای کالینز ، مورکوفسکی و رامنی حمایت کند.

خاویر بکرا: شانس 4 به 1 (20 درصد)

سن: 62
نقش فعلی: دادستان کل کالیفرنیا (از 24 ژانویه 2017)
تحصیلات: دانشگاه استنفورد (BA ، JD)
تجربه دادستانی: دادستان کل کالیفرنیا (2017 تا کنون) ؛ معاون دادستان کل ، وزارت دادگستری کالیفرنیا (1987-1990)

بکرا به اندازه جونز یا یتس تجربه دادستانی ندارد – و او هرگز دادستان فدرال نبوده است ، فقط یک دادستان ایالتی بوده است – اما قطعاً درگیر این قضیه است. او در میان مترقیان محبوب است ، نه تنها به عنوان کالیفرنیا AG بلکه به عنوان عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده به مدت 24 سال ، و به عنوان یک آمریکایی مکزیکی ، به کابینه تنوع می بخشد.

شانس او ​​به عنوان AG بهتر است اگر این واقعیت نباشد که او برای دو پست آلو دیگر نیز در رقابت است. نخست ، فرماندار گاوین نیوزوم ممکن است بخواهد بکرا را به کرسی سنا منصوب کند که در ژانویه توسط کامالا هریس خالی خواهد شد (و بکرا قبلاً جایگزین هریس به عنوان California AG شد). دوم اینکه ، در نهایت بکرا می تواند به عنوان وزیر امنیت داخلی معرفی شود.

تام پرز: شانس 4 به 1 (20 درصد)

سن: 59
نقش فعلی: رئیس کمیته ملی دموکراتیک (از 25 فوریه 2017)
تحصیلات: دانشگاه براون (AB) ، دانشگاه هاروارد (JD ، MPP)
تجربه دادستانی: دستیار دادستان کل ، بخش حقوق مدنی (2009-2013) ؛ معاون دستیار دادستان کل ، بخش حقوق مدنی (1998) ؛ وکیل ، بخش حقوق مدنی (1989-1995)

اگر قرار بود پرز دادستان کل شود ، این دومین دوره حضور وی در کابینه است ، زیرا او قبلاً به عنوان وزیر کار در زمان رئیس جمهور اوباما (2013-2017) خدمت می کرد. پرز دارای تجربه قابل توجهی در دادگستری است ، و هم به عنوان AAG در بخش حقوق مدنی در دولت اوباما و هم به عنوان وکیل دادگستری و بعدا معاون معاون دادستان کل در CRD در دولت کلینتون خدمت کرده است. او همچنین به عنوان فرزند دو مهاجر نسل اول از جمهوری دومنیکن ، کابینه را ایجاد تنوع می کند.

اما نقش فعلی پرز به عنوان رئیس DNC او را برای جمهوری خواهان دوست ندارد. و حتی قبل از این ، او محبوب ترین طرف دیگر راهرو نبود. وی بدون هیچ گونه حمایت جمهوری خواه به عنوان وزیر کار تأیید شد ، این اولین بار در تاریخ است که یک نامزد هیئت دولت در یک رأی گیری دقیق در خط حزب تأیید می کند. بنابراین او برای AG چندان یک شوت از راه دور است (به علاوه این امکان وجود دارد که به جای وی به عنوان وزیر کار برای نامزدی مجدد نامزد شود).

زمینه: شانس 10 به 1 (9 درصد)

در craps ، زمینه یک است شرط بندی مکنده – و این احتمالاً در قرعه کشی های Biden AG نیز وجود دارد. چهار پیشگام بسیار جلوتر از سایر مدعیان هستند که دو داستان گمانه زنی کابینه جداگانه ، نیویورک تایمز و سیاسی، دارای چهار نام مشابه است.

اما حتی اگر این شوت ها از راه دور باشد ، بعضی از مدعیان این میدان انتخاب بسیار خوبی برای AG هستند. یکی است یه جانسون، شریک فعلی پل ویس و وزیر سابق امنیت داخلی (و مشاور عمومی سابق وزارت دفاع ؛ من لذت بردن از پروفایل کردنش وقتی او آن نقش را داشت). مورد دوم سناتور امی کلوبوچار است که قبل از پیوستن به سنای ایالات متحده به عنوان دادستان شهرستان هنپین فعالیت می کرد. سومین قاضی ، قاضی لزلی آبرامز گاردنر است (که در بالا به آن اشاره شد) ، که قبل از نیمکت نشینی به عنوان دستیار دادستان ایالات متحده (2014-2014) خدمت می کرد.

همه واجد شرایط خدمت هستند و به اعتقاد من همه در این نقش تحسین برانگیز عمل می کنند. اما شانس AG آنها چالش هایی دارد. جی جانسون قربانی موفقیت خود است: او در حال نامزدی برای وزیر دفاع است (و به عنوان اولین SecDef سیاه و سفید تاریخ را ثبت می کند) ، و همچنین مدیر اطلاعات ملی. سوابق امی کلوبوچار به عنوان دادستان شهرستان هنپین – که طی آن وی پیگردهای قضایی را افزایش داد ، به جز در برابر افسران پلیس متهم به سو m رفتار – انتقادات زیادی را از طرف گروه های مدنی در زمان ریاست جمهوری خود و زمانی که وی بعنوان معاون احتمالی بایدن (در پی قتل وحشتناک جورج فلوید در مینیاپولیس – بخشی از شهرستان هنپین ، حوزه قضایی سابق او) مورد توجه قرار گرفت ، مورد انتقاد قرار داد. و قاضی گاردنر ، قاضی نسبتاً جدیدی (منصوب در سال 2014) ، ممکن است مایل به انتصاب مادام العمر برای نیمکت نشینی فدرال برای دوره AG نامشخص باشد.

بنابراین عدم اطمینان و روان بودن زیادی در رقابت برای دادستان کل وجود دارد. اما یک چیز قطعی است: وقتی صحبت از انتخاب های احتمالی AG می شود ، بایدن رئیس جمهور منتخب از خجالت ثروت برخوردار می شود.


عکس سر مربع DBLدیوید لات، سردبیر موسس کتاب “بالاتر از قانون” ، نویسنده، بلندگو، و استخدام قانونی در Lateral Link، جایی که او مدیر عامل در دفتر نیویورک است. کتاب دیوید ، بلندپروازی های عالی: یک رمان (2014) ، توسط نیویورک تایمز به عنوان “پر سر و صداترین رمان سال” در میان نخبگان قانونی توصیف شد. دیوید قبلاً بعنوان دادستان فدرال ، یك دادخواهی در Wachtell Lipton و یك كارمند قانونی قاضی Diarmuid F. O’Scannlain از دادگاه تجدیدنظر در مدار نهم ایالات متحده كار می كرد. می توانید با David در ارتباط باشید توییتر (DavidLat @)، LinkedIn، و فیس بوک، و می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected].

logo-footer