Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از وین مک نامی / گتی ایماژ)

در چهار سال گذشته ، و به ویژه در دو ماه گذشته ، رئیس جمهور سابق ما اقدامات زیادی را بر خلاف قوانین کشورمان انجام داد. همانطور که وقایع دو ماه گذشته نشان داد ، بسیاری از مردم احساس می کنند که رئیس جمهور ما می تواند بالاتر از قانون عمل کند. این وقایع یک سری س ofالات را به ذهن متبادر می کند: قانون چیست؟ قانون چگونه باید باشد؟ چقدر مهم است که ما این اصل را حفظ کنیم که هیچ شخصی بالاتر از قانون نیست؟

اکنون “قانون” بسته به فرد متفاوت است. آیا این یک مفهوم انتزاعی است؟ آیا شامل اختلافات و افراد درگیر می شود؟ قاضیانی هستند که در دادگاه ها تصمیم می گیرند و داورانی که در داوری تصمیم می گیرند. واسطه هایی نیز هستند که سعی در حل و فصل اختلافات دارند تا قضات و داوران مجبور به تصمیم گیری نباشند.

در دو ماه گذشته ، سیستم قضایی در ایالات متحده با شکایت های بی اساس و تلاش برای لغو نتایج آرا by توسط اکثریت در انتخابات رئیس جمهور ما ، بمباران شده است. جمهوری خواه یا دموکرات بودن قاضی در رد یکنواخت نظریه های توطئه مورد اصرار طرفداران دونالد ترامپ بی ربط بود.

با این حال ، این نبرد همچنان ادامه دارد که 100 سناتور تصمیم می گیرند که آیا رئیس جمهور سابق ما مرتکب جنایات و جنایاتی شده است که وجود دموکراسی ما را تهدید می کند یا خیر. همچنین افرادی هستند که به محاکمه استیضاح دوم رأی دادند. آنها استدلال می کنند از آنجا که ترامپ دیگر در دفتر نیست ، دیگر نیازی به محاکمه استیضاح نیست. سناتورهای دیگر استدلال می کنند که این امر به هر رئیس جمهور اجازه می دهد که در ماه های آخر ریاست جمهوری مرتکب تخلف شود – به ویژه نوع جرایمی که قانون اساسی به عنوان زمینه محکوم کردن شخصی به استیضاح در نظر گرفته است. اگر مجوز رایگان به شما داده شود زیرا این اعمال در پایان دوره شما مجاز بوده است ، شما با موفقیت بالاتر از قانون عمل کرده اید.

این قانون علاوه بر قانون مندرج در قانون اساسی ، م componentsلفه های دیگری نیز دارد – اساسنامه یا آیین نامه ای خاص که این اساسنامه را تفسیر می کند. به اختلاف نیاز دارد. این امر به طرفداران هر طرف اختلاف نیاز دارد. ما به عنوان وكیل دادگستری ، نمایان ترین بخش از گروه افرادی هستیم كه درمورد قانون برای حل این اختلاف به تصمیم گیرنده استدلال می كنند.

آخرین اقدام در تعیین آنچه قانون در دادگاه انجام می شود. داوران در اوج هستند. دادرسان ، دبیران حقوقی و دستیاران و همچنین پرسنل دادگاه به طور مستقیم به قاضی کمک می کنند. دبیران و دستیارهای بی شماری در سیستم دادگاه وجود دارند که به عموم مردم نیز کمک می کنند. علاوه بر این ، افرادی نیز وجود دارند که در شرکت های چاپ و نشر قانون برای تهیه و هضم موارد ذکر شده برای چاپ کار می کنند. این نشریات هنگام ارائه دلیل اینکه قانون و حقایق خاص از موقعیت موکل آنها حمایت می کند ، به دادگاه ها و وکلا کمک می کنند. سرانجام ، افراد زیادی در صنعت خدمات حقوقی مشارکت دارند که وظیفه خدمات رسانی به قانون و کمک به وکلا را دارند. این افراد شامل خبرنگاران دادگاه ، اپراتورهای فیلمبرداری و مترجمان هستند – به چند مورد اشاره می کنم.

یکی از م componentلفه های نادیده گرفته شده در قانون ، خود طرفین دعوا هستند. در چارچوب کیفری و نظارتی ، این دولت است که یک شرکت یا یک فرد را به اتهام ارتکاب تخلف تحت پیگرد قانونی قرار می دهد. در متن مدنی ، دادخواست طرف و طرف دعوی وجود دارد. به طور معمول یک اختلاف واقعی وجود دارد. به هر حال همیشه درست نیست.

در کتاب اخیر جیمز زیرین ، تحت عنوان “شاکی کل” ، وی نشان می دهد که چگونه ترامپ در بیش از 3500 مورد از “قانون” به عنوان ابزاری برای پرداخت نکردن شرکتها و اشخاص زیادی که به نهادهای وی خدمات ارائه می دهند یا به عنوان توهین آمیز استفاده کرده است سلاحی برای آسیب رساندن به دشمنانش. در خواندن آن کتاب چند سال پیش ، مشخص بود که چگونه او با مصونیت شخصی در دفتر ، همچنان به نفع شخصی خود از قانون سو mis استفاده می کند. با این حال ، در اکثر موارد ، یک اختلاف قانونی وجود دارد که باید در دادگاه های ما حل شود. خیلی بهتر از جایگزین است.

موانع یکنواخت حملات بی شمار رئیس جمهور پیشین به روند انتخابات این مفهوم را در سیستم دادگاه ما تأیید کرده است که هیچ کس بالاتر از قانون نیست. سنا دادگاه استیضاح رئیس جمهور یا یک مقام عالی رتبه دولتی است. امیدوارم که قانون را در مورد واقعیتها به عنوان آنچه که در نظر گرفته شده است به کار گیرد نه اینکه از این روند اجتناب کند و سناتورها در مورد شواهد حکم کنند. در صورت عدم انجام این کار ، این سناتورها مجدداً بالاتر از قانون عمل خواهند کرد.

وقتی این عنوان را برای مقاله هفتگی خود در نظر گرفتیم ، هدف آن وسیله ای برای آموزش مشتریان و سایرین در مورد جنبه های مختلف قانون بود. ما نمی دانستیم که اصطلاح “بالاتر از قانون” معنایی دارد که اکنون در نتیجه یک فرد – رئیس جمهور سابق کشورمان – دارد. وقت آن است که مجدداً این اصل را تأیید کنیم که هیچ کس بالاتر از قانون نیست.


چارلز هخت وکیل کارآفرینی است که 39 سال شرکت خود را داشت و اخیراً به عنوان یک شریک به Balestriere Fariello پیوست. او متخصص در راه حل های نوآورانه برای معاملات پیچیده دادخواست ، داوری و اوراق بهادار است. او برای کار گروهی ارزش قائل است ، یکی از دلایل پیوستن او به یک شرکت حقوقی بوتیک در شهر نیویورک است. او و همکارانش نمایندگی مشتریان داخلی و بین المللی را در پرونده های قضایی ، داوری ، تحقیقات توسط آژانس های دولتی و معاملات اوراق بهادار دارند. می توانید از طریق ایمیل در [email protected].

logo-footer