Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

ویروس کرونا ویروس Covid-19

Covid-19 (عکس از دیوید لات)

مدتی پیش ، شخصی که می شناسم تصویری از خودش را در یک راهپیمایی طرفدار ترامپ منتشر کرد. مانند بسیاری از این رویدادها ، اکثر آنها ماسک نمی زدند و فاصله ای وجود نداشت. اکنون ، تا آنجا که به من مربوط می شود ، هر کاری که مردم انجام می دهند شغل خودشان است و آنها می توانند با عواقب آن زندگی کنند. اما آنچه پرونده وی را خاص می کرد این بود که او یک پرستار بود و باید بهتر می دانست. بنابراین من از او س askedال کردم که چرا او در این راهپیمایی شرکت می کند و می داند این احتمالاً خطر سلامتی دارد؟

پاسخ او این بود که او هیاهوی COVID-19 را باور ندارد و به دلیل ایمانش ، او را خون عیسی پوشانده است.

برای بسیاری از مردم ، از جمله برخی از مسیحیان ، پاسخ فوق بسیار شکننده و حتی خطرناک در طی یک بیماری همه گیر است. و این ، همراه با افزایش اخیر موارد و بستری شدن در بیمارستان ، به همین دلیل برخی خواهان محدودیت شدید در مجالس مذهبی یا حتی ممنوعیت موقت هستند. اما آزادی عمل به آیین مورد نظر ما به صراحت در قانون اساسی آمده است و بسیاری از این حق را با همان اشتیاق که دیگران هنگام دفاع از حق سقط جنین دارند ، حفظ می کنند. اما چرا باید با سازمانهای مذهبی سختگیرانه تر از سایرین رفتار شود؟

این امر تا حدی به این دلیل است که برخی از اولین شیوع ویروس کرونا در اجتماعات مذهبی ردیابی می شد. شرکت کنندگان می توانند با خواندن سرودها ، نشستن در مجاورت یکدیگر و معاشرت با آنها ، ویروس را گسترش دهند.

برخی استدلال کرده اند که اجتماعات مذهبی به اندازه مشاغل تهیه کالاها و خدمات لازم ضروری نیست. از این گذشته ، اگر عبادت کنندگان نمی توانند شخصاً در مراسم شرکت کنند ، خدای مهربان ، قادر و قادر مطلق به احتمال زیاد می فهمد.

سرانجام ، اجتماعات مذهبی ممکن است رفتاری را که می تواند ویروس را گسترش دهد تشویق کند. افرادی هستند که همچنان اعتقاد دارند – مانند مثال من در بالا – که اعتقادات مذهبی آنها از آنها در برابر ویروس محافظت می کند. یا اینکه این ویروس تلاشی از طرف دولت برای سرکوب دین است. کنار هم قرار دادن این افراد می تواند فضای امن و مشروعیت اعتقادات مشکوک آنها را فراهم کند.

صرف نظر از این نگرانی ها ، هرگونه مقررات دولتی که فعالیت های مذهبی را محدود می کند ، باید از حق قانون اساسی برای اجرای دین مورد نظر خود آگاه باشد. در حالی که دادگاه ها ترجیح می دهند به قانونگذار و دستورات بهداشت عمومی جهت توقف یا محدود کردن فعالیت های تجاری به منظور جلوگیری از گسترش COVID-19 احترام بگذارند ، آنها هشدار داده اند که گروه های مذهبی باید همان مکان هایی را داشته باشند که به مشاغل ارائه دهنده کالاها و خدمات ضروری ارائه می شود . اگر سوپرمارکت ها ، بیمارستان ها ، مکانیک ها و بانک ها مجاز به فعالیت باشند به شرطی که از برخی روش های ایمنی پیروی کنند ، سازمان های مذهبی نیز باید تحت این دستورالعمل ها فعالیت کنند.

خوشبختانه ، پیشرفت هایی صورت گرفته است. از ابتدای شیوع ، سازمان های مذهبی نحوه انجام خدمات خود را برای رعایت دستورالعمل های بهداشت و ایمنی تغییر داده اند. بسیاری خدمات مجازی بصورت آنلاین ارائه می دهند. برخی دیگر همچنان خدمات حضوری دارند ، اگرچه گردهمایی ها محدود شده است. شرکت کنندگان باید ماسک بزنند و از نظر اجتماعی از دیگران فاصله بگیرند. و حتی برخی از آنها خدمات رانندگی را که در آن شرکت کنندگان در اتومبیل خود اقامت دارند مجاز دانسته اند.

آیا خدمات مذهبی آنقدر ضروری است که نیاز به اقامتگاه ویژه داشته باشد؟ این بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید. آتئیست ها و برخی از معتقدین می گویند این دلیل نیست که آنها می توانند از طریق خدمات آنلاین عبادت را به سلامت انجام دهند. اما افراد مسن به اینترنت دسترسی ندارند یا نمی توانند از آن استفاده کنند زیرا از Apple IIe یا رایانه های شخصی که روی ویندوز 95 و پردازنده Intel Celeron کار می کنند راضی هستند. و معتقدین معتقدند که اجتماع با دیگران که ارزشها و ایمانشان را در اختیار دارند ، از احساس انزوا مانند زندان راحت می شود.

در مورد افرادی که فکر می کنند نماز و ایمان آنها را از ویروس کرونا محافظت می کند ، طبق علم ، آنها گمراه هستند. امروز پوشیده شدن از خون عیسی شما را از شر محافظت نخواهد کرد. این شما را مظنون به قتل خواهد کرد. خدا ، عیسی و خدایان دیگر ادیان مهم طی چند قرن گذشته مخفی شده اند. در دوران مدرن ، آنها ممکن است بیشتر نقش پشت صحنه را بازی کنند. اما ما چیزی را نادیده گرفته ایم که خلاف قوانین فیزیک باشد و وجود الهی را پیشنهاد کند ، مانند بوته های خود به خود سوختن (بجز در بعضی موارد در جنوب کالیفرنیا) ، یا چیزی شبیه آفت های مصر از عهد عتیق. در زمان معاصر هیچ کس نتوانسته است آب را به شراب تبدیل کند یا 5000 نفر را با پنج قرص نان و دو ماهی تغذیه کند. اگر امروز شخصی ادعا می کند که عیسی را دیده یا با او صحبت کرده است ، حتی رهبران مذهبی نیز مراجعه به روانپزشک را به شما توصیه می کنند.

آیا حضور چنین افرادی تعطیلی یا محدود کردن تعداد افرادی را که می توانند در این مراسم شرکت کنند توجیه می کند؟ این امکان وجود دارد اما به این بستگی دارد که این افراد چقدر بر جماعت عمومی تأثیر می گذارند. تا زمانی که آنها یک حاشیه کوچک افراطی هستند و کشیش شراب را در هنگام ارتباط از شراب دریغ می کند ، احتمال دارد خدمات به زور بسته نشوند.

من مسیحی بزرگ شدم بنابراین معتقدم که عیسی واقعی بود و روزی دنباله ای از زندگی واقعی از مصائب مسیح وجود خواهد داشت. یا بیشتر به عنوان P2 شناخته می شود: روز داوری. در حالی که ما در عصر علم زندگی می کنیم ، دین کدهای اخلاقی اساسی را فراهم می کند که پایه و اساس جامعه مدرن همراه با پیشرفت های فن آوری است. من دوست دارم اعتقاد داشته باشم که دین و علم می توانند با هم زندگی کنند زیرا هر دو به دنبال یافتن حقیقت هستند. اما کسانی هستند که کاملاً خواهان جدایی کلیسا و دولت هستند. پدران بنیانگذار اهمیت انجام آیین مورد نظر خود را درک کردند. و طی قرن ها ، بسیاری از مهاجران به همین دلیل به ایالات متحده گریختند.

اما این آزادی مطلق نیست. در هنگام شیوع بیماری همه گیر باید مکان های مناسبی برای خدمات مذهبی در نظر گرفته شود. اما اگر ویروس همچنان گسترش یابد ، حق ما برای قرار نگرفتن در دستگاه تنفس در ICU بیمارستان حرف اول را می زند.

اگر این جنجال شما را علاقه مند کرد ، کانون وکلای Westside میزبان یک رویداد مجازی MCLE عصر امروز پنجشنبه با حضور دانشمندان برجسته و رهبران حقوق مدنی که دانش بیشتری در مورد قانون اساسی دارند. سخنرانان عبارتند از آلن درشوویتز ، اروین کمرینسکی ، نوا فلدمن ، سوزان هرمن از ACLU و پروفسور کیم وست فاولکون. میزبانان درمورد موضوعات اساسی و بالقوه قانون اساسی که دولت در سال 2021 با آن روبرو خواهد شد ، بحث خواهند کرد ثبت رایگان است (دسترسی به زوم لازم است) و وکلای کالیفرنیا برای شرکت در جلسه دو ساعت اعتبار MCLE دریافت می کنند.

امیدوارم آنجا ببینمت. من در کنار خدا و عیسی مخفی خواهم شد.


استیون چونگ وکیل مالیاتی در لس آنجلس ، کالیفرنیا است. او به افراد با برنامه ریزی اساسی مالیاتی و حل و فصل اختلافات مالیاتی کمک می کند. او همچنین با افرادی که وام دانشجویی زیادی دارند دلسوز است. از طریق ایمیل به آدرس [email protected] می توان با او تماس گرفت. یا می توانید از طریق توییتر با او ارتباط برقرار کنید (stevenchung) و با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer