Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق Shutterstock)

پاپ وارنر ، مارک مشهوری که به دلیل مشارکت در مسابقات فوتبال بین جوانان 5 تا 16 ساله شناخته می شود ، با اجرای حقوق مالکیت معنوی خود بسیار پرخاشگرانه عمل می کند. در دو هفته گذشته ، Pop Warner Little Scholars، Inc. و Pop Warner Authentic، Inc. دو پرونده قضایی راجع به نقض علامت تجاری ، یکی علیه Hanesbrands، Inc. و دیگری BSN Sport، LLC را به عنوان متهم ، اخراج کرده اند.

پرونده علیه Hanesbrands، Inc. در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه مرکزی کالیفرنیا در جریان است و موضع گیری می کند که متهم ، از طریق مارک تابعه خود Champion ، کالاهای تجاری را با استفاده از علامت کلمه Pop Warner و بدون مجوز معتبر در اختیار شما قرار داده است. Hanesbrands، Inc همچنین به استفاده غیرقانونی از کلمه mark برای تبلیغ لباس فوتبال و بهینه سازی نامناسب موتور جستجو با درج پاپ وارنر در عنوان تبلیغات پولی خود در Google متهم شده است.

شاکیان ادعا می کنند که محصولات Hanesbrands، Inc. از نظر سبک و جوهر به طور قابل ملاحظه ای مشابه کالاهایی است که توسط شاکیان فروخته و مجوز گرفته است و این سو clear استفاده آشکار از “مارک های برتر علمی و ورزشی” شاکیان است.

پرونده علیه BSN Sport ، LLC در همان دادگاه منطقه ای فدرال در جریان است اما براساس ادعایی مبنی بر اینکه BSN بیش از مدت توافقنامه منقضی شده به استفاده از حقوقی که قبلاً داشته ادامه داده است. BSN Sport زمانی دارای مجوز مارک Pop Warner بود اما طبق شکایت ، حقوق ارائه شده به BSN در قرارداد صدور مجوز در تاریخ 31 دسامبر 2016 به پایان رسید. با این حال ، وب سایت BSN ، به تازگی در پایان دسامبر سال 2020 ، ارائه می کرد کالا با استفاده از علامت های کلمه و طرح پاپ وارنر.

بزرگترین س inال در هر دو پرونده احتمالاً به این موضوع معطوف خواهد شد كه آیا استفاده از هر متهم استفاده از علامت تجاری است یا صرفاً توصیف محصولات برای فروش. اگر هانزبراندز ، شرکت ، بدون رضایت ، علامت های پاپ وارنر را روی لباسی که تولید و فروخته می کند ، قرار می دهد ، ممکن است یک مصرف کننده به دروغ ارتباط یا تأیید با مارک پاپ وارنر را باور کند. متناوباً ، اگر آن ، یا BSN Sport ، صرفاً توصیف یونیفرم هایی است که برای استفاده در رویدادهای پاپ وارنر در نظر گرفته شده اند ، و مصرف کننده احتمالاً در ارتباط با انجمن پاپ وارنر اشتباه نمی گیرد ، در این صورت ممکن است دفاع مناسبی وجود داشته باشد.

به عنوان مثال ، نمونه پیوست شده توسط شاکیان در شکایت BSN Sports به وضوح نشان می دهد که لباس فرم توسط یک شرکت جداگانه است. همانطور که گفته شد ، همان مثال نشان می دهد که BSN Sports تبلیغاتی را انجام می دهد که پاپ وارنر با BSN Sports همکاری کرده است تا به عنوان توزیع کننده رسمی لباس فوتبال پاپ وارنر خدمت کند ، که به نظر می رسد یک تبلیغ دروغین است اگر در واقع ، رابطه رسمی آنها به پایان برسد نزدیک به سال 2016. در هر صورت ، هر شرکت یک دادخواست فدرال دارد که اکنون باید بدون استفاده از مارک های تجاری ثبت شده نام تجاری دیگر بدون رضایت از آن دفاع کند.


دارن هایتنر بنیانگذار هایتنر حقوقی. او نویسنده است نحوه بازی: آنچه هر وکیل ورزشی باید بداند، منتشر شده توسط کانون وکلای دادگستری آمریکا ، و استاد کمکی در دانشگاه فلوریدا دانشگاه کالج حقوق است. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected] و او را در توییتر در دنبال کنید DarrenHeitner.

logo-footer