Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

به مدت چهار سال ، لیبرال ها به حاکمیت قانون اعتقاد داشتند: “ترامپ نمی تواند این کار را انجام دهد! غیرقانونی است! » یا “ترامپ نمی تواند این کار را انجام دهد! دیوان عالی در گذشته آن موضع را رد کرده بود! » یا: «ترامپ نمی تواند این کار را انجام دهد! او ترامپ است! »

اما اکنون ، جزر و مد (تقریبا) تغییر کرده است. اگرچه دموکرات ها سال گذشته در بسیاری از رقابت های رای گیری ضعیف عمل کردند ، اما دموکرات ها ریاست جمهوری را کنترل می کنند و ناگهان حاکمیت قانون اهمیت چندانی ندارد.

رئیس جمهور جو بایدن از مراکز کنترل بیماری ها خواست تا زمان تعلیق تخلیه را تمدید کنند ، هرچند که دیوان عالی معتقد بود تمدید احتمالاً مغایر با قانون اساسی است. اگرچه صداهای لیبرال در این موضوع متفاوت است (شاید بسته به اینکه لیبرالها صاحبخانه یا مستأجر هستند ، اما این داستان دیگری است) ، حداقل یک جناح حزب فریاد می زند: “قانون اساسی لعنت شود! من معتقدم تمدید مهلت تعلیق اخراج سیاست خوبی است ، بنابراین بایدن باید هر اقدامی را انجام دهد ، از جمله اقدام خلاف قانون اساسی ، برای اعمال سیاستی که من ترجیح می دهم! “

لیبرال ها ممکن است امروز از این نتیجه خوشحال شوند ، اما من تضمین می کنم که لیبرال ها ناراضی خواهند بود وقتی یک رئیس جمهور محافظه کار روزی به همین دلیل برای اتخاذ سیاستی که لیبرال ها با آن مخالف هستند ، متکی باشد. وقتی محافظه کار بعدی می گوید ، “من اهمیتی نمی دهم که قانون چیست. من سیاستی را اتخاذ می کنم که به نظرم درست است. ” آیا به نظر نمی رسد فقط کمی بی قانون باشد؟ آیا نباید این استدلال را حفظ کنید که افراد در قدرت باید موظف به پیروی از قانون باشند؟

شاید اصول باید بر اساس اصول جهانی به جای باورهای شخصی فردی باشد.

در سال 2018 ، سناتور دیک دوربین – که در آن زمان از اقلیت دموکرات در سنا بود – تصور می کرد که این فیلیپوست بخشی اساسی از دولت است. می شود “پایان مجلس سنا”برای حذف فیلی باستر. امروز ، با اکثریت دموکرات ها در مجلس سنا ، زمان حذف فیلیبستر فرا رسیده است. به گفته دوربین امروز ، جا گذاشتن فیلی باستر به این معناست که “سنا را گروگان بگیرید”به هوس اقلیت.

و دوربین در سال 2026 چه چیزی را باور خواهد کرد؟ یا 2033؟

کی میدونه؟ در واقع ، چه کسی اهمیت می دهد؟ رای دهندگان فراموش می کردند ، یا دوربین بازنشسته می شد ، یا هر چیز دیگری. آینده خودش مراقب خودش خواهد بود.

آیا باید دیوان عالی کشور را گسترش دهیم؟

تصور کنید لیبرال ها چه می گفتند اگر محافظه کاران در سال 2019 سعی می کردند این حرکت را کنار بگذارند. فریادهای خشم تا زمانی که نتایج انتخابات بعدی به دست آید ، از قله های کوه بازتاب می یافت.

در نوامبر 2020 ، خشم پایان می یافت و افراد راست فکر فقط می توانستند معتقد باشند که دیوان عالی باید گسترش یابد. گسترش دیوان عالی آسان ترین راه برای افزایش احتمال تصمیم گیری به نفع لیبرال ها در موضوعاتی است که برای آنها اهمیت دارد.

وقتی محافظه کاران تصمیم می گیرند که بار دیگر محافظه کاران در قدرت باشند ، دیوان عالی کشور را بیشتر گسترش دهند ، چه اتفاقی می افتد؟

در آن صورت ، اگر تا به حال نگران باشیم.

من از طریق مگافون کوچکم در بالای قانون ، روی ماه زوزه می کشم. (زوزه کشیدن کار چندانی نمی کند ، اما مطمئناً احساس بهتری به من دست می دهد.) گاهی ماه در سمت راست و گاهی ماه در سمت چپ است ، بنابراین من می توانم همه خوانندگان خود را آزرده کنم.

اما آیا ما به عنوان وکیل نمی توانیم حداقل موافق باشیم که حاکمیت قانون ایده خوبی است؟

همانطور که سر توماس مور در قرن شانزدهم گفت – یا حداقل ، همانطور که ریچارد بولت گفته بود نمایشنامه دهه 1950:

و وقتی آخرین قانون نقض شد و شیطان به شما حمله کرد ، روپر ، کجا را پنهان می کنید ، قوانین همه ثابت هستند؟ این کشور با قوانین ، از ساحل تا ساحل ، قوانین انسان ، نه خدا ، غرق شده است! و اگر آنها را قطع کنید و فقط مردی هستید که این کار را انجام می دهید ، آیا واقعاً فکر می کنید که می توانید به صورت ایستاده در مقابل بادهایی که در آن زمان می وزد ، بایستید؟ بله ، من به خاطر امنیت خودم ، از شیطان به نفع قانون استفاده می کنم!


علامت هرمان 17 سال را به عنوان شریک در یک شرکت حقوقی برجسته بین المللی گذراند و اکنون معاون مشاور عمومی در یک شرکت بزرگ بین المللی است. او نویسنده است راهنمای Curmudgeon برای تمرین حقوق و استراتژی دعاوی مسئولیت محصولات دارویی و دستگاهیY (پیوندهای وابسته). می توانید از طریق ایمیل در آدرس زیر با او تماس بگیرید [email protected]به

logo-footer