Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

وکیل قانع؟ یا حامل چشم چشمی بدهی وام دانشجویی که قادر به فرار از حرفه ای نیست که از او متنفر شده است؟

تقریباً هر متخصص حقوقی وکیلی را می شناسد که تصمیم گرفته است این صنعت را ترک کند. در واقع ، یکی از نکات مثبت در مورد تحصیل در رشته حقوق این است که آموزش حقوقی می تواند در زمینه های مختلفی مفید واقع شود و بسیاری از افراد تصمیم می گیرند از تحصیلات و تجربیات حقوقی خود برای پیگیری تلاش های خارج از صنعت حقوق ، مانند تجارت استفاده کنند. جهان ، روزنامه نگاری یا تعداد زیادی از زمینه های دیگر. با این حال ، بسیاری از وکلا در مورد ترک حرفه وکالت به عنوان “فرار” صحبت می کنند و به کار قبلی خود تمسخر می کنند. این غیر معمول نیست که مردم در مورد نحوه “رهایی” خود از حرفه وکالت صحبت کنند ، گویی حضور در صنعت حقوقی یک آزمایش سخت است. مشخص نیست که بیشتر این تلخی از کجا ناشی می شود و این احساس می تواند به تقویت دیدگاه منفی درباره متخصصان حقوقی کمک کند.

وقتی در دانشگاه تصمیم می گرفتم که آیا می خواهم به حرفه حقوقی بپیوندم ، تنها افرادی که می شناختم به دانشکده حقوق رفتند در کنار برادرم مربی بودند این افراد پیشنهاد رفتن به دانشکده حقوق را ندادند و قبل از اینکه بتوانند به دانشگاه بپیوندند ، در مورد تجربیات خود در کارهای خصوصی منفی صحبت کردند. این تجربه اوایل به من نشان داد که افراد ممکن است حرفه وکالت را ترک کنند و احساس خوبی نسبت به حرفه قبلی خود نداشته باشند.

سایر وکلای سابق که اکنون به عنوان وکیل مدافع ملاقات می کنم ، احساس منفی در مورد حرفه قبلی خود دارند. من چند دوست از دانشکده حقوق دارم که بعداً به تحصیلات تکمیلی پرداختند و وارد رشته های کاملاً متفاوتی شدند. آنها طوری صحبت می کنند که گویی از نوعی مصیبت جهنمی فرار کرده اند و آنقدر خوشحال هستند که دیگر در زمینه قانونی فعالیت نمی کنند. البته تعدادی از وکلای فعال نیز وجود دارند که درباره حرفه وکالت نیز منفی صحبت می کنند ، اما به نظر می رسد که وکلای سابق مجوز بیشتری برای بدگویی حرفه قبلی خود دارند زیرا آنها دیگر وکیل نیستند.

با این حال ، مشخص نیست که چرا وکلای سابق اینقدر منفی در مورد حرفه وکالت دارند. افرادی که در زمینه های مختلف عضویت دارند ممکن است بعداً متوجه شوند که از شغلی که در ابتدا تصمیم گرفته بودند دنبال کنند ، خوششان نمی آید. در واقع ، من چند معلم بزرگ داشتم که قبل از اینکه تصمیم بگیرند معلم شوند ، انواع کارها را انجام می دادند. من هرگز نشنیدم که هیچ یک از این افراد درباره حرفه قبلی خود بدگویی کنند ، بنابراین مشخص نیست چه چیزی در حرفه وکالت اینقدر دوقطبی است که وکلای ترک کننده اینقدر خصومت دارند.

شاید تجربه دانشکده حقوق یکی از دلایل آن باشد. تقریباً هر وکیلی مجبور بود چندین سال در دانشکده حقوق تحمل کند ، و این می تواند یک تجربه رقابتی و از نظر علمی سخت باشد. علاوه بر این ، افراد ممکن است برای شرکت در دانشکده حقوق نیاز به گرفتن یک دست و پای خود داشته باشند ، بنابراین شاید وکلای ترک کننده ناراحت باشند که آنها نیاز به صرف پول و زمان زیادی برای کسب مدرک حقوق دارند که دیگر به طور کامل به آن نیاز نخواهند داشت. با این حال ، بسیاری از مردم مدرسه حقوق را به عنوان زمانی عالی برای رشد اجتماعی در نظر می گیرند و افراد برای به دست آوردن انواع مدارک تحصیلی نیاز به وام دانشجویی دارند. علاوه بر این ، یک آموزش حقوقی می تواند انواع فعالیت های حرفه ای و شخصی را غنی کند ، حتی اگر یک فرد دیگر وکیل حرفه ای نباشد.

شاید اشتیاق کار در یک شرکت حقوقی دلیل دیگری باشد که به نظر می رسد وکلای سابق احساسات منفی زیادی نسبت به حرفه وکالت دارند. کار در موسسه حقوقی می تواند بسیار سخت باشد ، زیرا بسیاری از وکلا در موضوعات تکراری کار می کنند و کارهای اداری درگیر در کارهای خصوصی می تواند بسیار آزاردهنده باشد. در واقع ، برخی از شرکتها ممکن است رقابتی باشند یا سیاست اداری داشته باشند که کار در مغازه معینی را ناخوشایند کند. با این حال ، ناراحتی های اداری و اداری در بسیاری از شرکت های حقوقی تقریباً در هر شرکتی که شخص ممکن است داشته باشد وجود دارد. در واقع ، هرکسی که در دفتری کار می کند که دارای ساختار سازمانی است ، رئیس ، ارزیابی سالیانه ، انتظارات عملکرد ، سیاست های اداری و هر چیز دیگری که از کار در یک دفتر بوی بد می دهد ، خواهد داشت. مگر اینکه یک وکیل قانون را برای کار در محیطی کاملاً متفاوت که ساختار شرکتی یکسانی ندارد ترک کند ، به احتمال زیاد با همه چالش هایی روبرو می شوند که زندگی شرکت حقوقی را گاهی ناخوشایند می کند.

اگرچه دلایلی وجود دارد که ممکن است وکلای ترکی حرفه ای را که ترک می کنند دوست نداشته باشند ، اما به نظر نمی رسد دلیلی وجود داشته باشد که وکلای سابق نسبت به سایر افرادی که حرفه ای را ترک می کنند نسبت به صنعت حقوقی اراده بدتری داشته باشند.

در نهایت ، من مطمئن نیستم که چرا وکلای سابق چنین سوء نیتی نسبت به حرفه وکالت دارند و تا چه حدی می تواند بر تصور مردم از حرفه وکالت تأثیر بگذارد. من دوست دارم دیدگاه هایی را از خوانندگان در مورد اینکه چرا آنها فکر می کنند خواهران و برادران سابق وکیل با صنعت حقوقی دشمنی دارند ، بشنوم.


جردن روتمن شریک است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل در نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار شرکت خاطرات بدهی دانشجویی، یک وب سایت در مورد نحوه پرداخت وام های دانشجویی خود بحث می کند. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected]به

logo-footer