Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

خبر فوری: قبل از اینکه در مورد مسئله حقوقی این هفته بحث کنیم ، در اینجا یک به روز رسانی در مورد وجود دارد جعبه علیه هندرسون موردی که حدود دو هفته پیش نوشتم و قبل از SCOTUS در جریان بود. همانطور که به یاد می آورید ، ایالت ایندیانا سعی کرده بود والدین همجنس را از حق داشتن هر دو در شناسنامه فرزندانشان محروم کند ، و ، علی رغم از دست دادن در دادگاه بدوی و قبل از مدار هفتم ، ایندیانا سعی کرد پرونده را بگیرد تا دیوان عالی کشور

با این حال ، در خبرهای عالی ، قضات احتمالاً مقاله من را می خوانند ستون از دو هفته پیش پیشنهاد کرد که آنها مجوز صدور گواهینامه تلاش آشکار ضد LGBTQ را برای انکار زوج های همجنس از حضور هر دو در شناسنامه فرزندان خود نمی دهند. روز دوشنبه ، ما متوجه شدیم که SCOTUS ، در واقع ، گواهی رد شده است. این حکم دادگاه تجدیدنظر مدار هفتم را حفظ می کند مبنی بر اینکه تبعیض این ایالت علیه زوج های همجنس از نظر زیست شناختی یا غیر از این توجیه نبوده و باید با همه زوج های ایندیانا بدون در نظر گرفتن جنسیت به طور یکسان رفتار شود. خوب انجام شد ، SCOTUS.

اکنون ، بازگشت به برنامه نویسی منظم: Teuscher حل و فصل می شود.

تقریباً دو سال پس از انتشار اولین خبر ، مورد Teuscher هنوز کمی تکان دهنده است. چه کسی فکر کرده است که استفاده از کیت DNA DNA برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نژاد شخصی – مانند میلیون ها نفر دیگر از آمریکایی ها – باعث می شود بانک اسپرم نامه توقف و انصراف را ارسال کند؟ اما برای دانیل توشر ، این چیزی بود که اتفاق افتاد.

تووشر دختر 5 ساله خود را به همراه خودش و سایر اعضای خانواده در سرگرمی محبوب آزمایش DNA شرکت داد. مشکل این بود ، تووشر دخترش را با کمک اسپرم اهدا کننده از یک بانک اسپرم باردار شده بود. هنگام خرید عناصر سازنده ژنتیکی برای فرزند آینده خود ، تووشر قراردادی آنلاین با بانک اسپرم امضا کرد که شامل مقرراتی بود که به دنبال اهدا کننده یا بستگان اهدا کننده نخواهد بود.

آیا شرکت در یک آزمایش 23andMe “جستجوی” یک اهدا کننده ناشناس است؟

وقتی Teuscher نتایج 23andMe دخترش را پس گرفت ، یک مادربزرگ پدری (با نام مستعار مادر اهدا کننده) با تنظیم “برقراری ارتباط” ظاهر شد. توشکر با یک پیام کوتاه دراز کرد و پس از اندکی کوتاه رفت و برگشت ، همین بود. حداقل او فکر کرد اینطور است.

اما این نبود.

چند هفته بعد ، پاکت بزرگی از بانک اسپرم با نامه ای تهدیدآمیز برای توقف و انصراف ، به توشکر اطلاع داد که وی برای جلوگیری از پیگیری اهداکننده یا بستگان اهدا کننده ، قرارداد خود را با بانک اسپرم نقض کرده است ، خسارت تصفیه شده 20000 دلاری! (بشنو توشکر و وكیل او ، جیل تایتل ، داستان را با كلمات خودشان در این مورد تعریف می كنند) پادکست مصاحبه.)

این همه ماجرا نبود. بانک اسپرم به توشکر اطلاع داد که از شیشه های باقی مانده اسپرم که وی قبلاً خریداری کرده و هنوز در بانک اسپرم نگهداری می شود ، جلوگیری خواهد کرد. همچنین ، بانک اسپرم دسترسی او به پورتال آنلاین خود را که به او اجازه می داد به روزرسانی پزشکی در مورد اهدا کننده را دریافت کند و همچنین دسترسی او به یک درگاه خواهر و برادر را که می تواند با والدین کودک متولد شده از همان اهدا کننده ارتباط برقرار کند ، قطع کرد.

همه از یک کیت DNA است.

حل و فصل

تووشر در ژوئن 2019 با ادعای ادعای جبران مجدد اسپرم و نقض قرارداد و همچنین اقدام به حمایت از مصرف کننده ، در ایالت واشنگتن علیه بانک اسپرم شکایت کرد. در ژانویه سال 2020 ، سه ادعای وی رد شد. بهترین خبر نیست ، اما وکیل Teuscher ، جیل تایتل ، توضیح می دهد که با توجه به رسمیت شناختن دادگاه از حقوق مالکیت شخصی Teuscher ، آنها هنوز احساس مثبتی دارند. علاوه بر این ، هیچ تلاشی برای رد ادعاهای مطرح شده از طرف دختر تووشر صورت نگرفت.

اوایل این ماه ، تووشر به نمایندگی از خود و دخترش این دادخواست را رد کرد. به سختی می توان او را مقصر دانست که می خواهد به زندگی خود ادامه دهد.

شرایط سازش محرمانه است ، اما تعداد خام عمومی است. بانک اسپرم 75000 دلار به Teuscher و دخترش پرداخت خواهد کرد. از این مبلغ 11،250 دلار برای دختر توشکر تا 18 سالگی کنار گذاشته می شود. ممکن است یک شهرک بزرگ نباشد ، اما قطعاً راه بهتری نسبت به بالقوه است پرداخت کردن بانک اسپرم 20000 دلاری را که طلب کرده بود. و گرچه دیدن بقیه ادعاها جالب بود ، اما این توافق قطعاً یک پیروزی برای توشکر و دخترش است.

کجا ما را در آزمایش DNA رها می کند؟

متأسفانه ، بدون تجدید نظر و استدلال بیشتر در این پرونده ، ما به ژانویه 2020 قاضی باقی مانده ایم تصمیم گیری به درخواست رد ادعاهای خاص در آنجا دادگاه حکم داد که توافق نامه مشتری که تووشر امضا کرده است توانایی وی در جستجوی اطلاعات در مورد زمینه اهدا کننده را “محدود” کرد. بانک اسپرم موافقت کرد اطلاعات پزشکی مربوطه را از اهدا کننده ارائه دهد ، “این نشان دهنده تعادل منطقی منافع مورد بحث است.” “مهم ، [Teuscher] هنوز می تواند آزمایش DNA را برای کشف اطلاعات پزشکی مرتبط با ژنتیک بدون جستجوی اطلاعات در مورد ژنتیک انجام دهد اصل و نسب یا سایر اطلاعاتی که موجب ناشناخته بودن اهدا کننده می شود. ” از نظر دادگاه ، تهیه اطلاعات مربوط به اجداد و نه آزمایش پزشکی ژنتیکی بود که مشکل ساز بود.

بنابراین این جواب برای ما باقی مانده است: بله ، شما می توانید آزمایش پزشکی ژنتیک را انجام دهید تا اطلاعات پزشکی را بیابید. ولی شما می توانید حق خود را در مورد تشخیص دادن اجداد فرزندان خود سلب کنید و یافتن اطلاعات مربوط به نژاد از طریق آزمایش ژنتیک مستقیم به مصرف کننده ، نقض چنین قراردادی است.

اگر به آن فکر کنید خیلی وحشی به نظر می رسد. از این گذشته ، نتایج مربوط به مکانی مانند Ancestry.com یا 23andMe می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا اطلاعات زیادی را برای شما بازگو کند که هیچ ارتباطی با اهدا کننده ندارد ، از جمله اجداد خود (مربوط به غیرشخص). و مطمئناً ، قراردادی که با کلینیک منعقد می کنید ، نمی تواند کودک شما را وادار کند که DNA خود را جستجو کند ، درصورتی که توانایی انجام این کار را دارد.

از نظر Teitel ، روند آماده سازی یک نیاز مستمر برای صنعت باروری است که باید از هنجارها و رویه های اخلاقی پاسخگو باشد ، و روندهای متغیر فناوری و نگرانی ها و حقوق افراد اهدا کننده را تشخیص می دهد. و این نگرانی ها و حقوق ممکن است تمایل یا نیاز فرد متبوع به کشف اصل و نسب خود را شامل شود ، علی رغم هرگونه تضمین عدم هویت برای اهداکنندگان در زمان های گذشته.


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل ، و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer