Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

وکلای ایالتی تحت کنترل GOP که به دنبال کشتن قانون مراقبت مقرون به صرفه هستند ، هفته گذشته به دادگاه عالی گفتند که حداقل از 12 میلیون نفری که به تازگی در Medicaid ثبت نام کرده اند ، فقط به دلیل شرط قانون داشتن افراد برای پوشش بیمه ثبت نام کرده اند – البته مالیات مجازات دیگر وجود ندارد

این بیانیه با انتقاد از دادگستری سونیا سوتومایور روبرو شد ، وی اظهار داشت که این حرف منطقی را نفی می کند. چندین متخصص بهداشت نیز این استدلال را که افراد فقیر برای پزشکی درخواست نمی کنند ، نه به این دلیل که برای دریافت مراقبت های بهداشتی به کمک نیاز دارند ، بلکه برای دستیابی به وظایف فردی ACA برای پوشش ، زیر سوال می روند.

این نکته برای پرونده جمهوری خواهان برای لغو ACA بسیار مهم است ، تلاشی که توسط دولت ترامپ پشتیبانی می شود. ایالت ها در تلاشند اثبات کنند که توسط قانون بهداشت 2010 آسیب دیده اند – و بنابراین “جایگاه قانونی” دارند تا قانون اساسی آن را به چالش بکشند. آنها استدلال می كنند كه هزینه های Medicaid آنها به دلیل این مأموریت افزایش یافته است ، حتی اگر كنگره مجازات مالیاتی را به دلیل نداشتن پوشش بهداشتی در سال 2019 حذف كرد. حتی وقتی مجازات وجود داشت ، بیشتر افراد فقیر به دلیل درآمد پایین معاف بودند.

بر اساس ACA ، ایالت ها می توانند صلاحیت Medicaid را برای همه بزرگسالانی که کمتر از 138٪ از سطح فقر فدرال ، یا حدود 17،600 دلار برای یک فرد دارند ، گسترش دهند. ایالت ها و دولت فدرال هزینه مراقبت های خود را تقسیم می کنند.

اگر ایالت ها نتوانند ثابت کنند که ایستاده اند ، قضات می توانند پرونده خود را بدون تصمیم گیری در مورد صلاحیت آن ، بررسی کنند. این پرونده همچنین شامل دو نفر است که بیمه خصوصی را از تگزاس خریداری کرده و به دلیل لغو این قانون شکایت کرده اند.

مسئله هزینه های Medicaid یکی از چندین روشی بود که تگزاس و سایر ایالت های تحت کنترل GOP شرکت کننده در دادخواست می گویند حتی پس از صفر شدن مجازات انتصاب فردی توسط ACA آسیب دیدند. چندین قاضی ، از جمله كلارنس توماس و امی كونی بارت ، محافظه كار ، س aboutالاتی راجع به ایستادن ایالت ها مطرح كردند.

این پرونده سه شنبه گذشته رسیدگی کرد ، کالیفرنیا علیه تگزاس، سومین بار بود که دادگاه عالی دادخواست اصلی ACA را مطرح می کرد. دادستان های جمهوری خواه در 18 ایالت و دولت ترامپ خواهان لغو کل قانون هستند ، اقدامی که تهدید برای بیش از 20 میلیون نفر و همچنین میلیون ها نفر دیگر را با شرایط پیشین از جمله COVID-19 تهدید می کند.

حتی اگر دادگاه حکم قضایی ایالت ها را صادر کند ، مخالفان ACA باید ثابت کنند که حذف مجازات کل قانون را خلاف قانون اساسی می داند.

ایالت های جمهوری خواه ادعا می کنند از آنجا که قانون تحت اختیارات مالیاتی کنگره توسط دیوان عالی کشور در سال 2012 تأیید شد ، پس از مجازات مالیات ، کل قانون نیز باید سقوط کند.

گروهی از ایالت های تحت کنترل دموکرات ها به رهبری کالیفرنیا و مجلس نمایندگان دموکرات از دادگاه می خواهند که قانون را پابرجا نگه دارد.

Sotomayor تردیدهای جدی در مورد بحث Medicaid شاکیان و اینکه ایالت ها آسیب دیده اند را ایجاد کرد.

“در بعضی از زمان ها ، به نظر من عقل سلیم می گوید: ها؟” سوتومایور به کایل هاوکینز ، وکیل دادگستری تگزاس ، که رهبری دعوای حقوقی کشورهای GOP را بر عهده دارد ، گفت. وی این سedال را مطرح كرد كه آیا منطقی به نظر می رسد كه به محض اینكه به ثبت نام كنندگان Medicaid گفته شود برای افرادی كه پوشش ندارند مجازات مالیاتی در نظر گرفته نشده است ، آنها “الآن ثبت نام می كنند ، وقتی كه تصور نمی كردند مالیات وجود دارد ، ثبت نام نمی كنند؟” آیا این برای شما منطقی است؟ “

هاوکینز از پرونده خود دفاع کرد ، گفت ایالت ها باید نشان دهند که فقط یک نفر به دلیل اختیارات فردی در Medicaid ثبت نام کرده است. وی گفت: “احتمالا حداقل یک نفر برای یک برنامه Medicaid ایالتی ثبت نام کرده است ، که البته باعث حداقل یک دلار آسیب می شود و شرایط لازم را برآورده می کند.”

وی به استناد کرد گزارش دفتر بودجه کنگره صادر شده در سال 2017 ، زمانی که قانونگذاران در حال بررسی تغییر مجازات بودند. در این گزارش آمده است که برخی از افراد “فقط به دلیل تمایل به انطباق با قانون” ، خرید بیمه یا جستجوی پوشش خود را ادامه می دهند ، حتی اگر مجازات فردی از بین برود.

تعداد کمی از نظرسنجی ها از ثبت نام کنندگان Medicaid س whyال کرده اند که چرا در این برنامه ثبت نام کرده اند.

یکی از آنها ، در همان سال توسط محققان دانشگاه میشیگان ، این سوال را برای 1750 بزرگسال مطرح کرد که در نتیجه گسترش ACA واجد شرایط دریافت Medicaid در این ایالت شده بودند. شایع ترین دلایل پاسخ دهندگان دادند برای ثبت نام این بود که آنها دیگر پوشش بهداشتی خود را از دست داده بودند و یک بیماری پزشکی داشتند که نیاز به مراقبت داشت. فقط 2٪ از پاسخ دهندگان به ضرورت اجتناب از مجازات مالياتي فردي اشاره كردند.

با حذف مجازات مالیاتی ، کارشناسان حقوقی و سیاست های بهداشتی گفتند ، به احتمال زیاد سهم پاسخ دهندگان که به دلیل مجوز پوشش بهداشتی در Medicaid ثبت نام کرده اند ، به صفر رسیده است.

ریچارد کی ، استاد حقوق در دانشگاه کانتیکت ، گفت که واضح است که اکثر مردم به دلیل مسئولیت فردی به دنبال پوشش نیستند – به خصوص که دیگر مجازات مالی وجود ندارد. اما می توانند تعداد معدودی باشند که هنوز این کار را می کنند

“اگر در کشور باشید و کسی کیلومترها دور آن نباشد ، در یک تابلوی ایست متوقف می شوید؟” او گفت. “غیرممکن است که برخی افراد فقط به این دلیل که قانون آنها را الزام می کند ، بیمه دریافت کنند.”

کی گفت که هیچ راهنمایی دقیق در مورد اینکه دادگاهها تصمیم می گیرند که آیا یک شاکی به اندازه کافی مجازات شده است تا اثبات کند که دارای جایگاه قانونی است ، وجود ندارد. وی گفت: “این یک منطقه بسیار اشتباه قانون است.”

پراتیک شاه ، وكیل واشنگتن دی سی ، نماینده نماینده برنامه های بیمه درمانی آمریكا ، یك گروه تجاری كه برای حفظ قانون می جنگد ، گفت كه شاكیان پرونده ثابت نشده اند.

وی در مورد این استدلال که بودجه ایالت توسط افرادی که در Medicaid ثبت نام کرده اند حتی پس از حذف مجازات مأموریت شخصی آسیب دیده بود ، گفت: “منطقی نیست.”

وی گفت: “سخت است كه بفهمیم اصلاحیه سال 2017 قانون بهداشت چگونه افراد بیشتری را مجبور به مدیكید می كند.” “اگر قبلاً در آنها ثبت نام نمی کردید ، کمتر مجازات آن را دریافت می کردند.”

انتظار می رود دادگاه تا پایان ماه ژوئن درباره این پرونده رای دهد.

عکس: هنرمند ، گتی ایماژ

logo-footer