Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اگر در ابتدا موفق نشدید ، دوباره امتحان کنید. اما این بار سی صفحه دیگر از ادعاهای مربوط به ادعای خلافکاری دولت گابلدیگوک اضافه شده توسط ادعاهای غیرمستند و پیوندهای علی و معلولی که ماهیت ثابت زمان خطی را نادیده می گیرند ، اضافه کنید.

اینطور نیست که گفته های قدیمی پیش می رود؟

پلت فرم رسانه های اجتماعی پارلر است کاهش یافته است ادعای فدرال خود در برابر آمازون فقط به دوباره بایگانی کنید در دادگاه عالی در شهرستان کینگ ، واشنگتن. شکایت جدید پانزده شماری جدید ، افترا ، سهل انگاری ، نقض قرارداد ، مداخله شکنجه آمیز ، تبعیض سیاسی ، و همچنین موارد مختلف نقض قانون حمایت از حقوق مصرف کننده در ایالت را ادعا می کند.

همانطور که در دادخواست فدرال وجود دارد ، پارلر ادعا می کند که آمازون با توئیتر که متهم نامش نیست ، تبانی کرد تا رقیب بالقوه مدل تجارت “سرمایه داری نظارتی” خود را در پیش بگیرد.

و پارلر از کجا این را می داند؟ خوب ، این فقط …

در اواسط دسامبر سال 2020 ، توییتر قراردادی چند ساله با AWS منعقد کرد که براساس آن AWS در ازای دریافت مبالغ هنگفت ، خدمات رایانش ابری را به توییتر ارائه می کند. در مورد اطلاعات و اعتقادات ، بخشی از توافق نانوشته بین توئیتر و AWS این بود که دومی از موقعیت خود به عنوان ارائه دهنده خدمات ابری پارلر استفاده می کند تا تهدید پارلر به بازار تبلیغات اینترنتی را به حداقل برساند.

به عنوان شواهد ، پارلر به ایمیلی در 7 ژانویه (که بعد از “اواسط دسامبر” می آید) از شخصی در آمازون اشاره می کند که می پرسد آیا رئیس جمهور سابق هنوز حساب پارلر ایجاد نکرده است. وی یا حداقل مورد تأیید نشده بود ، اما طبق گفته پارلر ، “انتظار می رفت كه ترامپ به پارلر برود و بسیاری از 90 میلیون پیرو خود را با خود بیاورد. و AWS می دانست که ترامپ و پارلر در حال مذاکره بر سر چنین اقدامی بوده اند. اگر این تحقق یابد ، پارلر ناگهان تهدیدی بزرگ برای توییتر در بازار میکروبلاگینگ و خود آمازون در بازار تبلیغات دیجیتال خواهد بود. “

وضعیت آمازون چطور بهتر است بدون درآمد حاصل از رشد نمایی مورد انتظار پارلر نامشخص است. اما خوشحالم که جف بزوس پیش بینی کرد که در ماه دسامبر وقتی که توافق نامه ای را با توئیتر منعقد کرد این پلتفرم ترامپ را یک ماه بعد تحریم می کند و می خواهد پارلر را از سر یک رقیب بالقوه منصرف کند. مرد واقعاً نابغه است!

پارلر اطمینان دارد که لغو قرارداد میزبانی وب توسط آمازون در 12 ژانویه محصول تبانی ضد رقابت بود. یا احتمالاً خصومت سیاسی غیرقانونی علیه محافظه کاران. یا ، می دانید ، این ممکن است باشد که آنها سعی داشتند دونالد ترامپ را خفه کنند. (وقتی می خواهید تاسیس کنید مردانه rea، نام بازی این است که تا آنجا که ممکن است انگیزه های جایگزین پیشنهاد شود ، درست است؟)

این شرکت همچنین ادعا می کند که آمازون آن را بدنام کرده است نشت 9 ژانویه 2021 خاتمه نامه نامه ای که آمازون در آن نوشت: “اخیراً ، ما شاهد افزایش مداوم این محتوای خشن در وب سایت شما هستیم ، که همه این موارد شرایط ما را نقض می کند. واضح است که پارلر روند مطلوبی برای انطباق با شرایط خدمات AWS ندارد. “

لحظه ای کنار بگذارید دقیقاً چگونه نامه ای که می گوید “شما با TOS ما مطابقت نداشته اید” به افترا تبدیل می شود. و فرض کنیم استدلال که پارلر قادر خواهد بود ثابت کند که آمازون نامه را به BuzzFeed داده است. ممکن است اتفاق بیفتد ، درست است؟

ما در حال حاضر از دادخواست فدرال می دانیم که پارلر باید بود گفت پایین پست هایی که گفته می شود از جمله “به پلیس شلیک کنید که از این سناتورهای کیسه شیطانی محافظت می کند ، سپس سناتور را کمی وادار کنید قبل از اینکه آنها را ببندد” و “ما باید مانند پدرانمان رفتار کنیم [Black and Jewish people] هیچ قربانی یا بازمانده ای نگذارید “، و” این عوضی [Stacey Abrams] این روش هدف خوبی برای مبتدیان خواهد بود. ” بنابراین این شرکت ممکن است یک مشکل عجیب و غریب داشته باشد و ثابت کند که روش اعتماد به “داوطلبان” برای اطمینان از انطباق با ممنوعیت استفاده از خدمات وب آمازون برای استفاده از این سیستم عامل برای تحریک خشونت کافی است.

همچنین یک مسئله جزئی وجود دارد که در این شکایت به ممنوعیت Parler از فروشگاه برنامه Google در 8 ژانویه و از فروشگاه اپل در 9 ژانویه به عنوان شواهدی مبنی بر آسیب شهرت ناشی از “افترا” آمازون اشاره شده است ، علیرغم این واقعیت که هر دو رخ داده است قبل از نامه پایان کار در اواخر عصر روز 9th نشت کرد.

و این تنها مشکل زمان بندی در این لباس نیست. پارلر ادعایی پیچیده دارد که آمازون به نوعی مسئول هک شرم آور حجم عظیمی از داده های کاربر خود است.

سرانجام ، برای افزودن آسیب به آسیب ، پس از خاموش کردن تمام سرویس های AWS به Parler ، AWS مسیر 53 ، یک سیستم نام دامنه بسیار مقیاس پذیر (DNS) را باز گذاشت ، که هکرها را به مراکز داده پشتیبان Parler هدایت کرد و باعث شد هکرها یک حمله DNS قابل توجه انجام دهند. . به عبارت دیگر ، AWS در واقع یک پیکان بزرگ نئونی را هدایت می کند که هکرها را به مراکز داده پشتیبان Parler هدایت می کند. و هکرها این پیام را دریافت کردند و حمله ای بسیار بزرگ را انجام دادند – یک حمله 250 برابر بزرگتر و 12 تا 24 برابر طولانی تر از حمله متوسط ​​انکار سرویس (DDOS). بعداً ، AWS پیوند مسیر 53 را خاتمه می دهد ، اما آسیب از قبل وارد شده بود. و این حمله تسهیل شده توسط AWS تهدیدی از سوی AWS برای تمام مراکز داده آینده بود که اگر آنها میزبان پارلر باشند ، آنها نیز مورد حمله هک های بی سابقه ای قرار خواهند گرفت.

این ادعا که مبنای تعداد زیادی قرارداد ، سهل انگاری و حمایت از مصرف کننده است ، این واقعیت را که رخ داده قبل از اینکه آمازون پارلر را از سرورهای خود بوت کند ، نادیده می گیرد. مانند سیم دار یادداشت:

در روزها و ساعت ها قبل از خاموش شدن ، گروهی از هکرها برای بارگیری و بایگانی سایت در تلاش بودند تا ده ها ترابایت داده Parler را در بایگانی اینترنت بارگذاری کنند. یک هکر مستعار که تلاش را رهبری می کند و فقط با دستگیره توییترdonk_enby می رود به گیزمودو گفت که این گروه “99 درصد” از مطالب عمومی سایت را با موفقیت بایگانی کرده بود ، که به گفته وی شامل بسیاری از شواهد “بسیار مجرمانه” درباره اینکه چه کسی در حمله به کاپیتول شرکت کرده و چگونه است ، بود.

تا روز دوشنبه ، شایعاتی در Reddit و رسانه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه پاک کردن اطلاعات داده های Parler با استفاده از یک آسیب پذیری امنیتی در احراز هویت دو عاملی سایت که به هکرها اجازه می دهد “میلیون ها حساب” با امتیازات مدیر ایجاد کنند ، انجام شده است. حقیقت بسیار ساده تر بود: پارلر فاقد ابتدایی ترین اقدامات امنیتی بود که می توانست از خراش اتوماتیک داده های سایت جلوگیری کند. حتی تعداد پست های خود را در آدرس های سایت سفارش داده است ، به طوری که هر کسی می تواند به راحتی و به صورت برنامه نویسی میلیون ها پست سایت را بارگیری کند.

بنابراین ، شاید نه خیلی با ادعای پارلر مبنی بر اینکه آمازون با امکان هک کردن به آن آسیب رسانده است که “باعث آسیب جدی اعتبار و اعتبار مالی به پارلر شد زیرا کاربران دیگر به پارلر برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خصوصی خود اعتماد نخواهند کرد.” موفق باشید که به دادگاه اثبات کنید شخص دیگری باعث ایجاد بی کفایتی در هنگام سرویس دهی به کاربران خود در برابر هکرها در یک بشقاب نقره ای ، البته با اطلاعات مکان جغرافیایی می شود!

پارلر همچنین آمازون را به “فروش مخفیانه داده های کاربر پارلر به هر شخصی با نوع خاصی از حساب آمازون” متهم کرد اما … که برای امروز باید کاملاً دیوانه باشد. در صورت تمایل به اجرای بیشتر ، پیوند زیر وجود دارد.

و ، PS ، ترامپ هرگز به پارلر پیوست. اما اگر آن شرورهای کثیف لعنتی در آمازون نبود ، او کاملاً دوست داشت!

به روز رسانی: سخنگوی AWS درمورد دادخواست اظهارات زیر را ارائه داد:

شایستگی این ادعاها نیست. AWS فناوری و خدماتی را در سراسر طیف سیاسی به مشتریان ارائه می دهد و ما به حق Parler احترام می گذاریم كه خود تعیین كند چه محتوایی را مجاز می داند. با این حال ، همانطور که توسط شواهد در دادخواست پارلر پارلر نشان داده شد ، مشخص بود که محتوای قابل توجهی در مورد پارلر وجود دارد که خشونت علیه دیگران را تشویق و تحریک می کند ، که این نقض شرایط خدمات ما است. بعلاوه ، پارلر قادر به شناسایی یا حذف سریع این محتوا نبود ، یا مایل نیست ، که همراه با افزایش این نوع محتوای خطرناک خشونت آمیز بود ، منجر به تعلیق خدمات آنها شد.

Parler، LLC v. Amazon Web Services، Inc. [via Courthouse News]
یک اشکال کاملاً اساسی که به همه اجازه می دهد همه داده های Parler را بدست آورند [Wired]


الیزابت رنگ در بالتیمور زندگی می کند و در آنجا درباره حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer