Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

Parler ، برنامه میکروبلاگینگ رسانه های اجتماعی برای کاربران برای اتصال و به اشتراک گذاشتن افکار در مورد علاقه های مختلف از ورزش تا پاکسازی قومی ، آخر هفته اخباری دریافت کرد که سرویس های وب آمازون خدمات میزبانی را از شب گذشته به حالت تعلیق در می آورند. پارلر پس از درگیری برای یافتن یک میزبان جایگزین و عدم یافتن ارائه دهنده خدمات وب دیگر که علاقمند به گره زدن نام تجاری خود به خانه در حال رشد 1000 شخصیتی رایش بود ، پارلر همان کاری را انجام داد که هر آمریکایی خونخوار انجام می داد و شکایت کرد.

در شکایتی که صبح امروز در ناحیه غربی واشنگتن ثبت شد ، پارلر به دنبال صدور قرار منع تعقیب موقت آمازون برای مجبور کردن مجدد برنامه و همچنین خسارت ناشی از نقض قرارداد ، دخالت های شکنجه آمیز و حیرت انگیزترین موارد ، نقض شرمان است. قانون ضد انحصاری!

ادعاهای قرارداد ساده است. AWS و پارلر با قراردادی موافقت کردند که نیاز به اخطار 30 روزه دارد تا به طرف دیگر اجازه دهد یک تخلف اساسی را درمان کند. بدون خواندن معامله ، سخت است که بگوییم پارلر در اینجا نکته ای دارد یا نه. از نظر فنی ، AWS فقط Parler را به حالت تعلیق درآورده و احتمالاً استدلال آنها این است كه حق این كار را به مدت 30 روز دارد تا زمانی كه راضی شود كه Parler این تخلف را درمان كرده است. امید است که AWS حقوقدانانی داشته باشد که هنگام تهیه معامله دیگ بخار این فکر را کرده اند. در همین حال ، ادعای دخالت شکنجه بر اساس این نظریه است که AWS روابط قراردادی پارلر را با همه اعضای شبه نظامی که به امضا رسانده است ، گنگ کرده است.

مشخص نیست که بازی آخر پارلر در اینجا چیست. AWS می تواند 30 روز دیگر به آنها مهلت دهد و سپس آنها را بوت کند و شرکت همان جایی که الان است برمی گردد. GoDaddy قصد ندارد نظر خود را در مورد خوابیدن با Parler براساس یک مهلت یک ماهه تغییر دهد.

اما این ادعای ضد انحصاری است که همه جوایز تازگی را از آن خود می کند. ادعاهای قراردادی واضح بود ، اما این واقعاً سطح بوسه یک آشپز از قانونگذاری خلاقانه است:

32. کمتر از یک ماه پیش ، توئیتر ، AWS و رقیب Parler ، یک قرارداد چند ساله منعقد کردند. اواخر عصر جمعه ، توییتر رئیس جمهور ترامپ را از استفاده از سیستم عامل خود منع کرد و بدین ترتیب تعداد زیادی از کاربران خود را به Parler سوق داد. 24 ساعت بعد ، AWS اعلام كرد كه حساب پارلر را به طور نامحدود تعليق خواهد كرد.

33. دلایل AWS برای این کار با رفتار آن با توییتر مطابقت ندارد ، این نشان دهنده تمایل به آسیب رساندن به پارلر است.

34. با تعلیق حساب Parler ، AWS یک بازیگر موج دار را از بازار حذف می کند و تجارت در بازار خدمات میکروبلاگینگ را به شدت محدود می کند.

ده امتیاز به اسلیترین.

پارلر با بازکردن این ادعا ، ادعا می کند که توییتر توییت آخر هفته را با تهدید به خشونت علیه مایک پنس روبرو کرده است ، و به همین دلیل استدلال می کند که تصمیم آمازون برای مجازات پارلر اما نه توئیتر نشان دهنده علاقه تجاری برای محافظت از پرنده آبی غول پیکر است. از آنجا ، شکایت به این نتیجه رسید که توییتر با انحراف گسترده هزاران کاربر به پارلر روبرو شده و از قدرت خود برای محافظت از شریک مورد علاقه خود استفاده کرده است. مشخص نیست که چرا AWS از اینکه کسی از چه خدماتی استفاده می کند مراقبت می کند ، زیرا از طرف هر دو سیستم عامل پرداخت می شود و خاموش کردن Parler فقط باعث می شود کاربران به سمت سیستم عامل هایی مانند Gab یا Rumble بروند که – تا آنجا که من می توانم بگویم – مشتریان AWS نیستند. بنابراین اگر این یک تلاش انحصاری باشد ، به نظر می رسد یک تلاش بد است.

به هر حال ، به نوعی ، در همه اینها ، بستری مبتنی بر صدا دادن به شکایات سفیدپوست و نوستالژی متفقین که به یک برادر شرمن برای نجات رجوع می کند ، به نظر می رسد که این دوز ویژه ای از کنایه است که من شخصاً برای گذراندن یک روز دیگر از مزخرفات 2021 نیاز داشتم.

(شکایت کامل در صفحه بعدی)


عکس سرجو پاتریس سردبیر ارشد Above the Law و مجری مشترک در مثل یک وکیل فکر می کنم. در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه نکته ، سوال یا نظر. دنبالش کن توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوزهای خوبی از اخبار ورزشی دانشگاه علاقه مند هستید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPN.

logo-footer