Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

آتش بس! آتش بس!

بسیاری از وکلا ، مانند متخصصان سایر زمینه ها ، سرعت کار خود را در فصل تعطیلات کاهش می دهند. در واقع ، بسیاری از وکلا در چند هفته آخر سال مرخصی می گیرند و دادگاه ها در این دوره اغلب حضور کمتری را ترتیب می دهند تا همه بتوانند مرخصی بگیرند و نگران مسائل پیرامون تعطیلات نباشند. با این وجود ، برخی از وکلا درخواست ها را ارائه می دهند ، طرح پرونده می کنند و درخواست های دیگری می دهند که ممکن است دشمنانشان را مجبور کنند در تعطیلات برای پاسخ دادن به چنین مواردی وقت بگذارند. البته ، برخی از مسائل نمی توانند صبر کنند ، و حتی در مواردی که ناراحتی برای مردم ایجاد شود ، باید در روزهای تعطیل به مسائل اضطراری رسیدگی شود. با این حال ، وکلا باید با دشمنان خود همدلی بیشتری داشته باشند و با موکول کردن امور تا زمان شروع سال جدید هر زمان که بتوانند ، آتش بس تعطیلات را رعایت کنند.

از تجربه شخصی من ، اکثر وکلا یک آتش بس در تعطیلات را رعایت می کنند. بسیار شایع است که در حدود تعطیلات ، سرعت روند دادرسی و معاملات کاهش می یابد و این به افراد امکان می دهد زمان بیشتری را در کنار خانواده خود بگذرانند و فضای مغزی خود را برای کارها اختصاص ندهند. علاوه بر این ، اگر رسیدگی فوری به مسائل مهم نباشد ، بسیاری از وكلا موافقت خود را با موكول اعلام می كنند.

در گذشته سعی کردم مطمئن شوم که هیچ تقاضا ، درخواست یا درخواست دیگری را ارائه نکرده ام که باید تا پایان سال پاسخ داده شود. من همچنین سعی می کنم به دلایل عملی ، خیلی نزدیک به پایان سال طرح پرونده نکنم ، زیرا دادگاه ها در این مدت گاهی اوقات کندتر پاسخ می دهند. حتی اگر در چند هفته آخر سال کاملاً نیاز به طرح پرونده داشته باشم ، سعی می کنم از تاریخ برگشت استفاده کنم تا نیازی به ارسال نامه های مخالفت یا پاسخ تا بعد از تعطیلات نباشد.

با این حال ، همه وكلا در مورد اوقات مخالفان خود در حوالی تعطیلات ملاحظه نمی كنند. در واقع ، معمول است که می بینیم طرفین دعوا در حوالی روزهای تعطیل که دارای مهلت تسلیم در حدود روز کریسمس و سال نو هستند ، درخواستهای غیرانتقادی ارائه می دهند. گاهی اوقات ، این می تواند به طرف ارائه دهنده درخواست پاسخ مثبت دهد.

یک بار ، یک دشمن من یک اقدام کشف کاملاً غیرضروری را به اواخر سال ارائه داد. مخالفت من دقیقاً در حوالی کریسمس بود ، زیرا مرا خیلی تعطیل نکردم زیرا آن روز را جشن نمی گیرم. با این حال ، پاسخ آنها درست در حدود سال نو بود. من بدون درخواست درخواست تعویق به موقع مخالفت خود را ثبت کردم ، و سپس دشمن خواستار زمان بیشتری برای ارائه پاسخ نامه شد. من گفتم كه حریف تصمیم گرفت كه تقاضای تعطیلات را ارائه دهد ، و من به موقع اوراق مخالف را بدون تعویق موكول كردم. سرانجام ، به دلیل احترام به موکول به موکول ، موافقت کردم ، اما یکی از طرفین دعوا ممکن است آن وکیل را مجبور به نوشتن و ارسال برگه های پاسخ نامه در حدود روز سال نو کند زیرا دشمن تصمیم گرفته بود که در پایان سال درخواست خود را ارائه دهد.

اگرچه هیچ قاعده یا روالی وجود ندارد که وکلا را ملزم به رعایت نوعی آتش بس در تعطیلات کند ، اما چنین عملی احتمالاً موجب حفظ حسن نیت با دشمنان خواهد شد. اکثر وکلا سعی می کنند در حوالی تعطیلات از کارهای غیرضروری خودداری کنند تا بیشترین وقت را برای گذراندن در کنار خانواده و دوستان داشته باشند. اگر کسی آنها را مجبور به کار در حوالی تعطیلات کند ، زمانی که موضوع به همین راحتی می توانست برای سال جدید باقی بماند ، دشمنان کاملاً ناراحت خواهند شد.

بدیهی است که حسن نیت و حسن نیت ادب نسبت به دشمنان برای حل و فصل مسائل و به دست آوردن نتایج مطلوب برای مشتریان بسیار مهم است. این امر خصوصاً در محیط کنونی بیشتر صدق می کند. همانطور که بسیاری از وکلای دادگستری از تجربه شخص دست اول فهمیده اند ، مداخله قضایی به دلیل COVID-19 اکنون دشوارتر است و دادرسی هیئت منصفه در بسیاری از حوزه های قضایی به حالت تعلیق درآمده است. در نتیجه ، مذاکره در مورد قطعنامه های مربوط به امور بین مشاور برای بیشتر مسائل حقوقی اهمیت بیشتری پیدا می کند.

رعایت آتش بس در تعطیلات نیز کار درستی است. بیماری همه گیر COVID-19 مانند هرگز وکلا را با دشمنان خود ارتباط داده است. برای ادامه کار قانونی ، وکلا مجبور شده اند شماره تلفن های همراه را مبادله کنند ، جلسات مجازی را از اتاق نشیمن مردم برپا کرده و عواقب منفی مشترکی را به اشتراک بگذارند. به نظر می رسد اکنون بسیاری از وکلا نسبت به قبل از COVID-19 با دشمنان خود همدلی دارند و امیدوارم که این نگرش در این حرفه مدتها پس از فروپاشی همه گیر ادامه یابد. استراحت دادن به دشمنان کار درستی است و اگر در حوالی تعطیلات به یک درخواست ، تقاضا یا درخواست دیگر می رسیدید ، احتمالاً امیدوارید که یک حریف در چند هفته آخر هفته به شما استراحت دهد. سال علاوه بر این ، رعایت آتش بس در تعطیلات نیز کار درستی است که طرفین وکلا نمایندگی آن را دارند زیرا ممکن است مشتریان برای انجام پاسخگویی به خواسته های ارسال شده در ایام تعطیلات نیز مجبور به انجام کار شوند و این در موارد غیرانتقادی اتفاق نمی افتد.

باز هم ، بسیاری از وکلا می فهمند که مردم نباید در طول تعطیلات برای دشمنان خود کار غیرضروری انجام دهند. با این حال ، وکلای بیشتری باید آتش بس تعطیلات را رعایت کنند ، که نه تنها کار صحیحی است ، بلکه می تواند نتایج بهتری برای وکلا و موکلان آنها به دنبال داشته باشد.


جوردن روتمن شریک زندگی است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل خدمات نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار خاطرات بدهی دانشجویی، وب سایتی در مورد نحوه پرداخت وام های دانشجویی خود. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected].

logo-footer