Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

در شرکت ما ما بسیاری از دادخواهی پیچیده، خیلی اوقات در تقسیم خطر مبنا این بدان معنی است که اگر نتیجه مطلوبی را برای مشتری به دست آوریم ، همانطور که در نامه نامزدی ما به توافق رسیده است ، مایلیم نرخ ساعتی را که در ازای پرداخت هزینه احتمالی دریافت می کنیم ، کاهش دهیم. مشتری ها این را دوست دارند زیرا ما را با خود درگیر می کنند: اگر آنها برنده شوند ، ما این کار را می کنیم. اگر آنها به خواسته خود نرسند ، حقوق کمتری به ما پرداخت می شود.

بسیاری از مشتریان تجاری طی سالهای گذشته به من اظهار نظر کرده اند که هنگام برخورد با وکلائی که از این طریق قبض نمی دهند – هنگام برخورد با وکلائی که صورتحساب را بر اساس ساعت انجام می دهند ، به طور معمول – چنین مشتریانی فکر می کنند که این وکلا دغدغه کمی در مورد هزینه ها ندارند مشتریان باید هزینه کنند ، یا نتیجه. در واقع ، بسیاری از مشتریان تجاری به من می گویند که آنها فکر می کنند این وکلا فقط سعی می کنند تا آنجا که می توانند برای افزایش قبض خود صورتحساب بدهند.

خدای خوب می داند که من دچار ریزش شده ام و بیش از یک بار برای یک شرکت با منابع خوب بسیار ناخوشایند بوده است ، جایی که آنها به نظر می رسید اجساد را روی پرونده قرار می دهند و هر چیز ریز را دعوا می کنند حتی اگر من نمی توانم از نظر تاکتیکی یا سود دیگری برای مشتری آنها ببینم. اضافه بار (در مقابل صورتحساب نادرست) قطعاً اتفاق می افتد. این که آیا این کار به همان اندازه که مشتریان من شکایت کرده اند انجام می شود یا نه از حوصله این مقاله کوتاه است. اما من تصدیق می کنم که این اتفاق می افتد.

ما به عنوان وكیل باید تمام هزینه هایی را كه مشتری های ما در دادرسی متحمل می شوند ، در نظر داشته باشیم و هزینه های حقوقی فقط یكی از این هزینه ها است. بخشی از مشاوره خوب این است که تعیین کنید: آیا واقعاً ارزش جنگیدن نمک را دارد؟ من خودم را مکرراً به شاکیان یا مدعیان احتمالی توصیه می کنم که گزینه های دیگری را برای دعوا یا داوری در نظر بگیرند. به همین ترتیب خودم می بینم كه به متهمان توصیه می كنم كه حتی اگر اعتقاد دارند كه هیچ اشتباهی مرتكب نشده اند ، صرفاً برای طرح دعوی در دادگاه ، چیزی را پرداخت كنند. هزینه ها – از جمله نه فقط پول ، بلکه زمان – مهم است و ما به عنوان مشاور باید این نکته را در نظر داشته باشیم با توجه به مشاوره ای که به مشتریان خود می دهیم.

اما کاری که ما نمی توانیم – یا حداقل نباید انجام دهیم – این است که اجازه بدهیم سود حق الزحمه ما توصیه های ما را تعیین کند ، یا اینکه چگونه بجنگیم. من نمی گویم که باید از ما استفاده شود – ما نیستیم. اما این متفاوت از این است که اجازه دهیم سود هزینه ما حکم کند که چقدر سخت می جنگیم یا نه ، یا اینکه چه پیشنهادهای تاکتیکی به مشتری می دهیم. همانطور که در بالا ذکر شد ، مشتریان تقسیم ریسک ما در واقع فکر می کنند که ما چنین کاری می کنیم و ما را به خاطر آن دوست داریم. تقسیم ریسک به روابط مشتری کمک می کند. ما همچنین باید مراقب تعهدات اخلاقی و شغلی بالاتر خود باشیم تا مشاوره مناسبی به مشتری بدهیم و همانطور که می گویند ، مشتاقانه و بدون توجه به هزینه ، از مشتری دفاع می کنیم.

وکلا معمولاً پرونده کوچکتری را متفاوت از یک پرونده بزرگ مطرح می کنند و در واقع ، ما اغلب باید این کار را انجام دهیم. اما این به این دلیل است که هزینه ها و نتایج ممکن است در آن موارد برای مشتریان متفاوت باشد. ما نمی توانیم اجازه دهیم که هزینه حق الزحمه ما نحوه مشاوره دادن به مشتریان یا نحوه کسب پیروزی برای آنها را تعیین کند.


جان بالستریهجان بالستریره یک وکیل دادگستری کارآفرینی است که پس از کار به عنوان دادستان و دادخواست در یک شرکت کوچک ، شرکت خود را تأسیس کرد. وی در شرکت حقوقی دادرسی و تحقیقات شریک است Crossbowman Fariello در نیویورک ، جایی که او و همکارانش به نمایندگی از مشتریان داخلی و بین المللی در پرونده های قضایی ، داوری ، تجدید نظر و تحقیقات هستند. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید john.g.balestriere@balestrierefariello.com.

logo-footer