Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

ASATs جنبشی مقادیر زیادی از بقایای فضایی خطرناک را ایجاد می کند. تصویر مرکز ملی فضا و اطلاعات

واشنگتن: پنتاگون مدتهاست كه به رفتار “مسئولانه” در فضا اعتراف كرده است ، اما هرگز معنای آن را در صلح یا جنگ به روشنی بیان نكرده است. امسال ممکن است تغییر کند.

چه چیزی تغییر کرده است؟ انگلیس حمایت مالی a به قطعنامه سازمان ملل ملتهای عضو را متهم می کنند تا دیدگاههای خود را در مورد اینکه اقدامات بین المللی توسط دیگران تهدیدآمیز می دانند و یا آنچه که در زمان صلح قابل قبول می دانند ، روشن کنند. دولت ترامپ از آن حمایت کرد. هدف این قطعنامه کاهش خطرات سو mis تفاهم و محاسبات غلط است که می تواند منجر به درگیری یا تشدید درگیری شود ، سفیر انگلیس در کنفرانس خلع سلاح در ژدان آیدان لیدل در دسامبر به بنیاد جهانی امن گفت.

“ایالات متحده از قطعنامه ای که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 7 دسامبر سال 2020 در مورد کاهش تهدیدات فضایی از طریق هنجارها ، قوانین و اصول رفتارهای مسئولانه تصویب کرد ، حمایت کرد. وزارت دفاع همکاری نزدیکی با وزارت امور خارجه خواهد داشت زیرا ایالات متحده برای تحقق اهداف این قطعنامه با سایر کشورها همکاری می کند. “سرهنگ دوم نیروی هوایی اوریا اورلند ، سخنگوی دفتر وزیر دفاع ( OSD) ، گفته شده در یک ایمیل است.

این ابتکار مهم است – و متمایز از ابتکارات سازمان ملل در دوران اوباما است که در سال 2019 نهایی شد تا مجموعه داوطلبانه بهترین شیوه ها برای اپراتورهای فضایی مذاکره در کمیته استفاده صلح آمیز از فضای بیرونی در وین – زیرا به طور خاص آدرس می دهد مصارف نظامی از فضا

پاسخ های ایالات متحده و سایر کشورها تا ماه مه نیاز است ، یک کارشناس سازمان ملل گفت ، بنابراین آنها می توانند تا پایان ماه اوت در گزارش دبیرکل آنتونیو گوترش ادغام شوند. این مورد توسط 193 عضو سازمان ملل متحد در نشست سالانه کمیته اول سازمان ملل متحد ، که به مسائل صلح و امنیت بین المللی می پردازد ، بررسی خواهد شد.

بعلاوه ، انتظار می رود انگلیس – که به احتمال زیاد توسط تعدادی دیگر از متحدان ایالات متحده از جمله کانادا پشتیبانی می شود – سعی کند سایر کشورها را متقاعد کند تا فرایند رسمی تر سازمان ملل را برای دستیابی به توافق در مورد مجموعه ای از هنجارهای “امنیت سخت” آغاز کنند. هنوز مشخص نیست که روسیه و چین که مدتهاست همه تلاشها را رد کرده اند اما پیشنهاد خود را برای یک پیمان قانونی الزام آور رد کرده اند ، چگونه پاسخ خواهند داد.

تهیه یک چارچوب داوطلبانه برای قوانین milspace چندان دشوار نخواهد بود ، یک مقام سابق دولت آمریکا که درگیر مسائل فضایی بود با ناامیدی آشکار گفت: “ما فقط باید توافق کنیم که کارهای احمقانه در فضا انجام ندهیم.”

به عنوان مثال ، منبع گفت ، “چیزهای احمقانه” شامل استفاده از سلاح های ضد ماهواره مخرب (ASAT) است که مقادیر زیادی از بقایای فضایی را ایجاد می کند – چیزی که رهبران ارشد ارتش باهوش فضایی ، مانند ژنرال جان هایتن ، نایب رئیس ستاد مشترک ، مدت ها گفته اند که ایالات متحده نمی خواهد این کار را انجام دهد.

بعلاوه ، ارتش باید آنچه را که معتقد است روشن کند باید قادر به انجام کار با نیروی نظامی باشد در یک درگیری آینده در فضا غالب شود. کارشناسان می گویند این به معنای فراتر رفتن از زبان دیگ بخار در مورد دستیابی به “برتری فضایی” یا پیروی از کنوانسیون ژنو و قوانین درگیری مسلحانه است.

“حالا که نیروی ایستاده است ، نیروی نیروی فضایی در همه اینها چه نقشی دارد؟” گفت: یکی از مقامات سابق وزارت دفاع با یک نژاد طولانی مربوط به فضا. این منبع گفت ، نیروی فضایی و فرماندهی فضایی نیاز به این امر دارند علنا articulate: ‘در اینجا نحوه مبارزه و پیروزی ، کشتن مردم و شکستن چیزها در فضا وجود دارد. این همان کاری است که آنها باید انجام دهند و تا کنون با مطالعه از این کار اجتناب کرده اند. “

چندین دهه لرزیدن

اما تعریف هنجارهای فضایی نظامی برای زمان صلح یا زمان جنگ حدود 40 سال است که از لشکر سیاست گذاران و رهبران نظامی ایالات متحده سرپیچی می کند.

“دهه ها گذشته است نه این کار “برای فضا” ، مقام سابق وزارت دفاع گفت ، بر خلاف عرصه هسته ای ، جایی که ایالات متحده مدتها پیش مفاهیم روشنی را برای حفظ ثبات و بازدارندگی در برابر رقیب هسته ای اتحاد جماهیر شوروی تهیه کرده بود ، تأکید کرد. وی افزود: “ما از همان نوع پایه مفهومی برای چگونگی رسیدن به نوعی ثبات در این امر برخوردار نیستیم [space] محیط.”

بنا به گفته مقامات سابق و فعلی وزارت دفاع ، تحلیل گران سیاست فضایی و کارشناسان امنیت بین المللی ، این دلایل را می توان به دلایل زیادی جستجو کرد ، از جمله:

  • اکراه ارتش برای کنار گذاشتن گزینه های اقدام آینده در فضا.
  • فرهنگ و دکترین نیروی هوایی که اولویت اقدامات تهاجمی درگیری است.
  • حمایت تند و تیز بین سیاستگذاران غیرنظامی برای حفظ “ابهام عمدی” (یعنی جلوگیری از “خطوط قرمز”) ؛
  • رازداری شدید پیرامون همه چیز فضای امنیت ملی؛ و ،
  • کمبود قدرت مغز برای پاسخ دادن به س questionsالات اساسی در ایجاد مفهوم بازدارندگی فضا.

“در فضا ، ما همه چیز را بیش از حد طبقه بندی می کنیم. هایتن در 22 ژانویه به انجمن فضایی امنیت ملی (NSSA) گفت: “بازدارندگی در جهان طبقه بندی شده اتفاق نمی افتد.” بازدارندگی در سیاه رخ نمی دهد. بازدارندگی در رنگ سفید اتفاق می افتد.

“ما باید تصمیم بگیریم که چه چیزی را می خواهیم برای جلوگیری از دشمنان خود داشته باشیم. و سپس ، خدای ناکرده ، اگر روزی درگیری رخ داد ، ما برای پیروزی در درگیری با دشمنان خود به چه چیزهایی نیاز داریم. ” “و این دو چیز متفاوت است. ما آن چیزها را به صورت یکجا جمع کرده ایم و فکر می کنیم اینها یک چیز هستند. آنها نیستند. “

مقام سابق فضایی دولت پیشین آمریكا گفت ، رهبران وزارت دفاع به سادگی مطالعه نكرده اند كه مفاهیم دیرینه بازدارندگی – كه توسط افرادی مانند هرمان كان آینده نگر و پیشگام تئوری بازی افسانه ای توماس شلینگ ساخته شده است – می توانند در فضا به كار گرفته شوند.

به عنوان مثال ، بسیاری از نوشته های وزارت دفاع – مانند یادداشت دکترین مشترک 2018 در مورد استراتژی (JDN 1-18) – تمرکز شدید بر توانایی مجازات یک دشمن با استفاده از نیروی نظامی اما عدم بیان اصل “اطمینان” برای ارائه دشمنان (و نه فقط اطمینان بخشیدن به متحدان) اثبات اینکه اگر آنها از رفتارهای تحریک آمیز خودداری کنند چیز دیگری برای به دست آوردن دارند.

“درک آنچه از بازدارندگی است تفسیر غلط ، تفسیر مجدد ، عبور از حلقه ، خرد شده و تبدیل به یک همبرگر است. منظورم این است که فقط کسی آنجا نیست [at DoD] به نظر می رسد که دقیقاً معنی آن را می فهمد “، مقام سابق USG گفت.

تاکنون ، این منبع توضیح داده است ، وزارت دفاع سیاست های محکم و روشهای عملی را برای آنچه سیگنالهایی باید به طور مداوم و علنی در مورد آنچه ایالات متحده می داند برای دشمنان ارسال شود ، تنظیم نکرده است. ممنوع در صورت عدم موفقیت در بازدارندگی ، چگونه می توان در سیستم های فضایی انعطاف پذیری ایجاد کرد. و مجموعه ای از توانایی های افزایش تدریجی برای تحمیل هزینه ها به کشورهایی که این قوانین را نقض می کنند ، باید باشد.

یکی دیگر از مقامات ارشد سابق وزارت دفاع گفت که عدم وجود مواضع توافق شده وزارت دفاع به نوبه خود منجر به تمایل مقامات برای “فقط” نه گفتن “به همه چیز می شود زیرا آنها نمی توانند توافق کنند.

تغییرات دولت ترامپ

انصافاً ، تعدادی از منابع خاطرنشان کردند ، در دولت ترامپ سالها سکوت – بر اساس ترس از فاش کردن توانایی های جمع آوری اطلاعات ایالات متحده – در مورد رشد توانایی های فضای روسیه و چین را معکوس کرد. (استثنائی که این قاعده را اثبات می کند ، اعتراضات شدید در مورد آزمایش موشک ضد ماهواره چین در سال 2007 است که البته برای هر کسی که دارای یک تلسکوپ پیشرفته است ، واضح بود).

ژنرال رئیس نیروی فضایی ، جی ریموند آوریل گذشته روسها را پاره کرد برای آخرین آزمایش موشک Nudal ASAT زمینی و در ماه جولای گریه کرد ناپاک بیش از آزمایش ماهواره Cosmos 2543 که محموله ثانویه ای را خارج کرد که ایالات متحده به عنوان “پرتابه” توصیف می کند. گروه سران رهبران وزارت دفاع به دنبال او دنبال شده اند.

ژنرال جیمز دیکینسون ، رئیس فرماندهی فضایی (SPACECOM) هفته گذشته به م Instituteسسه میچل گفت ، چنین انتقادی بخشی از “پیام” ایالات متحده در مورد آنچه که رفتار غیر فضایی “غیر مسئولانه” می داند است. “از طریق آن خیابان خاص ، شما می توانید به نوعی استنباط کنید یا ببینید که ما چه چیزی را در نظر می گیریم [responsible vice irresponsible] هنجارهای رفتار ، “او گفت.

وی با این حال هشدار داد که از رویکرد کامل ایالات متحده برخوردار باشد ، “این مدتی طول می کشد … و این بیشتر از رویکرد دولت خواهد بود.”

دیکینسون یک نکته منصفانه را بیان می کند ، کارشناسان می گویند. همانطور که تأکید شده است در سیاست ملی فضایی 2020 ، این وزارت خارجه است که می تواند در ایجاد موضع ایالات متحده در مورد هنجارهای فضایی پیشگام باشد. این البته ، همانطور که باید در مورد همه ابتکارات دیپلماتیک باشد – اما آگاهان می گویند که شورای ملی فضایی به دلیل نگرانی از اینکه دولت به درستی پشتیبانی نمی شود و سایر آژانس ها برای پر کردن خلا moving تلاش می کنند ، این پیام را تحریک کنند.

کارشناسان می گویند ، در حالی که وزارت دفاع در توسعه سیاست های بین المللی حرف نهایی را نمی زند ، توافق نامه وزارت دفاع داخلی در مورد قوانین فضایی در بحث های بین اداری مفید خواهد بود. یک چیز ، همانطور که نیروی دریایی باید قبل از امضای توافقنامه ابتدا در مورد چگونگی تعامل زیردریایی های هسته ای آمریکا و روسیه در زیر دریای آزاد کار می کرد ، رهبران نیروی فضایی باید نحوه تعامل ماهواره های نظامی را تعیین کنند (یا نه) قبل از رسیدن به توافقات بین المللی در مدار

در واقع ، دیكینسون خاطرنشان كرد كه یكی از كاركنان J5 (برنامه ها و سیاست های وی) “زیر دریایی” است – و “ما اغلب بحث هایی را انجام می دهیم كه مدل دریایی را برای آنچه در فضا انجام می دهیم ، به كار می بریم.” اما ، وی افزود: “چقدر طول کشید تا هنجارهای رفتار یا استانداردها را در حوزه دریایی ایجاد کنیم؟ پاسخ آن این است که زمان می برد. “

چندین منبع همچنین خاطر نشان کردند که در زمان دولت ترامپ ، فروشگاه سیاست فضایی OSD – تا اوت که توسط استیو کیتای اداره می شود ، زمانی که وی با جاستین جانسون معاون وزیر جایگزین شد – تلاش برای جمع آوری سهامداران وزارت دفاع برای ایجاد یک چارچوب اساسی برای تعیین مسئولیت از رفتار غیرمسئولانه شرکت کنندگان شامل SPACECOM ، نیروی فضایی و حتی NRO بودند. اما هیچ سند عمومی منتشر نشده است.

بعلاوه ، مشخص نیست که دولت بایدن چگونه تلاش می کند – یا با توجه به این واقعیت که کاخ سفید برای اجرای اصول وزارت دفاع وقت لازم است. بایدن نامگذاری کرده است دیوید زیکوسوکا به عنوان دستیار ویژه در دفتر سیاست فضایی وزارت دفاع برای مدیریت انتقال ، اما نه کسی که شغل سطح بالا دستیار دبیر وزارت دفاع در سیاست های فضایی را پر کند.

با این اوصاف ، هر دلیلی برای انتظار وجود دارد وزارت دفاع بایدن از تعیین هنجارها حمایت خواهد کرد. در واقع ، كاتلین هیكز ، معاون نامزد وزیر دفاع ، در پاسخ كتبی به س priorالات پیش از دادرسی امروز خود به كمیته خدمات مسلح سنا گفت كه هنجارها بخشی از هر استراتژی برای كمك به كاهش تهدیدات سیستم های فضایی ایالات متحده است. وی نوشت: “ضروری است كه به منظور جلوگیری از رفتارهای تهدیدآمیز و حمایت از حقوق همه ملتها برای استفاده مس spaceولانه و مسالمت آمیز از فضا ، به توسعه بهترین شیوه ها ، استانداردها و هنجارهای رفتاری در فضا ادامه دهیم.”

از سوی دیگر ، کارشناسان و صاحب نظران گفتند ، فقدان هر گونه پیشنهاد اساسی ایالات متحده در مورد قوانین مربوط به فضای مختلف طی سالهای زیادی را می توان کاملاً در جایگاه دفاعی دفاع قرار داد. دلیل این امر این است که مقامات امنیت ملی ، چه غیرنظامی و چه نظامی ، نسبت به تعطیلی خود بیزار بوده اند هر گزینه های آینده برای پاسخگویی نظامی به اقدامات دشمن در فضا.

این در حالی است که ایالات متحده چندین توافق نامه ، حتی معاهدات لازم الاجرا قانونی را امضا کرده است که گزینه های نظامی را در سایر حوزه ها – مانند کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی یا توافقنامه حوادث دریایی آمریکا و شوروی – محدود می کند. در واقع ، همانطور که بسیاری از کارشناسان خاطرنشان می کنند ، تصمیم برای باز نگه داشتن همه گزینه ها کارت خارج از زندان نیست. همچنین هزینه های فرصت از دست رفته را در مورد گزینه های حل مسائل قبل از اینکه به مشکلاتی که نیاز به پاسخ نظامی دارند تبدیل می کند.

به علاوه، همانطور که برایان ویدن و ویکتوریا سامسون از بنیاد جهانی امن در ماه مه اظهار داشتند، به نظر نمی رسد انگیزه اصلی گشودگی جدید وزارت دفاع در مورد تهدیدات خارجی برای سیستم های فضایی در تعیین هنجارها باشد. در عوض ، به نظر می رسد انگیزه برای سخنرانی های شدید در مورد برنامه های روسیه و چین “به این دلیل است که صحبت علنی در مورد تهدیدات فضایی به تقویت این روایت کمک می کند که ایالات متحده برای مقابله با تهدیدات ضد فضایی به فرماندهی فضایی و نیروی فضایی ایالات متحده نیاز دارد.”

به عبارت دیگر ، روابط عمومی خوبی برای دو سازمان جدید است که از حمایت عموم ایالات متحده و مهمتر از آن ، کنگره (که دارای قدرت کیف پول است) حمایت کنند.

logo-footer