Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

به عنوان وکیل ، من فقط یکبار “ایمیل ناخواسته” را مرتکب شدم. خوشبختانه ، این یک یادداشت بی ضرر در مورد یک وعده ناهار برای وکیل متهم بود ، زیرا آنها دارای یک نام کوچک بودند و اگر شما ویژگی “گیرندگان پیشنهادی” آن را با تعصب شدید خاموش نکنید ، برای عقل سلیم مصلحت اندیشی می کند.

هنوز مشخص نیست که آیا مشکل “دریافت کنندگان پیشنهادی” بوده یا “همه را پاسخ دهید” ، اما مایکل لبوویچ ، شریک Proskauer ، نماینده نیویورک تایمز ، اخیراً اشتباه مشابهی مرتکب شده است. مگر به جای دعوت تصادفی از شریک ثابت دیگر به ناهار ، او به دشمنان خود یک استراتژی خصوصی ارائه دادبه تمام اخباری که برای چاپ مناسب هستند به دلیل محرمانه بودن مدیریت متوقف نمی شوند!

کارگران فناوری تایمز در حال اتحادیه هستند و به جای اینکه داوطلبانه اتحادیه را به عنوان یک نهاد معقول به رسمیت بشناسند ، روزنامه خواستار خرید رای برای خرید زمان مدیریت برای تضعیف تلاش قبل از روز انتخابات شد.

در حال حاضر ، این روزنامه بر سر دامنه اتحادیه احتمالی می جنگد. همانطور که Daily Beast گزارش می دهد:

در یک اسلاید با عنوان “اصول عملیاتی” ، وکلا درباره اهداف بالقوه مدیریت ، از جمله عدم مشارکت سرپرستان در اتحادیه ، جستجوی “کوچکترین واحد چانه زنی قابل توجیه” یا جستجوی “واحد چانه زنی که در آن به احتمال زیاد به دنبال آن هستیم ، بحث کردند. در انتخابات پیروز شوید “که به طور م effortثر تلاش اتحادیه را شکست می دهد.

اتحادیه بالقوه بزرگتر در واقع ممکن است به روزنامه اجازه دهد در انتخابات با پیروزی بر تعداد رای دهندگان و افزایش شانس این که کارگران ارشد کافی با رد اتحادیه کارگران جوان را بفروشند ، “پیروز” شود. از سوی دیگر ، یک اتحادیه کوچکتر تقریباً مطمئناً آرای لازم را خواهد داشت ، اما بر مدیریت تأثیر می گذارد. پروسکائور استراتژی اخیر را توصیه می کند.

این خیلی تعجب آور نیست دیلی بیست با یکی از اعضای سازمان دهنده اتحادیه صحبت کرد که به نظر ارزشمند بود که مشاور به روزنامه توصیه کرد که کم و بیش اتحادیه را اجتناب ناپذیر بداند و برای محدود کردن اندازه آن تلاش کند ، در مقابل خطر یک واحد بزرگتر در مبارزه برای شکست تلاش عمده فروشی به اگرچه صادقانه بگویم ، کارگران احتمالاً قبل از تهیه این عرشه ، این را به عنوان یک استراتژی احتمالی مطرح کرده اند. اینطور نیست که انفجار اتحادیه صنعت جدیدی باشد-تاکتیک ها به خوبی تثبیت شده است.

اما آنچه در واقع ممکن است مشتری Proskauer را از این ارائه حذف کند ، اسلایدی است که ادعا می کند حمایت اتحادیه را در بین کارگران نشان می دهد. نمودار کارگران را به بخش های مختلف تقسیم می کند و میزان حمایت از “تکیه بله ، تکیه نه ، حصار و ناشناخته” را نشان می دهد. این نشان می دهد که مدیریت از کارکنان در مورد افکار آنها در مورد اتحادیه که اتفاق می افتد نظرخواهی می کند کاملا غیرقانونیبه اتحادیه به NLRB شکایت کرده است.

همه اینها نشان می دهد که چقدر اهمیت دارد بی توجهی به نسخه های کربنی خود ، وکلا! هر ایمیلی برای مشتریان شما یک بمب ساعتی است – مگر اینکه برنامه های ناهار را ایمیل کنید – بنابراین در محافظت ها کوتاهی نکنید. برای احتیاط بیشتر ، حتی می توانید یک قانون ایجاد کنید که همه پیام های ارسال شده را به مدت 30 ثانیه (یا بیشتر) نگه دارد تا به فرستنده زمان کافی برای داشتن یک لحظه “OH CRAP” قبل از اینکه پیام واقعاً به اتر برسد ، بدهد. تعداد زیادی زنگ و سوت در نرم افزار وجود دارد که وکلا می توانند از آنها برای ایمن ماندن استفاده کنند.

و اگر Proskauer در پی بردن به نحوه اجرای هر یک از این اصلاحات تکنیکی مشکل دارد ، مطمئنم که یک کارمند فناوری در Times بیشتر از آنکه مایل باشد ارزش خود را نشان دهد ، وجود دارد.

وکلای نیویورک تایمز به طور تصادفی یادداشت استراتژی خصوصی را به اتحادیه کارکنان ارسال می کنند [Daily Beast]


هدستجو پاتریس سردبیر ارشد در بالای قانون و مجری مشترک است مانند یک وکیل فکر کنیدبه در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه راهنمایی ، س questionsال یا نظر. او را دنبال کنید توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوز سالم اخبار ورزشی کالج علاقه دارید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPNبه

logo-footer