Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


لوگوی توییتردر پاسخ به اینکه ایلان ماسک توییتر را با تعهد به بازگرداندن ارزش های آزادی بیان به این شرکت خرید، سناتور الیزابت وارن (D.، ماس) به بسیاری در سمت چپ پیوست و اعلام کرد که دموکراسی ما اکنون در خطر است. با این حال، شب گذشته، وارن با مجری MSNBC، آری ملبر، فراتر رفت و متعهد شد که ماسک و دیگران را با مالیات بر ثروت و «قوانین جدید» که کاری را که او می‌تواند با شرکت جدیدش انجام دهد را محدود کند، ضربه بزند.

انتخاب مصاحبه‌گران از آنجایی که ملبر به دلیل هشدار در مورد اینکه توییتر می‌تواند برای «ممنوع کردن مخفیانه» یا «کاهش دسترسی» یک حزب سیاسی یا نامزد مورد استفاده قرار گیرد، مورد انتقاد قرار گرفته بود، قابل توجه بود. ظاهراً این بدتر از آن است که توییتر آشکارا نامزدها را ممنوع کند و حساب‌های محافظه‌کاران را برای سال‌ها تعلیق کند. ملبر تاکید کرد: «این چیز خیلی مهم است». این یک تن بیشتر از آن چیزی است که در شش سال گذشته اهمیت داشت.

وارن در برنامه MSNBC “The Beat” اعلام کرد

من می بینم که باید دو تغییر بزرگ ایجاد کنیم. اولین مورد این است که ما در آمریکا به مالیات بر ثروت نیاز داریم. بیایید در مورد اینکه چگونه خرید ایلان در اینجا توسط ده ها میلیون نفر که هر سال مالیات خود را پرداخت کرده اند، یارانه پرداخت می شود. بخش دوم این است که ما به قوانین جاده برای فناوری بزرگ نیاز داریم. اما در نهایت، آنچه همه اینها به آن خلاصه می شود قدرت است. چه کسی در کشور ما قدرت خواهد داشت؟ آیا ما قرار است این تصمیمات را به عنوان یک دموکراسی بگیریم یا این که ایلان ماسک به تنهایی در یک اتاق خواهد بود، یک بازیلیونر که فقط با مجموعه قوانین خودش بازی می کند، و این واقعاً چیزی است که در اینجا در خطر است.”

ما به قوانین جاده و نگاه نیاز داریم. قرار است قوانینی وجود داشته باشد. همانطور که گفتم، تنها سوال این است که آیا ایلان ماسک همه قوانین را خودش در یک اتاق تاریک تصمیم می‌گیرد یا اینکه ما به عنوان یک کشور در این مورد تصمیم خواهیم گرفت؟ ما در یک دموکراسی قوانینی وضع خواهیم کرد.»

طعنه آمیزترین لحظه با توضیح وارن بود که “قوانین جاده می تواند به تسهیل این نوع رقابت کمک کند و رک و پوست کنده، قفل شخصی مانند ایلان ماسک را که وارد می شود و مالک کل چیز است، بشکند.”

مانند ملبر، فقدان خودآگاهی نفس گیر است. تا قبل از این خرید، رسانه های اجتماعی یک جبهه یکسان برای سانسور در راستای خواسته های سیاستمدارانی مانند وارن بودند.

سناتورهایی مانند ریچارد بلومنتال (D-Conn.) به شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی هشدار دادند که با «عدم اقدام در برابر اطلاعات نادرست خطرناک»، هیچ گونه «عقب‌نشینی یا کوتاه‌سازی» را تحمل نخواهند کرد و خواستار «اصلاح محتوای قوی» برای مسدود کردن دیدگاه‌های ناپسند درباره موضوعات مختلف شدند. از کنترل آب و هوا گرفته تا انتخابات تا همه گیری.

سن وارن (D-Mass.) از این شرکت‌ها خواسته است تا با اصلاح الگوریتم‌ها از شهروندان در برابر انتخاب‌های ضعیف برای مطالعه محافظت کنند تا آنها را از دیدگاه‌های ناپسند دور کنند. این نسخه آزادی بیان قوانین رد شده “Big Gulp” است. وارن از شرکت‌ها می‌خواهد که کتاب‌های «واقعی» را در مورد موضوعاتی مانند تغییرات آب‌وهوایی تقویت کنند و جستجوها را به دور از کتاب‌های «گمراه‌کننده» هدایت کنند.

بار دیگر، وارن به نادیده گرفتن حمایت ها و ارزش های قانون اساسی به نام دموکراسی ادامه می دهد.

قبلاً نوشته‌ام که چگونه مالیات بر ثروت، زبان قانون اساسی را محدود می‌کند که اختیار مالیاتی کنگره را محدود می‌کند. قانون اساسی در اصل محدودیت محدودی را بر اختیار مالیات کنگره اعمال می کرد. مقاله اول، بخش 8 و 9، هر گونه مالیات مستقیم را ممنوع کرد مگر اینکه به نسبت جمعیت “در بین چندین ایالت تقسیم شده باشد”. به عبارت دیگر، باید به طور مساوی بین هر فرد در هر ایالت پخش شود.

در سال 1895، کنگره به دنبال اعمال مالیات بر درآمد بود، اما توسط دادگاه عالی در پولاک علیه وام و اعتماد کشاورزان (1895). دادگاه هرگونه مالیاتی از این قبیل را «بر دارندگان دارایی در رابطه با دارایی‌هایشان، اعم از واقعی یا شخصی، یا درآمد حاصل از چنین املاکی که از پرداخت آن‌ها نمی‌توان اجتناب کرد، ممنوع کرد».

آن پرونده منجر به تصویب این قانون شد 16هفتم اصالحیه، که به کنگره اجازه می دهد بدون تقسیم “مالیات بر درآمد” وضع کند. با این حال صریحاً بیان می‌کند که «کنگره قدرت وضع و جمع‌آوری مالیات را دارد درآمدها، از هر منبعی که مشتق شده باشد، بدون تقسیم بین چندین ایالت، و بدون توجه به سرشماری یا شمارش.

پرزیدنت جو بایدن در همین راستا حرکت کرده و در عین حال انکار می کند که به دنبال مالیات بر ثروت بوده است. با این حال، پس از رئیس جمهور نورد از مالیات جدید، مشاور اقتصادی خود را جرد برنشتاین به فاکس نیوز رفت و یک لحظه صداقت غیرقابل کنترلی داشت. او به برت بایر گفت: “این مالیات بسیار بر ثروت است.”

در مورد تهدید او مبنی بر «قوانین جدید» برای رسانه‌های اجتماعی که تلاش‌های ماسک را خنثی می‌کند، تهدیدی گویا است. تهدید او کنترل مستقیم بر محتوا را نشان می دهد و به طور بالقوه از خط حمایت های متمم اول عبور می کند.

با این حال، ایده از دست دادن کنترل بر آنچه مردم می گویند یا می خوانند برای بسیاری ثابت شده است. که در آن مشهود بود اظهارات اشکبار ویجایا گدهرئیس بخش حقوقی، سیاست‌گذاری و اعتماد توییتر، این هفته به کارکنانش می‌گوید. گاد، مانند پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، برای او در جامعه آزادی بیان بسیار بحث برانگیز است سابقه سانسوراز جمله نقش او در ممنوعیت دونالد ترامپ و همچنین داستان نیویورک پست در لپ تاپ هانتر بایدن.

همانطور که اخیراً نوشتم، دموکرات‌ها با این چشم‌انداز روبرو هستند که استفاده از شرکت‌ها به‌عنوان جانشین سانسور ممکن است با تعهد ماسک به آزادی بیان تضعیف شود. اکنون، چهره‌هایی مانند هیلاری کلینتون به سانسور قدیمی از طریق کشورهای اروپایی روی آورده‌اند. هفته گذشته، کلینتون از اتحادیه اروپا خواست تا قانون خدمات دیجیتال را تصویب کند (DSA)، یک اقدام سانسور گسترده که تأیید اولیه را دریافت کرده است. پس از پیشنهاد ماسک برای توئیتر، کلینتون و دیگران اکنون می خواهند از کشورهای اروپایی برای ارائه همان دور زدن متمم اول قانون اساسی استفاده کنند.

یادآوری این نکته مهم است که این وحشت در میان سیاستمداران و صاحب نظران به دلیل این تهدید است که آزادی بیان ممکن است در یک پلتفرم رسانه اجتماعی منفرد رخ دهد. برای سیاستمدارانی مانند کلینتون کافی است که به دنبال جذب قانونگذاران اروپایی باشند و برای وارن که مقررات مستقیم محتوا را تهدید کند. مشکل این است که، علیرغم یک کمپین تجاری کامل توسط فیس بوک برای متقاعد کردن مشتریان به پذیرش سانسور، بسیاری از مردم از دموکرات ها استقبال نمی کنند که باید از دیدگاه های اشتباه، ناراحت کننده یا خطرناک محافظت شوند.

وقتی وارن می‌گوید «ما در یک دموکراسی قوانینی وضع خواهیم کرد»، بیشتر ما احتمالاً به قوانین قدیمی، از جمله ایمان به آزادی بیان، پایبند هستیم.

Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer